Стаття 3. Предмет всеукраїнського Р.у



Предметом всеукраїнського Р.у може бути:

Ø затвердження Конституції України, її окремих положень та внесення до Конституції України змін і доповнень;

Ø прийняття, зміна або скасування законів України або їх окремих положень;

Ø прийняття рішень, які визначають основний зміст Конституції України, законів України та інших правових актів.

Стаття 3-1. Предмет республіканського і місцевих Р.ів у Республіці Крим

Предметом республіканського (Республіки Крим) Р.у може бути прийняття, зміна або скасування рішень з питань, віднесених законодавством України до відання Республіки Крим.

Предмет місцевого Р.у в Республіці Крим визначається законодавством Республіки Крим.

(Закон доповнено статтею 3-1 згідно ізЗаконом України від 19.06.92 р. N 2481-XII)

Стаття 4. Предмет місцевого Р.у

Предметом місцевого Р.у може бути:

Ø прийняття, зміна або скасування рішень з питань, віднесених законодавством України до відання місцевого самоврядування відповідних адміністративно-територіальних одиниць;

Ø прийняття рішень, які визначають зміст постанов місцевих Рад народних депутатів та їх виконавчих і розпорядчих органів.

Стаття 5. Питання, що виносяться на В-кий Р.

На В-кийР. можуть виноситися питання, віднесені Конституцією України до відання України.

Виключно всеукраїнським Р.ом вирішується питання про реалізацію права народу України на самовизначення та входження України до державних федеративних і конфедеративних утворень або вихід з них.

На В-кийР. не виносяться питання, віднесені законодавством України до відання органів суду і прокуратури; питання амністії та помилування; питання про вжиття державними органами України надзвичайних і невідкладних заходів щодо охорони громадського порядку, захисту здоров'я та безпеки громадян; питання, пов'язані з обранням, призначенням і звільненням посадових осіб, що належать до компетенції ВР України, Президента України та Кабінету Міністрів України.

Стаття 6. Питання, що виносяться на місц. Р.и

На місц. Р.и можуть виноситися питання, віднесені законодавством України до відання місцевого самоврядування відповідних адміністративно-територіальних одиниць, а також питання дострокового припинення повноважень відповідної Ради народних депутатів та її голови.

Виключно місцевими Р.ами у відповідних адміністративно-територіальних одиницях вирішуються питання про найменування або перейменування сільрад, селищ, міст, районів, областей; питання про об'єднання в одну однойменних адміністративно-територіальних одиниць, які мають спільний адміністративний центр; питання про зміну базового рівня місцевого самоврядування у сільських районах; питання про реорганізацію або ліквідацію комунальних дошкільних навчальних закладів, а також дошкільних навчальних закладів, створених колишніми сільськогосподарськими колективними та державними господарствами.

(частина друга статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом України від 11.07.2001 р. N 2628-III)

На місц. Р.и не виносяться питання про скасування законних рішень вищестоящих органів державної влади і самоврядування; питання, віднесені до відання органів суду і прокуратури; питання, пов'язані з обранням, призначенням і звільненням посадових осіб, що належать до компетенції відповідної місцевої Ради народних депутатів та її виконавчих і розпорядчих органів.

Стаття 6-1. Обмеження на проведення Р.ів

Проведення Р.ів з питань, що не відносяться до відання Республіки Крим та органів місцевого і регіонального самоврядування адміністративно-територіальних одиниць в Україні, не допускається, а результати таких Р.ів визнаються такими, що не мають юридичної сили.

(Закон доповнено статтею 6-1 згідно із Законом України від 19.06.92 р. N 2481-XII)


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!