Організація і керівництво практикою



ВІДОКРЕМЛЕНИЙ ПІДРОЗДІЛ «МИКОЛАЇВСЬКА ФІЛІЯ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ»

 

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

 

КАФЕДРА ДИЗАЙНУ

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО                                                           Затверджено

Рішенням Вченої ради                                                  на засіданні кафедри дизайну

Протокол №____від «___» ______2016р.                           Протокол № 2від «07» 09.2016р.

Директор _____________Н.В.Федотова                            Зав.каф.______________Ю.В.Одробінський

ПРОГРАМА НАСКРІЗНОЇ ПРАКТИКИ

Для студентів

Спеціальність 022 Дизайн

Напрям підготовки 6.020207 Дизайн

Спеціалізація «Графічний дизайн і реклама»

Спеціалізація «Графічний дизайн»

 

 

м. Миколаїв

ЗМІСТ

ВСТУП

 

РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Мета і завдання

1.2. Організація і керівництво практикою

 

РОЗДІЛ 2.ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ПРАКТИКИ З НАУКОВО-ДОСЛІДНОЮ РОБОТОЮ СТУДЕНТІВ

 

РОЗДІЛ 3.ЗМІСТ ОЗНАЙОМЧОЇ, НАВЧАЛЬНОЇ І ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

 

РОЗДІЛ 4.СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНИХ ДЖЕРЕЛ.

 

РОЗДІЛ 5. ДОДАТКИ

 

ВСТУП

 

Практика студентів є невід'ємною складовою частиною процесу підготовки фахівців спеціальності «Дизайн», спеціалізації «Графічний дизайн» і передбачає безперервність та послідовність її проведення при одержанні достатнього обсягу практичних знань і умінь відповідно до освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр.

Фахова відповідність сьогодні включає здатність миттєво адаптуватись до умов роботи, що швидко змінюються, а також особисті якості, що забезпечують успіх у професійній діяльності. В сучасних умовах для фахівця даної сфери набуває особливого значення самостійність і творчий підхід до розв'язання практичних завдань, тому важливо забезпечити не тільки необхідний обсяг теоретичних знань з фаху, а й уміння застосовувати їх у практичній роботі, що слід розглядати як головне завдання підготовки фахівців у вищому навчальному закладі.

Цій меті цілком підпорядкований навчальний процес, який забезпечує оптимальне поєднання теоретичного матеріалу, напрацьованого під час лекцій, з активними формами семінарських занять, а також його закріплення в ході навчальної і всіх видів виробничої практики. Такий підхід дозволяє студентам краще ознайомитися зі сферою своєї майбутньої фахової діяльності, дає змогу застосувати одержані теоретичні знання у практичній роботі, розвиває самостійність і відповідальність за ухвалені рішення.

Наскрізна програма є основним навчально-методичним документом практики і складена відповідно до «Правила внутрішнього розпорядку», «Положення про організацію навчального процесу в КНУКіМ», «Положення про проведення практики студентів Київського національного університету культури і мистецтв» (2016 р.), «положення про проведення навчальних і виробничих практик студентів КНУКіМ» (2016 р.) Вона містить загальні питання організації, проведення й узагальнення результатів усіх видів практики, передбачених навчальними планами професійної підготовки студентів І-ІV курсів спеціалізації «Дизайн середовища» та «Дизайн інтер’єрів».

На основі наскрізної програми практики розробляються робочі програми відповідних видів практики для кожного курсу. Перелік усіх видів практик, їх форми, тривалість і терміни проведення визначаються у навчальних планах.

Відповідно до навчального плану ознайомча практика проводиться на першому курсі у 1–2 семестрі протягом 2 та 6 тижнів (09.12. 2016 – 20.12.2016; 09.01.2017 – 19.02.2017); навчальна практика проводиться на другому курсі у 3–4 семестрі протягом 4 та 8 тижнів (23.11. 2016 – 20.12.2016; 09.01.2017 – 05.03.2017); виробнича практика проводиться на третьому курсі у 5-6 семестрі протягом 4 та 10 тижнів (23.11.2016 – 20.12.2016; 09.01.2017 – 19.03.2017), на червертому курсі у 7–8 семестрі протягом 4 та 12 тижнів (23.11.2016 – 20.12.2016; 09.01.2017 – 02.03.2017).

Відповідно до курсу і виду практики визначаються рекомендовані бази практики з якими підписано угоду про співпрацю терміном на 5 років.

Рекомендовані бази практик:

1). Видавництво „Іліон” (Поліграфічний дизайн), 2). Видавництво І.Гудим (Поліграфічний дизайн), 3). ТОВ «Дизайн Поліграфія», 4). Дизайнерська фірма "Addrian", 5) ПП «Гобелен» графічний дизайн, 6). Дизайнерська компанія ООО "ОК grup". 7) ООО фірма «Арт-дизайн». 8) Фірма «Бренд Мedia» 9) Редакція газети «Вечірній Миколаїв», 10) Редакція газети «Рідний причал», 11) Миколаївський обласний краєзнавчий музей «Старофлотські казарми», 12) Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна, 13) Миколаївська обласна організація національної спілки художників України, 14) Миколаївський академічний художній російський драматичний театр

 

 

РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Навчальними планами підготовки фахівців спеціалізації «Графічний дизайн» освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр передбачено такі види практики:

 

Курс Семестр Кількість тижнів Вид практики Назва практики
І 1,2 2/6 ознайомча ознайомча
ІІ 3,4 4/8 навчальна навчальна
III 5,6 4/10 виробнича виробнича
ІV 7,8 4/12 виробнича виробнича

МЕТА І ЗМІСТ ПРАКТИКИ

Метою практики є оволодіння студентами сучасними методами, формами організації та знаряддями праці в галузі їх майбутньої професії – дизайнерів графіки, рекламістів, формування у них, на базі одержаних в університеті знань, професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи в реальних ринкових і виробничих умовах, виховання потреби систематично поновлювати свої знання та творчо їх застосовувати в практичній діяльності.

Перелік усіх видів практик, їх форми, тривалість і терміни проведення визначаються у навчальних планах.

Під час цієї практики поглиблюються та закріплюються теоретичні знання з усіх дисциплін навчального плану, збирається фактичний матеріал для виконання різних видів художніх робіт.

Зміст і послідовність практики визначається програмою, яка розробляється кафедрою згідно з навчальним планом. На кожній ланці практики програма має рекомендації щодо видів, форм перевірки рівня знань, умінь, навичок, яких студенти мають досягти.

 

 

Ознайомча практика передбачена для студентів першого курсу напряму підготовки «Графічний дизайн» і згідно з навчальним планом проводиться у першому і другому семестрі.

Мета практики: ознайомити студентів з експозиціями музеїв і виставок, знайомство із діяльністю членів Миколаївської обласної організації національної спілки художників України в галузі (графіка, живопис). Ознайомлення із діяльністю поліграфічних видавництв і дизайн-фірм, що сприятиме закріпленню і поглибленню знань з історії й теорії дизайну та мистецтва, формуванню більш творчого підходу до створення графічних робіт в ручній і комп’ютерній графіці.

 

Завданнями практики є:

- Ознайомлення з експозицією музеїв. Вивчення відомостей про історичні та сучасні картини західноєвропейського, російського та українського мистецтва

- Створення варіантів запрошень на виставки, афіші для виставки, візиток для дирекції музею.

-  Знайомство із діяльністю членів Миколаївської обласної організації національної спілки художників України, відвідування майстерень із графіки, живопису,  проектної діяльності (зовнішня реклама).

- Створення вхідного стенду, варіантів афіші для виставки, візиток для членів правління МООНСХУ.

- Ознайомлення із колективом творчого цеху театру та їхньою діяльністю.

- Створення ескізних рішень запрошень і афіші для майбутньої вистави, створення варіантів візиток для дирекції театру.

-  Ознайомлення з діяльністю видавництва: особливостями виготовлення поліграфічної продукції

- Ознайомлення з діяльністю редакції: особливостями макетування та видання газетного видання.

 

Навчальна практика на другому курсі є логічним продовженням ознайомчої практики студентів.

Мета практики: засвоїти прийоми графічного виконання різних дизайнерських робіт; закріпити основи володіння графікою та вміння графічного відображення об'ємної форми у проекціях, розуміння виконання стендів, логотипів, об'єктів та їх деталей. Формування у студентів практичного уявлення про структуру та особливості роботи дизайнерських установ та опануванні студентами первинних навичок професійної діяльності у вигляді виконання певної складової дизайн-проекту на основі взаємодії із конкретним споживачем (фірмовий стиль, дизайн упаковки та етикетки, розробка календарів або соціальної реклами). Виконати буклети, афіші, бренд-буки різних установ.

 

Завдання навчальної практики:

- виконання стендів та логотипів різних об’єктів.

- відображення отриманих даних щодо геометричних характеристик форми у вигляді кроків обмірів з відповідними проекціями;

- відпрацювання графічних засобів відображення та виконання чистових креслень обмірів;

- закріплення розуміння побудови площинної композиції та виразної графічної форми стендів та фасадів.

- навчання принципам виконання поліграфічної продукції в комп’ютерних векторних і растрових графічних редакторах. Робота з асистентом дизайнера: виконання проектів та макетів поліграфічної продукції: візиток, стендів, рекламних плакатів, календарів та інших нескладних робіт.

- навчання принципам виконання газетної графіки, виконання шаблонів та композиційне редагування статей.

 

 

Виробнича практика (3 курс)

Мета виробничої практики: формування у студентів практичних знань та навиків роботи у видавництвах і рекламних дизайн фірмах, створення робіт середньої складності в програмах CorelDraw Photoshop Adobe Ilustrator за замовленням видавництва, опануванні студентами навичок професійної діяльності у вигляді виконання складової дизайн-проекту на основі взаємодії із конкретним споживачем (фірмовий стиль, дизайн упаковки та етикетки, розробка календарів або соціальної реклами).

 

Завдання виробничої практики:

-   ознайомлення з установою - базою практики;

-   безпосереднє вивчення напрямків діяльності її структурних підрозділів;

-   вивчення продукції та послуг, що надає організація;

-   безпосередня участь у розробці художнього рішення;

-   виконання обкладинки та ілюстрацій періодичного видання або книги середньої складності в програмах CorelDraw Photoshop Adobe Ilustrator за замовленням видавництва.

- створення проекту фірмового стилю за замовленням студії середньої складності в програмах CorelDraw Photoshop.

-     створення проекту рекламної поліграфічної продукції та фірмового стилю за замовленням студії середньої складності в програмах CorelDraw Photoshop.

-  створення веб-дизайну сайту середньої складності за замовленням студії

-   складання необхідної проектної документації під керівництвом кваліфікованого фахівця.

 

Виробнича практика передбачає:

-   навчання студентів-практикантів у творчому колективі, у команді кваліфікованих фахівців;

-   ознайомлення з можливостями практичного вирішення художньо- образних завдань дизайн-проектування на основі інтегрованих умінь та навичок, отриманих під час вивчення загальних, фундаментальних та професійно-практичних дисциплін.

 

Виробнича практика (4 курс) є логічним продовженням усіх видів практик з першого по третій курс, що дає можливість поглибити і закріпити теоретичні знання з дисциплін «Дизайн-проектування», «Композиція», «Проектна графіка», «Шрифти і типографіка», «Дизайн упаковки та етикетки», «Інфографіка» «Комп’ютерний дизайн в графіці» та ін.

Виробнича практика на четвертому курсі проводиться як підсумкова при підготовці бакалаврів. Її метою є поглиблення і закріплення теоретичних і практичних знань, отриманих під час навчання в університеті, набуття необхідних практичних навичок.

Виробнича практика передбачає:

- засвідчення здатності студента до самостійної проектної діяльності на рівні аналізу проектної ситуації та здійснення обгрунтованих дизайнерських рішень з візуальною та текстовою їх аргументацією;

- виявлення вміння студента критично осмислювати практичні проблеми, послідовно та грамотно викладати свої думки;

- виявлення вміння студента аналізувати і систематизувати власні проектні розробки.

- Виконання дизайн-проекту випускової роботи бакалавра за авторською темою «Проект обкладинки та ілюстрацій періодичного видання або книги» високої складності в програмах CorelDraw Photoshop, Adobe Ilustrator.

Мета практики: закріпити основи володіння методами і прийомами дизайнерського проектування; підготувати основу для дипломного проектування.

Завдання практики:

- здійснення перед проектного аналізу;

- формулювання та обґрунтування проблем, притаманних об'єктам майбутньої розробки в контексті покращення їх дизайнерських та ергономічних показників;

- відпрацювання складових проектної концепції з розкриттям образу, композиційно-пластичних, кольорографічних, функціональних, морфологічних, конструктивно-технологічних, ергономічних, екологічних аспектів;

- відпрацювання в графічному варіанті та об'ємному рішенні ескізних варіантів об'єктів проектування;

- виконання остаточних дизайн-рішень за визначеними моделями об'єкта проектування у вигляді ілюстративного матеріалу.

 

Організація і керівництво практикою

 

Керівник практики від кафедри:

- контролює готовність баз практики до прийняття студентів;

- розробляє й представляє для обговорення на засіданні кафедри програму й графік проходження практики, погоджує їх з керівниками практики від підприємства;

- спільно з керівником практики від підприємства визначає робочі місця студентів-практикантів;

- перед початком практики проводить організаційно-методичне заняття зі студентами, в ході якого викладає мету, завдання, зміст і календарний графік проведення практики, перелік і порядок укладання необхідних для проходження й захисту документів;

- розробляє індивідуальні завдання для студентів;

- організовує проходження студентами інструктажу із техніки безпеки;

- в період проходження практики систематично відвідує студентів на робочих місцях, перевіряє дотримання вимог програмам практики, контролює виконання правил внутрішнього розпорядку й дисципліни на підприємстві;

- контролює науково-дослідну роботу студентів;

- вживає необхідних заходів щодо усунення виявлених недоліків у процесі проведення практики;

- регулярно інформує завідувача кафедри про стан проходження студентами практики;

- перевіряє наведені студентами матеріали з практики й бере участь в роботі комісії кафедри щодо захисту звітів;

- за встановленою формою складає звіт за підсумками проведення практики, висловлює, зауваження і пропозиції щодо вдосконалення практичної підготовки студентів.

 

Обов'язки студентів під час навчальної практики:

- на кафедрі студент одержує програму практики, завдання;

- вчасно прибуває на базу практики;

- в повному обсязі виконує всі завдання, передбачені програмою практики і вказівками керівника практики;

- вивчає і суворо дотримується правил охорони праці, техніки безпеки;

- відповідає за виконану роботу і вірогідність всіх даних, зібраних для курсової роботи, й наведених в щоденнику, звіті;

- вчасно складає залік із практики.

 

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ПРАКТИКИ

Після закінчення терміну виробничої практики студенти звітують про виконання програми практики.

Форма звітності студента про практику

Результатом виконання практики студентом е оформлення таких, документів:

1. Щоденник практики (звітність за кожен день практики).

2. Письмовий звіт про практику.

3. Практичні завдання (ілюстрації).

Усі фактичні дані, отримані в ході навчальної практики, записуються студентом у щоденник, форма якого розроблена університетом.

Практика студентів університету проводиться на базах практики, які мають відповідати вимогам програми. Всі види практики студентів напряму підготовки «Графічний дизайн» проводяться на базах, які мають умови та можливості для виконання програми практики. За бази практики обираються підприємства, установи та заклади що мають штат висококваліфікованих фахівців, здатних надати допомогу студентам у закріпленні теоретичних знань і набутті практичних фахових умінь і навичок.

З базами практики (підприємствами, організаціями, установами будь-яких форм власності) університет завчасно укладає договори за визначеною формою. Тривалість дії договорів погоджується договірними сторонами. Вона може визначатися на період конкретного виду практики або до п'яти років.

Студенти можуть самостійно з дозволу кафедри підбирати для себе місце проходження практики і пропонувати його для використання.

Розподіл студентів за базами практики здійснюється кафедрою дизайну.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 164; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!