Зародження маржиналізму та його особливості.



В 70-х роках 20 ст. в економічній теорії виникла нова течія – маржиналізм, яка визначила напрям розвитку політичної економії. Основною ідеєю маржиналізму є дослідження взаємозв*язаних граничних економічних величин на всіх рівнях економіки.

Суть маржиналізму:

1. вартість визначається граничною корисністю речі, ступенем корисності.

2. досліджуючи граничну корисність, маржиналісти вводять поняття граничних величин.

3. класична наука була спрямована на вирішення динамічних завдань, а маржиналісти вивчали динамічні завдання. Важливе місце займав принцип рідкості.

Історичні відомості про зародження маржиналізму свідчать, що його основоположниками були німецькі дослідники Й.фон Тюнен та Г.Госсен та французькі Ж.Дюпюї та А.Курно.

Й.Тюнен вважав, що максимальний чистий дохід землевласник може отримати, якщо сукупність граничних витрат на фактори виробництва буде дорівнювати граничній корисності продукту. Основна ідея концепції Курно полягала в тому, що економічні системи слід розглядати, як замкнуті системи ринкових взаємозалежностей, що перебувають у рівновазі.

Англійський економіст С.Джевонс незалежно від інших розробив теорію, за якою співвідношення між товарами, що обмінюються, дорівнює оберненому відношенню їх корисностей. Маржиналісти у своїх дослідженнях використовували метод робінзонади (закрите господарство).

 


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!