Охарактеризуйте основні туристичні райони та центри Ізраїлю.



Держава Ізраїль розташовується в Південно-Західній Азії, хоча ВТО відносить її до Європейського туристичного регіону. Формування країни з 1948 р. на території, заселеній мусульманськими народами, призвело до численних збройних конфліктів на етно-релігійному ґрунті. Часті терористичні акти негативно впливають на туристичний імідж Ізраїлю і всього Близького Сходу.

Рекреаційні ресурси Ізраїлю сприяють розвитку тут лікувально-оздоровчого і купально-пляжного відпочинку, екскурсійно-пізнавального, спортивного (яхтинг, дайвінг віндсерфінг, спелеотуризм і навіть гірськолижний), релігійного туризму. Головний район лікувально-оздоровчого туризму сформувався на узбережжі Мертвого моря. Тут розташовані курорти Ейн-Бокек, Ейн-Букек, Ейн-Геді, Нев-Зохар та ін. Інший курортний район сформувався на узбережжі Середземного моря. Тут ланцюжком простягаються чудові піщані пляжі з курортними центрами Нахарія, Натанья, Херцлія. Новий курортний район знаходиться на крайньому півдні країни — це узбережжя Червоного моря (Елат) з кораловими рифами, що приваблюють любителів дайвінгу. На півночі країни в межах гірського масиву Хермон (або Еш-Шейх, ~ 2000 м) розташовується єдиний гірськолижний курорт.

Староєврейські святині, пам'ятники архітектури римського і арабського періодів еллінізму перетворили Ізраїль на центр туристичного паломництва світового значення. Кожне місто і селище Ізраїлю гідні відвідин і туристичної уваги. Найперше це Єрусалим, де знаходяться святині трьох світових релігій — християнства, ісламу, іудаїзму. Центрами релігійного паломництва є Стіна Плачу, храм Воскресіння Господнього, мечеть Омара, мечеть Аль-Акса, руїни давнього міста Давида, Хресна дорога на Голгофу та Гетсиманський сад, храм Гробу Господнього, меморіальний комплекс «Отрута ва-Шем», присвячений жертвам голокосту.

Як новий центр ділового туризму все активніше розвивається портово-промислове транзитне місто Хайфа. До найбільш відомих і відвідуваних туристами у країні місць відносяться також Храм Різдва Христового у Вифлеємі, міста Назарет, Ієрихон. Найбільше місто Ізраїлю Тель-Авів при майже повній відсутності архітектурних пам'яток цікаве численними музеями (Музей Землі Ізраїльською, Музей єврейської діаспори), художніми галереями, центрами ремесел, театрами, концертними залами.

Ізраїль — країна з унікальними культурними цінностями і прекрасною природою, проте розвиток туризму стримується релігійно-політичним протистоянням арабів та іудеїв.

 

Охарактеризуйте основні туристичні райони та центри Іспанії.

Іспанія — одна з провідних туристичних країн світу, розташована у південній Європі. Основні райони міжнародного туризму в країні сформувалися на узбережжі Середземного моря, Атлантичного океану, на Канарських (Тенеріфе і Гран-Канарія) і Балеарських (Майорка, Менорка, Ібіца, Форментера) островах.

Розвитку туризму сприяють природно-рекреаційні ресурси: теплий клімат, протяжність середземноморського та атлантичного узбереж. Курортні зони купально-пляжного відпочинкового туризму простягаються ланцюгом уздовж всіх приморських узбереж країни. Гірські системи (Піренеї, Центральні Кордильєри, Кордильєра-Беттика (г. Муласен найвища в Іспанії), Сьєра-Морена, Кантабрійські, Андалузькі гори) відрізняються живописністю, якої їм додають льодовикові форми рельєфу, численні гірські озера, водоспади, льодовики, глибокі карстові западини і печери.

Природно-рекреаційні ресурси країни чудово доповнюються історико-архітектурними пам’ятками. До найбільших туристичних центрів належать Мадрид, Барселона, Валенсія, Севілья, Гранада, Толедо, Кордова, Пальма-де-Майорка, Більбао. На півдні країни (у містах Кордова, Гранада, Севілья) сконцентровані архітектурні пам’ятки, зведені арабами-мусульманами. Католицизм як домінуюча релігія місцевого населення теж має численні храми у всіх містах країни, а м. Сантьяго-де-Компостела (тут зберігаються святі мощі апостола Якова) ще у середньовіччя стало потужним центром масового паломництва.

Барселона — адміністративний центр і порт Каталонії — вважається культурним осередком європейського масштабу. Місто вирізняється особливою архітектурою (тут немає арабських мотивів) та численними модерними будівлями (проекти А. Гауді). Барселона перетворилася на центр конгресово-виставкового та подієвого туризму. (1992 р. — Олімпійські ігри; 1995 р. — Чемпіонат світу з футболу).

Іспанія приваблює туристів своїми етнокультурними символами-дійствами, зокрема коридою та запальним андалусійським танцем — фламенко.

 

21. Проаналізуйте сучасну туристичну індустрію Об’єднаних Арабських Еміратів.

Об’єднані Арабські Емірати — одна із найбільш розвинених країн Близькосхідного туристичного регіону. ОАЕ ― одне із найбільш улюблених місць відпочинку заможних європейців та американців. Основою доходів країни є її видобувна та нафтопереробна промисловість. Однак в останні десятиліття керівництво країни зробило ставку на розвиток туристичної індустрії.

Країна загалом бідна на природно-рекреаційні ресурси ― більшу частину її території займають пустелі, нема озер та постійних річок. Культурно-історична спадщина країни теж не «рясніє» унікальними пам’ятниками минулого. Проте доступ до водних ресурсів (Перська затока) та сприятливий клімат, а також високий рівень економічного розвитку, дозволили розгорнути на території країни потужну туристичну індустрію з основною ставкою на туризмі з метою відпочинку та розваг. Останніми роками ОАЕ набирають силу як центр бізнесу і комерції. Міжнародні виставки, що проводяться тут, конгреси і семінари привертають до країни бізнесменів зі всього світу. Як зона безмитної торгівлі країна також вельми приваблива для підприємців. Крім того ОАЕ — відмінне місце для дитячого, сімейного і оздоровчого відпочинку.

Центрами туристичного розвитку є емірати Дубай, Абу-Дабі, Шарджа. Решта еміратів (Аджман, Расель-Хайма, Умм-ель-Кайван та Ель-Фуджейра) мало представлені на туристичному ринку країни. Дубай та Абу-Дабі є центрами ділового туризму. Країна зреалізувала унікальний у світі проект штучних острівних комплексів, що розкинулися в Перській затоці. Острови продовжили берегову лінію країни більше як на 500 км. Найцікавішими є три пальмові острови (Джумейра, Джебель-Алі та Дейра) та архіпелаг «Світ». Серед унікальних проектів варто також відзачити семизірковий готель Бурж-ель-Араб, штучну зону гірськолижного відпочинку та ін.

Відвідуючи країну для іноземних туристів варто звертунити увагу на домінування тут канонів мусульманської релігії. Іслам дещо відрізняє туристичні зони ОАЕ від аналогічних центрів в Європі чи Америці. В час Рамадану туристична активність спадає.

 

22. Проаналізуйте специфіку туристичного розвитку Австралії та специфіку туристичних ресурсів країни.

Австралія ― єдина у світі держава, що займає територію цілого континенту; входить до складу Британської Співдружності. Країна-материк є цікавою та унікальною зоною у багатьох аспектах. Найбільше туристи відвідують Австралію у місяці, коли в Європі та Північній Америці відбувається спад туристичної активності. Це дозволяє згладити сезонні коливання в міжнародному туризмі та відкриває перед країною широкі можливості подальшого розвитку рекреаційної діяльності на ринку міжнародного туризму.

Австралія ― справжня мекка для туристів-любителів природи. Чинник екзотичної флори і фауни є вагомим для розвитку туристичної індустрії країни. Австралію називають материком реліктів (ендемічних тварин і рослин), що не зустрічаються у дикій природі на території інших континентів (серед найвідоміших — сумчасті ссавці: кенгуру, єхидна, качконіс, коала та ін.).

Країна відома національними парками та резерватами — Грейт-Вікторія-Дезерт, Какаду, Сіднейський національний парк, Маунт-Косцюшко, Ройял, підводний парк Грін-Айленд та ін. На особливу увагу заслуговує Великий Бар'єрний риф ― найбільше у світі коралове утворення (простягається більш як на 2 000 км. при середній ширині ― 150 км; складається з понад 400 видів коралів; на рифі 71 острів, частина з яких не є заселена, інша ― перетворена на розкішні курорти). Великий Бар'єрний Риф оголошений ЮНЕСКО світовим надбанням і перетворений на морський заповідник. Пірнати і плавати на рифі можна круглий рік: тут немає акул, отруйних медуз, крокодилів чи інших морських хижаків.

На півночі Австралії розташовується «мертве серце» країни — пустеля, оточена ланцюгом гір. У містечку Аєрс-Рок функціонує унікальний природний заповідник «Улуру», на території якого знаходиться найбільший кам'яний моноліт світу (висота орієнтовно 350 м). Протягом доби колір моноліту міняється у променях сонця від оранжевого до чорного. Аборигени вважають це місце священним.

Суспільне життя Австралії зосереджене на східному узбережжі, де знаходиться 90% міст країни. Основними центами є Сідней, Мельбурн, столиця країни Канбера. Найвідомішими курортними ценрами країни вважаються міста Брісбен, Аделаїда, Золотий Берег (Голд Коуст), Аліс-Спрінгс та ін. Сідней — фінансовий та культурний центр Австралії. Серед визначних пам’яток Сіднея є Оперний театр, зовнішній вигляд якого нагадує вітрила корабля або величезні мушлі та вежа Австралія-Тауер (з висоти оглядового майданчика відкривається панорама на все місто). У Сіднеї більше 30 пляжів. Знаменитим є Морський музей, Центр атомних досліджень, Національна художня школа та кілька університетів тощо.

 

23. Охарактеризуйте українські пам’ятки, внесені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Українські культурно-історичні пам’ятки та унікальні природні ресурси представлені у Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. До Списку включено:

1. Софійський собор з архітектурним ансамблем (1990);

2. Києво-Печерську Лавру у м. Києві (1990);

3. Історичний центр м. Львова (1998);

4. Геодезичні пункти на території Хмельницької та Одеської областей, що є складовими транскордонної геодезичної номінації «Дуга Струве» («Дуга Струве» складається з пунктів, розташованих на території України, Молдови, Білорусії, Литви, Латвії, Естонії, Росії, Фінляндії, Швеції та Норвегії; основне призначення проекту — визначення будови Землі, її форми, розміру та геологічних змін (2005);

5. Букові карпатські прадавні ліси, що знаходяться на території Укрїни та Словаччини (2007).

До попереднього Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО включені об'єкти античного міста Херсонес Таврійський (м. Севастополь), комплекс ханського палацу у м. Бахчисараї, культурний ландшафт м. Кам'янця-Подільського, археологічний комплекс «Кам'яна Могила» в Запорізькій області.

Водночас, у справі номінуванні об'єктів до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Україна ще помітно відстає від провідних європейських країн. Це спричинене, з одного боку, недостатньою зацікавленістю місцевих органів влади щодо зазначеного номінування, з іншого боку — брак централізованих коштів на охорону і збереження пам’яток, що стримує, зокрема, розвиток транскордонних номінаційних проектів.

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 556; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!