Дослідження характеристик і регулювальних властивостей привода з двигуном постійного струму послідовного збудження



Мета роботи

Експериментально одержати швидкісні  і за допомогою розрахунку механічні  характеристики двигуна послідовного збудження у рушійному і гальмівних режимах при сталій напрузі джерела живлення.

Короткі теоретичні положення

Рівняння швидкісної характеристики двигуна з послідовним збудженням має вигляд, аналогічний двигуну з незалежним збудженням.

Механічна характеристика  двигуна послідовного збудження не має точного аналітичного виразу, тому що залежність магнітного потоку від струму якоря  аналітично не виражається. Тому заводом для випускаємої серії двигунів даються так звані універсальні характеристики залежності частоти обертання і моменту від струму (рис. 2.1)

Рис. 2.1

Найбільш простим способом регулювання частоти обертання є зміна опору якірного кола. Відповідні характеристики для різних значень Rд показані на рис. 2.2. На цьому ж рисунку зображені характеристики для режиму електродинамічного гальмування з самозбудженням. Цей вид робочого аварійного гальмування використовується для зупинки підйомного обладнання і для обмеження швидкості опускання вантажу при відмові в роботі гальма.

Рис. 2.2

Для одержання жорстких характеристик і можливості стійкої роботи двигуна при невеликих статичних моментах застосовується схема з шунтуванням якоря (рис. 2.3). Завдяки наявності шунтуючого контуру в цій схемі є можливість протікання струму в обмотці збудження при відсутності останнього в колі якоря.

Рис. 2.3

Частота обертання холостого ходу

Магнітний потік Ф0 при ідеальному холостому ході визначається по кривій намагнічування для струму

Шунтування обмотки збудження приводить до зменшення магнітного потоку машини, а отже, при заданому моменту навантаження - до збільшення частоти обертання двигуна (рис. 2.4).

Рис. 2.4

Залежність частоти обертання двигуна від струму якоря

Значення магнітного потоку визначається із кривої намагнічування для струму збудження

Програма роботи

1. Записати паспортні дані електричних машин, які входять в експериментальну установку, підібрати апаратуру, вимірювальні прилади і реостати.

2. Зібрати схему установки згідно рис. 2.5 (РДЗ – регульоване джерело збудження).

3. Зняти природну і дві-три реостатні характеристики для заданих викладачем значень додаткового опору (Rд) в якірному колі.

4. Зняти декілька характеристик в режимі електродинамічного гальмування з самозбудженням для заданих викладачем значень Rд.

5. Зняти штучні характеристики при шунтуванні якоря (значення Rд і Rшя задаються викладачем).

6. Зняти штучні характеристики при шунтуванні обмотки збудження для заданих викладачем значень Rшз і Rд=0.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 353; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!