Відомість матеріалів дипломного проекту



Відомість проекту являє собою опис документів, розроблених у процесі дипломного проектування: найменування документа, його позначення та обсяг в аркушах визначеного формату.

Рекомендується відомість проекту виконувати на аркушах специфікації за ГОСТ 2.108-68. При цьому, на першому листі відомості роблять основний напис як для першого аркуша текстового документа.

Приклад заповнення відомості проекту наведено у додатку Г.

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ПОЯСНЮВАЛЬНОЇ ЗАПИСКИ ТА ГРАФІЧНОЇ ЧАСТИНИ ПРОЕКТУ

Текст пояснювальної записки

Пояснювальна записка дипломного проекту має бути оформлена відповідно до загальних положень оформлення текстових документів. Вона повинна бути написана чіткою і ясною літературною мовою без граматичних і стилістичних помилок.

Пояснювальну записку дипломного проекту оформляють машинним способом або рукописним чітким почерком пастою чорного, синього або фіолетового кольору на одній стороні аркуша білого паперу формату А4 . При машинному способі виконання текст друкується шрифтом Times New Roman, кегль 14, через півтора інтервали. Якщо робота написана від руки, то відстань між рядками – 5 мм. Необхідно дотримуватися рівномірної щільності, контрастності і чіткості впродовж усього тексту. Всі літери, лінії, цифри й знаки повинні бути однаковими впродовж усієї роботи.

Розміри полів, що рекомендуються: верхнє ти нижнє – не менше 20 мм, праве – не менше 10 мм, ліве – 25 мм.

Текст пояснювальної записки поділяється на розділи, підрозділи, пункти та підпункти. Розділи та підрозділи повинні мати заголовки. Кожний підрозділ рекомендується починати з нової сторінки. Заголовки розділів слід розміщувати посередині рядка й друкувати великими літерами без крапки в кінці. Не припускається розміщувати назву розділу або підрозділу в нижній частині сторінки, якщо після неї не залишається місця хоча б для одного рядку тексту. Заголовки підрозділів слід починати з абзацного відступу й друкувати маленькими літерами, крім першої великої. Перенесення слів у заголовку не допускається. Відстань між заголовками розділу чи підрозділу і наступним текстом має складати два рядки. Розділи повинні мати порядкову нумерацію арабськими цифрами без крапки в межах викладення суті роботи. Номер підрозділу складається з номера розділу й порядкового номера підрозділу відокремлених крапкою. Прикладом нумерації розділів, підрозділів і пунктів є текст даних методичних вказівок.

Структурні елементи: РЕФЕРАТ, ЗМІСТ, ВСТУП, ВИСНОВКИ, Перелік посилань, ДОДАТКИ не нумеруються, назви правлять заголовками структурних елементів.

НУМЕРАЦИЯ

Сторінки пояснювальної записки слід нумерувати арабськими цифрами, додержуючись наскрізної нумерації впродовж усієї роботи, включаючи додатки. Номером першої сторінки є титульний аркуш. Номер сторінки проставляється відповідно до оформлення конструкторської документації.

В тексті записки (крім цитат) не допускається вживати звороти розмовної мови; вживати застаріли, жаргонні терміни і вислови. В тексті записки, за винятком формул, таблиць і рисунків, не допускається:

- вживати математичний знак мінус (-) перед від'ємними величинами (треба писати слово "мінус");

- вживати умовні позначення, прийняті на кресленнях, наприклад, знак діаметра;

- вживати позначення стандартів та інших документів без зазначення номера, наприклад: правильно - “… згідно з ДСТУ 1.0-95…”, неправильно - “... згідно з ГОСТом...”;

- вживати без числових значень знаки <, >, =, : , % , №..

В записці треба вживати стандартизовані найменування, позначення і одиниці фізичних величин (система СI).

Прізвища, назви установ, організацій, фірм та інші власні назви наводять мовою оригіналу.

Скорочення слів і словосполучень подавати відповідно до чинних стандартів з бібліотечної та видавничої справи.

Формули і математичні рівняння подаються у тексті окремим рядком. Переносити формулу на наступний рядок допускається тільки на знаках операцій, що виконуються, причому знак на початку наступного рядка повторюють. При перенесенні формули на знаку множення застосовують знак "".

Пояснення символів і числових коефіцієнтів, які входять у формулу, якщо вони не пояснені раніше в тексті, повинно бути подано безпосередньо під формулою. Пояснення кожного символу треба давати з нового рядка, причому перший рядок пояснення повинен починатися зі слова "де" без двокрапки після нього.

При виконанні чисельних розрахунків за формулою треба наводити первинний вираз із підставленими в нього числовими значеннями і кінцевий результат з зазначенням одиниці виміру без проміжних викладок. При великій кількості однотипних обчислень допускається наводити тільки розрахункову формулу і таблицю результатів обчислень з посиланням на неї в тексті.

Формули нумеруються в межах розділу пояснювальної записки. Номер формули складається з номера розділу і порядкового номера формули, поділених крапкою. Номер формули записують у круглих дужках на рівні формули справа. Посилання на формули дають у круглих дужках, наприклад, “... у формулі (2.1)…”. Формули, що йдуть одна за одною й не розділені текстом, відокремлюють комою.

Кожному розділу записки привласнюють позначення документа за структурою:

Приклад

ААГ.ПД. 07.08.В.ПЗ (ААГ - кафедра автомобілів та автомобільного господарства, ПД - проект дипломний, 07 - рік подання до захисту 2007 р, 08 - тема № 08, В – висновки; ПЗ - пояснювальна записка).


3.2 Ілюстрації

Записка може містити ілюстрації у вигляді креслень, ескізів, схем, графіків, діаграм, фотографій і т. ін. Всі ілюстрації називаються рисунками. Рисунки нумеруються в межах кожної частини записки двома цифрами, поділеними крапкою - номером частини і порядковим номером рисунка. На всі рисунки повинні бути посилання в тексті, наприклад, “... розрахункова схема подана на рисунку 3.2”. Кожний рисунок повинен мати назву. Слово “Рисунок”, його номер і назву розміщують під рисунком. Після найменування рисунку крапку не ставлять. При необхідності над номером і назвою рисунка розміщують пояснення - розшифровку номерів позицій на кресленнях або ескізах, позначення кривих на графіках тощо. Графіки (крім тих, що схематично відображують характер залежності) повинні мати координатні осі і координатну сітку.

Таблиці

Таблиці нумерують у межах розділу записки (додатка). Номер таблиці складається з номера розділу (позначення додатка) і порядкового номеру таблиці, поділених крапкою. На всі таблиці повинні бути посилання в тексті записки, наприклад : “… наведені в таблиці 3.1 дані …”. Кожна таблиця повинна мати назву, яку вказують над таблицею. Перед назвою таблиці пишуть слово "Таблиця" і її номер, який відділяють від назви за допомогою тире, наприклад: Таблиця 4.1 – Параметри забруднюючих речовин дизелів.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 172; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!