Дослідження піонерів маржинального аналізу: Ж.Дюпюї, А.Курно, І. фон Тюнен, Г. Госсен



Генріх Гершен Госсен (1810-1858)

У своїй основній книзі "Розвиток законів суспільного життя..." знайшли відображення принципи, що згадуються в сучасній економічній літературі, згадуються як 1-ий, так і 2-ий закон Госсена. 1-й закон говорить: з збільшенням даного блага гранична корисність блага зменшується. А відповідно з 2-м законом оптимальна структура споживання (попиту)

досягається при рівності граничних корисностей всіх споживаних благ.

Жюль Дюпюї (1804-1866)

Інженер. Одна з головних ідей пов'язана з так званим грошовим вимірником надлишку корисності для споживача, тобто ціновим надлишком. Ціновий надлишок на його погляд є грошовим вимірником максимально можливого доходу, виникає з можливістю споживача купувати кожну одиницю товару за незмінної ціни, а це означає, що відкриття законів

граничного аналізу відноситься до 1814 р., тобто в рік видання статті Дюпюї "Про вимір корисності суспільних благ".

Антуан Огюстен Курно (1801-1877)

Курно вважається як одним з попередників маржиналізму, так і родоначальником широкого застосування математичних принципів в економіці. Його книга під назвою "Дослідження математичних принципів у теорії багатства "була видана в 1838 р. Курно, спираючись на аналіз фундаментальної залежності, сформулював поняття економічної рівноваги, увів у науковий обіг поняття функції попиту, еластичності попиту та ін, вважаючи, що повного і точного рішення приватних проблем економічної системи

неминуче, щоб система розглядалася, як ціле. Однак дослідження проблеми економічної рівноваги знаходяться поза можливості економічного аналізу.

 

І. фон Тюнен

Основною ідеєю Тюнена було те, що віддача, яку отримує фермер, знижується зі зростанням відстані від ринку. Впливвідносних цін на оптимальний вибір зерна та техніки можна вивчити, розглядаючи ферми на різній відстані від центру. Тюнен твердив: «Якщо передбачається, що країна 40 миль діаметром має у центрі велике місто, і що ця країна може продавати свої продукти тільки у це місто, та якщо сільське господарство у цьому районі досягло найвищого ступеня розвитку, то можна було б очікувати систем культивації, розділених на чотири класи навколо цього міста».

Результатом його праці став твір «Ізольована держава стосовно сільського господарства та національної економіки». Перша частина, у тому числі аналіз оренди, розташування та асигнування ресурсу, з'явилася у 1826 р. Друга частина, що містить граничну теорію продуктивності розповсюдження побачила світ тільки у 1850 р. Додаткові статті, у тому числі важливі описи пролісництво, надрукував 1863 року біограф Тюнена.

Тюнен був першим, хто використав диференціальне числення в економічній науці. Незважаючи на узагальнюючий характер його робіт, витратив 10 років, щоб скласти бухгалтерські баланси як емпіричне підтвердження своєї гіпотези — моделі Тюнена.


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 12; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!