Пошук, підбір і вивчення необхідної літератури



КАФЕДРА ВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИ

НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ОДЕСЬКА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ»

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

 

Завідувач кафедри військової підготовки

                                    С.М.Скуріхін

 

« 05  »   вересня  2011 р.

 

МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ

щодо підготовки та захисту курсової роботи

З розділу «ВІЙСЬКОВА ПЕДАГОГІКА ТА ПСИХОЛОГІЯ»

Студентами 4-го курсу (ВОС 340005)

У І-му семестрі 2011-2012 навчального року

 

Обговорено та схвалено

на засіданні кафедри

« 31 » серпня 2011 р.

Протокол № 21

 

м. Одеса

Методичні матеріали виконання курсової роботи відпрацьовані для наступних цілей:

 

- допомогти керівнику курсової роботи та студенту раціонально організувати свою роботу у цей період;

- допомогти студентам у розвитку навичок дослідницької роботи, пошуку та обробки історичної та наукової літератури з військової педагогіки та психології;

- довести до студентів вимоги та відомості щодо структури курсової роботи;

- надати студентам практичні рекомендації з підготовки основних розділів курсової роботи, оформлення та організації її захисту;

Методичні рекомендації щодо підготовки та захисту курсової роботи розроблені викладачем кафедри Сичовим Є.Б.

Загальна редакція методичних матеріалів виконана старшим викладачем кафедри Рябець О.М.

 

Організаційно-методичні вказівки

 

Ціль завдання та загальні вимоги до виконання курсової роботи

 

Курсова робота – є самостійною роботою студентів, які навчаються на кафедрі військової підготовки та проводиться з метою закріплення, узагальнення та здійснення контролю рівня знань студентів, надання їм навичок самостійної, творчої роботи з літературою. Зазначена робота повинна показати вміння автора коротко, логічно та аргументовано викласти матеріал, її оформлення повинно відповідати сучасним вимогам, які пред’являються до друкованих робіт.

Керівництво курсовими роботами здійснюється, як правило, найбільш кваліфікованими викладачами. Керівник курсової роботи призначається завідувачем кафедри.

Завдання на курсову роботу розробляється керівником з урахуванням можливості забезпечення роботи необхідними матеріалами та літературою. Завдання повинно містити чітко сформульовані назву і цільову настанову теми, орієнтовний перелік питань, які повинен відпрацювати студент в процесі виконання роботи і матеріалів, які пред'являються до захисту та список рекомендованої літератури.

Кожен студент одержує завдання на курсову роботу у викладача керівника курсової роботи. Завдання повинно бути індивідуальним, диференційованим і по об'єму відповідати часу, який відводиться програмою. В цілях виконання науково-дослідницьких робіт окремим студентам можна рекомендувати завдання на вільну тему. Допускається видача завдання групі студентів (2-3 чол.) для роботи над однією вільною темою.

Завдання на курсову роботу повинно бути видано студентам не пізніше, чим за 1-1,5 місяця до початку захисту курсової роботи.

Теми курсових робіт зазначені у відповідному переліку тем, затверджуються завідувачем кафедри. Підставою для недопуску до захисту відповідної курсової роботи є розходження теми з затвердженим переліком тем курсових робіт.

 

Етапи відпрацювання курсової роботи

 

Робота студента над курсовою роботою, як правило, включає наступні основні етапи:

вибір та затвердження теми курсової роботи;

обговорення з керівником вибраної теми, пошук, підбір та вивчення необхідної літератури;

виконання завдання;

оформлення роботи у відповідності з встановленими вимогами.

 

2.1.Вибір та затвердження теми курсової роботи

Задачею цього етапу являється вибір та затвердження теми курсової роботи. Вивчення студентом змісту завдання, основної ідеї цієї роботи і кінцевого результату (цілі). Від правильності з'ясування завдання в більшості залежить подальша ціленаправлена робота студента.

Завдання на курсову роботу, яке відпрацьоване викладачем, студент переписує в спеціально відведений зошит.

Після обмірковування завдання у студента можуть виникнути питання, які йому слід вирішити з керівником, або на консультації у викладача відповідної навчальної дисципліни.

 

Пошук, підбір і вивчення необхідної літератури

 

Цей етап роботи студента дуже відповідальний і тривалий. Він починається від дня одержання завдання. Основна задача цього етапу: вибрати із загальної кількості переглянутої літератури ту, яка може бути використана безпосередньо при роботі над курсовою роботою, на підставі якої студентом складається план роботи, якій узгоджується з керівником. Підбір літератури можна здійснити у бібліотеках кафедри, академії та міста.

Студенту необхідно підсумки переглянутої літератури занести в спеціальний зошит. При цьому обов'язково записати прізвище автора, повну назву видавництва, місце і рік видавництва підібраної літератури.

В кінці роботи з літературою повинна бути законспектована і зібрана основна література, яка необхідна для роботи над заданою темою курсової роботи.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 159; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!