Стаття 20. Підрахунок підписів громадян України, які вимагають проведення Р.у



Після завершення збирання підписів ініціативна група у триденний строк складає підсумковий протокол, в якому зазначається загальна кількість підписів громадян, зібраних на території відповідної місцевої Ради народних депутатів, дата реєстрації ініціативної групи, дата закінчення збирання підписів.

Підписні листи всеукраїнського Р.у по акту передаються на зберігання голові районної, міської (міст республіканського та обласного підпорядкування) Ради народних депутатів, на території якої проводилось збирання підписів, а підписні листи місцевого Р.у - голові місцевої Ради народних депутатів, у межах території якої пропонується провести Р.. Підписні листи зберігаються протягом двох місяців після проведення Р.у. В акті зазначається загальна кількість підписних листів та підписів громадян. Акт у трьох примірниках підписується не менш ніж трьома членами ініціативної групи та головою відповідної Ради народних депутатів або його заступником.

Група всеукраїнського Р.у у тижневий строк після підписання акту передає підсумковий протокол та акт разом з вимогою про проведення Р.у до Центральної комісії з всеукраїнського Р.у.

Центральна комісія з всеукраїнського Р.у забезпечує реєстрацію документів, надісланих усіма ініціативними групами всеукраїнського Р.у з даного питання; протягом одного місяця від дня надходження відповідних документів проводить вибіркову або повну перевірку вірогідності надісланих документів; підбиває загальні підсумки збирання підписів в цілому по Україні, про що складається протокол.

Якщо у підписних листах виявлено два або більше підписів одного громадянина, його підписи не враховуються.

Протокол та документи перевірки у триденний строк передаються Центральною комісією з всеукраїнського Р.у до Президії ВР України, яка розглядає їх у двотижневий строк від дня надходження.

Президія ВРУ може доручити вибіркову або повну перевірку одержаних документів народним депутатам України та відповідним місцевим Радам народних депутатів, після чого виносить питання про проведення всеукраїнського Р.у на розгляд сесії ВРУ.

Голова місцевої Ради народних депутатів, у межах території якої пропонується провести мі- ий Р., забезпечує реєстрацію документів, надісланих усіма ініціативними групами місцевого Р.у з даного питання; протягом 15 днів від дня надходження відповідних документів організує проведення вибіркової або повної перевірки вірогідності надісланих документів та підбиття підсумків збирання підписів за участю представників усіх ініціативних груп місцевого Р.у з даного питання, про що складається акт. Акт підписується головою місцевої Ради народних депутатів та представниками усіх ініціативних груп, після чого питання про проведення місцевого Р.у виноситься на розгляд сесії відповідної Ради народних депутатів.

У тому разі, коли у визначений цим Законом строк під вимогою про проведення Р.у не зібрано достатньої кількості підписів громадян України, В-кий або мі- ий Р. не проводиться, про що приймається рішення відповідно Президією ВРУ або головою місцевої Ради народних депутатів, у межах території якої пропонувалося провести Р..

Стаття 21. Прийняття рішення з питання проведення Р.у

ВРУ, відповідна місцева Рада народних депутатів після одержання належним чином оформленої пропозиції приймають на сесії у місячний строк одне з таких рішень:

1) про призначення Р.у;

2) про відхилення пропозиції про проведення Р.у у разі наявності серйозних порушень цього Закону, які впливають на підстави для призначення Р.у;

3) про прийняття рішення, яке пропонується у вимозі про призначення Р.у, без наступного проведення Р.у.

У разі якщо на В-кийР. виноситься питання про дострокове припинення повноважень Президента України, рішення приймається більшістю не менш як дві третини від загальної кількості народних депутатів України.


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!