Особливосты авторитарної теорії преси.



Оформилася в 16-17 ст. Широко практикується у всіх країнах і нині. Виникла із філософії абсолютної влади монарха та його уряду. Головна мета- проводити і підтримувати політику уряду. Печатку мають право використовувати ті, хто отримав королівський патент чи інший дозвіл. Преса контролюється посередництвом урядових патентів за допомогою ліцензій, а інода цензурою. В пресі заборонена критика політ. Системи та осіб при владі. Преса знаходиться в руках приватних осіб та держави.

Особливості роботи редактора відділу.

Його можна назвати тематичним редактором: він веде визначений розділ у газеті. У більшості щоденників до найважливіших відділів належать: події у країні, закордонні новини, події, політика, економіка і спорт. У газетах про хоббі відділи можуть поділятися на сфери зацікавлень (у жіночих журналах це можуть бути краса, здоров’я, мода, а в комп’ютерних журналах про техніку, програмування, Інтернет).

Редактор відділу має величезний вплив на теми в газеті. Обговорює з журналістами актуальні події або тренди і це він вирішує про те, чи писати на цю тему, в який спосіб її представити. Свої пропозиції представляє на зборах редакторів. Звичайно, що частина з них буде відкинута, частина змодифікована, але більшість важливих тем, які будуть надруковані, мають форму, що відповідає зголошенням редакторів відділів.

Редакторф відділу не тільки визначає з журналістами спосіб опису теми, але також його вимагає: відсилає текст до поправок, а потім відповідно реагує. У щоденних газетах з огляду на кількість необхідних статей у таких завданнях шефа відділу підтримують (а часом навіть виручають) редактори даного відділу. Один з них може працювати у ранзі заступника шефа відділу.

Особливості теорії преси свободи волі

Оформилась і була прийнята в Англії в 1688р, а після і в США.. розвинулась з праць Мільтонаі Лока- філософія націоналізму і прав людини. Осн. Цілі преси- інформувати, розважати, продавати,але переважним чином відкривати правду і контролювати дії уряду. Пресу має право використовувати будь-який громадянин, який має економічні можливості. Преса контролюється самодовільним процесом встановлення правди на вільному ринку ідей., а також судами. Заборонені наклепи, непристойності, зради у військовий час. Преса належить приватним особам. Преса є інструментом контролю влади та задоволення потреб суспільства.

Особливості теорії соціальної відповідальності.

Преса повина відділяти новини від думок, статей. Преса повина не просто повідомляти новину, а подавати всю правду про них. Газета повина служити форумом, для обміну коментарями та критикою. Преса повина давати представницьку картину різних соц. груп у суспільстві. Газета повина роз’яснювати цілі та цінності суспільства. Преса повина давати повний доступ до всіх проявів роздуму.

Особливості тоталітарної теорії преси

Тоталітарна цензура тісно пов’язана з політичною пропагандою (яка, як і цензура, спрямовується на політизацію суспільного життя), здійснюваною державою, оскільки проникнення забороненої інформації може суперечити пропагандистським гаслам. При цьому цензура не допускає реального відображення політичної, економічної та соціальної ситуації у країні. Тому її слід вважати механізмом тоталітарної пропаганди, оскільки фікції, які мають впроваджуватися в суспільну свідомість, створюються на основі неправдивої інформації, при поданні якої або приховуються певні дані, або підтримуються певні ідеї. Гасла тоталітарної пропаганди мають сприяти мобілізації населення та його підтримці офіційної ідеології, а це не передбачає об’єктивності – не допустити її можна саме за допомогою жорстких цензурних обмежень.

Цензурні обмеження тоталітарна влада застосовує не лише до засобів масової інформації, але й до видавництв, фондів бібліотек, репертуару видовищних закладів

 

Охарактеризуйте ієрархію етичних вимог до журналістів.

Демократичне суспільство наділяє працівників засобів масової інформації великими правами, але журналісти несуть і велику відповідальність перед суспільством. І вона має базуватися, насамперед, на їхній етичній поведінці та моральній свідомості.

Етичні вимоги:

· Етичні цінності журналіста

· Етичні норми журналіста

· Службові етичні обов’язки і заборони

· Етикетні правила поведінки

Етичні цінності: загальнолюдські, національні, етичні, професійні, індивідуальні.

За географіїю впливу: міжнародні кодекси, національні, корпоративні, редакційні.

Від рівня узагальнення: принципи журн етики, декларації, хартії, кодекси, канони.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 97; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!