Конструктивне виконання підстанцій



 

Цехові підстанції обираються, як правило, комплектними типа КТП. Сучасні цехові ТП з боку низької напруги обладнані шафами з викотними автоматичними вимикачами типів АВМ і “Е” (“Електрон”). Для приєднання вводних ліній застосовуються шафи типів ВВ-1, ВВ-2, а для приєднання ліній, що відходять – шафи типів КН-3, КН-6, ШН-4, ШН-5 та інші з автоматичними вимикачами на струми 250, 400, 600, 1000, 1500 А.

 

 

81


На двотрансформаторних ТП між секціями встановлюється спеціальна шафа з секційним вимикачем, який постачається пристрієм автоматичного включення резерву (АВР).

Головними факторами які визначають конструкцію цехової ТП і її принципову схему електричних з’єднань (рис.10.4), є схеми силової і освітлювальної мережі, підключення конденсаторних установок.

При конструюванні цехової ТП для кожної живлячої лінії, вказаної на схемі електропостачання, повинна бути передбачена відповідна шафа з автоматичним вимикачем. Номера шаф на схемі електропостачання повинні відповідати номерам на виді спереду креслення конструктивного виконання цехової ТП. При дворядному розташуванні трансформаторів цехової ТП ряди з’єднують шинним містом.

Схема  електропостачання  цеху є  завершаючою  ступінню  розробки СЕП. На ній зображують всі електроприймачі, розподілені пункти, шинопроводи, силові і освітлювальні мережі, трансформаторні підстанції, кабельні лінії напругою 6…10 кВ і комутаційно-захисна аппаратура; тип електрообладнання, марка, переріз, довжина проводів і кабелів, тип автоматів і запобігачів з розрахованими для них номінальними струмами розчеплювачів і плавких вставок та ін.

 

 

Розподільний пункт 10(6) кВ, сполучений із ТП 10(6)/0,4 кВ

 

Інститутом "Енергоперспектива" (м. Київ) розроблені типові проектні рішення     —                "Розподільний            пункт 10(6) кВ сполучений із трансформаторною підстанцією 10(6)/0,4 кВ, тип РПК (КРУ/ TEL) — 2Т".

У проекті передбачено застосування малогабаритних комплектних розподільних пристроїв 10(6) кВ серії TEL виробництва підприємства "Таврида Електрик" м. Севастополь.

Розподільний пункт (РП) призначений для застосування в міських електричних мережах 10(6) кВ для електропостачання розподілених і зосереджених комунально-побутових споживачів, систем інженерного забезпечення міст і промислових підприємств.

У РУ 10(6) кВ РП прийнята одинарна, секціонована вимикачем на дві секції, система збірних шин. До кожної секції шин приєднані одна живильна лінія, що складається з одного чи двох кабелів, і до 7 ліній, що

відходять.

Вибір  варіанта  РУ  10(6)  кВ  визначається  прийнятою схемою організації живлення оперативних кіл релейного захисту, автоматики, вимірювання і керування (РЗАВК):

•  варіант  1  застосовується  при  використанні  незалежного  джерела

 

 

82


живлення — від акумуляторної батареї;

• варіант 2 — при застосуванні залежного джерела живлення від трансформаторів напруги і трансформаторів струму введень 10(6) кВ.

По пропускній здатності живильні лінії введень 10(6) кВ прийняті на номінальні струми 400А чи 630А, у залежності від умов прив'язки.

До  установки  прийняті  шафи  КРУ/ТEL-10-12,5(16,0)/400(630)  з

ефективним значенням періодичної складової струму короткого замикання, що відключається, до 16кА й амплітудного значення — до

40кА.

На напрузі 0,4 кВ прийнята одинарна, секціонована автоматичним вимикачем чи рубильником на двох секціях, система збірних шин. Живлення секцій шин здійснюється від силових трансформаторів.

Трансформаторна підстанція РП передбачає можливість установки трансформаторів потужністю від 160 до 1000 кВА напругою 10(6)/0,4 кВ із масляним чи повітряним охолодженням обмоток.

Кількість і навантаження ліній 0,4 кВ, що відходять, визначаються конкретним варіантом при прив'язці проекту. Максимально можлива кількість ліній, що відходять, складає 32 шт.

Комплектація розподільного щита 0,4 кВ передбачається, у залежності від обраного варіанта, розподільними панелями вітчизняного виробництва

— Щ090, Щ094, Щ098 чи розподільними шафами "PRISMA" чи "TUR'

виробництва фірми "Schneider Electric" (Франція).

Власні потреби РП містять у собі:

-      загальнопідстанціонні       споживачі      (електроосвітлення,

електрообігрівання і т.п.);

-      споживачі РЗАВК.

Живлення загальнопідстанційних споживачів передбачено по двох веденнях 0,4 кВ, робочому і резервному, від силових трансформаторів

10(6)/0,4 кВ через пристрій АВР.

Оперативне живлення споживачів РЗАВК передбачено по схемах двох типів:

-      залежне    оперативне    живлення    з    використанням трансформаторів напруги і струму введень 10(6) кВ;

-      незалежне оперативне живлення з використанням герметичних

акумуляторних  батарей,  що  працюють  у  режимі  постійного підзаряду.

РП комплектується необхідною кількістю вимірювальних приладів.

Прилади обліку електроенергії встановлюються по конкретному замовленню при прив'язці проекту.

Автоматика в РП прийнята в наступному обсязі:

- АВР на секційних вимикачах РУ 10 кВ і РУ 0,4 кВ;

 

 

83


- АПВ вимикачів на лініях, що відходять, 10 кВ;

- АВР на резервному введенні 0,4 кВ загальнопідстанційних нужд;

- автоматичне керування електроопаленням приміщення РУ

10(6)кВ.

Релейний захист  і автоматика в  РУ 10(6)  кВ розроблені з застосуванням мікропроцесорних пристроїв.

Схеми   РЗАВР    дозволяють   виконувати   диспетчеризацію

(телемеханізацію)  РП  10(6)  кВ.  Система  диспетчерського  керування

(телемеханізація) може передбачатися:

-      дискретно на даному РП 10(6) кВ;

-      у складі АСУ ТП електричних мереж до 10 кВ;

-      у складі автоматизованої системи комерційного обліку електроспоживання (АСКОЕ).

Архітектурно-будівельні й електротехнічні креслення РП розроблені

по компоновочним вузлам:

-      розподільний пристрій 10(6) кВ;

-      розподільний пристрій 0,4 кВ;

-      камери трансформаторів;

-      кабельний поверх.

Будинок РП - одноповерхове зі східчастою висотою (5,5 м для камер трансформаторів і 5,0 м для приміщення РУ 10(6) і 0,4 кВ).

Ступінь вогнестійкості будівельної конструкції будинку — ІІ.

Стіни будинку РП виконуються з цегли, фундаменти під стіни — із залізобетонних блоків, плити покриття збірні залізобетонні, покрівля будинку може бути виконана по одному з двох варіантів: з 4 шарів чи

руберойду сталевих оцинкованих профілів.

Приміщення РУ 10(6) кВ обладнується електроопаленням для регіонів на території яких буде розміщатися РП, де температура зовнішнього повітря складає нижче мінус 10°С. Як опалювальні прилади прийняті електропечі ПТ-4. Керування опаленням автоматичне.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 344; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!