Класифікація та оцінка виробничих запасів



У відповідності з П(С)БО 9 “Запаси” під виробничими запасами розуміють

активи, які утримуються для подальшого продажу за умов звичайної господарської діяльності, перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу

продукту виробництва, утримуються для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління підприємством.

Щоб правильно організувати бухгалтерський облік запасів, їх класифікують за такими групами:

1. сировина, основні і допоміжні матеріали, комплектуючі вироби та інші матеріальні цінності, що призначені для виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг і обслуговування виробництва;

2. незавершене виробництво у вигляді незакінчених обробкою і складанням деталей, виробів чи процесів;

3. готова продукція, що вироблена на підприємстві, призначена для продажу і відповідає технічним якісним характеристикам;

4. товари у вигляді матеріальних цінностей, що придбані та утримуються підприємством з метою подальшого продажу;

5. малоцінні та швидкозношувані предмети, що використовуються протягом не більше одного року або нормального операційного циклу, якщо він більше одного року.

У подальшому запаси поділяються на підгрупи, види, сорти, марки, тощо. Така класифікація запасів оформляється розробкою номенклатури-цінника, тобто систематизованого переліку запасів, що використовуються на підприємстві, в якому кожному найменуванню запасів присвоюється номенклатурний номер, а також вказується одиниця виміру і ціна. Присвоєний номенклатурний номер в подальшому вказується у всіх первинних документах, якими оформляється рух запасів.

Придбані або вироблені виробничі запаси зараховуються на баланс підприємства за початковою вартістю.

Початкова вартість придбаних виробничих запасів складається з таких

фактичних витрат: вартості придбання, що сплачена постачальнику, за вирахуванням сум непрямих податків, сум ввізного мита, сум непрямих податків у зв'язку з придбанням запасів і транспортно-заготівельних витрат (витрати на заготівлю запасів, вантажно-розвантажувальні роботи і транспортування запасів).

Початкова вартість виготовлених власними силами запасів складається з їх фактичної собівартості, тобто загальної суми витрат на виробництво запасів.

Початковою вартістю запасів, отриманих як внесок до статутного капіталу, отриманих безкоштовно або в обмін та неподібні запаси є їх справедлива вартість. Не включаються до початкової вартості, а відносяться до витрат періоду, в якому вони були здійснені такі витрати:

Ä Понаднормативні втрати та нестачі запасів

Ä Витрати на збут

Ä Загальгосподарські та інші подібні витрати, які безпосередньо не пов'язані з придбанням і доставкою запасів.


 

 

Запасів


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 13; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!