НАВЧАЛЬНІ ПИТАННЯ ТА РОЗРАХУНОК ЧАСУ



 

№ пп Навчальні питання Час (хв.)
1. Вступна частина 15
2. Основна частина 160
  Навчальні питання:  
2.1 З’ясування завдання. Нанесення вихідної обстановки на карти. Оцінка обстановки 60
2.2 Визначення задуму. Визначення завдань штатним та приданим засобам. Визначення основних питань взаємодії і управління. 40
2.3 Завершення прийняття рішення. Оформлення рішення на робочій карті. 30
2.4 Віддача бойового наказу 30
3. Заключна частина 5

 


Загальні організаційно-методичні вказівки

 

Заняття проводиться у навчальній групі. Метою цього заняття є прищеплення студентам навичок з організації маршу механізованого взводу, управління підрозділами та їх всебічного забезпечення.

Підготовку до заняття викладач розпочинає з вивчення теоретичних основ теми заняття. Після цього він вивчає тактичне завдання і методичну розробку, наносячи всі необхідні відомості на свою робочу карту.

Студенти готуються до заняття самостійно або на чолі з викладачем, командиром взводу. Викладач рекомендує студент методику роботи, послідовність її виконання і літературні джерела.

На початку заняття доцільно провести поточну перевірку знання студентами теоретичних загальних положень, що були розглянуті на попередніх заняттях, у вигляді летючки. 

Проведення заняття, відпрацювання кожного навчального питання - викладач розпочинає з уточнення оперативного часу і обстановки, що склалася. Після цього він надає студентам необхідний час, заслуховує 2х – Зх студентів з висновками із оцінки обстановки та їх рішення. Заслуховуючи рішення, слід вимагати його обґрунтування, що привчає студентів до тактичного мислення і всебічної оцінки обстановки, що склалася. Якщо студенти приймають помилкові рішення, викладач позначенням дій противника на місцевості або повідомленням додаткових відомостей про нього та про дії свого і сусідніх підрозділів спонукає студентів до прийняття доцільного рішення, яке відповідає конкретній обстановці. Додаткові відомості про обстановку можливо доводити усно, по радіо, за допомогою технічних засобів навчання.

Не допускається нав’язування студентам свого рішення. Кожне прийняте рішення слід розбирати і показувати його сильні та слабкі сторони, а після цього більш доцільне і обґрунтоване рішення приймати за основу і продовжувати подальше відпрацювання навчального питання. Після аналізу прийнятих рішень викладач призначає студента на посаду командира підрозділу і вимагає від нього практичних дій: постановки задач своїм підрозділам і засобам підсилення, віддачі усних розпоряджень і подачі команд, організації взаємодії і т.п., звертаючи увагу на стислість і чіткість командної мови.

Створення обстановки для відпрацювання навчальних питань здійснюється викладачем у відповідності до прийнятого студентом рішення. Ця обстановка може доводитися до студентів різними способами: усним повідомленням викладача, у вигляді письмових ввідних (донесень), розпоряджень і інформації по радіо, повідомленням студентів, що виступають на посадах приданих, сусідніх і розвідувальних підрозділів, а також з використанням засобів імітації, бойової техніки і технічних засобів навчання.

Після відпрацювання кожного навчального питання необхідно проводити частковий розбір, заміняти командирів підрозділів і переходити до вивчення наступного навчального питання.

В ході заняття студенти можуть призначатися для виконання обов’язків не тільки командирів свого підрозділу, але й командирів приданих, підтримуючих, сусідніх та інших підрозділів.

Заняття закінчується загальним розбором.

Після даного заняття студенти повинні отримати початкові практичні навички у роботі командира з прийняття рішення на дії в похідній охороні, графічного оформлення його на карті, поглибити знання щодо застосування взводу призначеного в похідну охорону.

Методичні вказівки щодо вступної частини

Прийняти доповідь командира взводу про готовність взводу до заняття. Заняття розпочати з перевірки наявності та готовності тих хто навчається до занять.

Потім викладач оголошує тему, навчальні та виховні цілі, доводить навчальні питання і послідовність їх відпрацювання. Найменування теми доцільно записати на дошці. Перед тим, як приступити до викладання навчального матеріалу, необхідно вказати студентам на важливість заняття, на його роль в загальній військово-професійній підготовці. 

Оголосити вимоги Міністра Оборони, Командувача СВ ЗС України, щодо тактичної підготовки військ та порядок відпрацювання навчальних питань


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 238; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!