Функціональна схема приводу ВН



 

 

Умовні позначення:

ПУ-О, ПУ-К - пульти керування оператора, командира

ГТ-К - гіротахометр компенсаційний

Б - башта

БУ - блок управління

И - інтегратор

УС - підсилювач сумуючий

ПН - підсилювач напруги

ЛК - ланцюг корекції

У-ВН - підсилювач вертикального наведення

У-ГН - підсилювач горизонтального наведення

ШІМ - широтно-імпульсний модулятор

УМ - підсилювач потужності

ДТ - датчик струму

ГТ-ГН - гіротахометр вертикального наведення

ГТ-ВН - гіротахометр горизонтального наведення

ТГ - тахометр

Г - гармата

ПМ - підйомний механізм

Д - двигун

ПМ - поворотний механізм

При рисканні корпусу БМП башта разом з гарматою відхиляється від вихідного положення за рахунок сил тертя в погоні башти. На гарматі знизу закріплений ГТ-ГН, який виробляє електричний сигнал пропорційний по амплітуді швидкості відхилення башти, а по фазі відповідний напряму її відхилення. На відміну від стабілізатора вертикального наведенні цей сигнал подається і на інтегратор (для формування сигналу, пропорційного куту відхилення башти) і на сумуючий підсилювач (відповідно сигналам з ГТ-К і ТГ стабілізатора ВН). В решті принцип роботи стабілізатора ГН при стабілізації і при наведенні подібний до принципу роботи стабілізатора ВН.

Робота стабілізатора в режимі "ПАВ" відрізняється від його роботи в режимі АВТ тільки більшими величинами максимальної і мінімальної швидкостей наведення і більшими допусками швидкостей уводу в вертикальній та горизонтальній площинах.

Режим ПАВ вмикається або автоматично при кутах підвищення 35° і більше, або перемиканням тумблера АВТ-ПАВ в положення ПАВ. Режим використовується в основному при веденні вогню по повітряним цілям.

Режим "цілевказівка" призначений для обертання башти в напрямі цілі, яку вибрав командир, з перехідною швидкістю по найкоротшому шляху.

Можливість наведення з пультів керування в горизонтальній площині при режимі "Цілевказівка" виключається.

Викладач показує роботу стабілізатора на всіх режимах на макеті башті (на БМП, якщо заняття проводяться в парку бойових машин), а принцип роботи на плакатах.

На машині передбачені наступні блокування стабілізатора:

- при відчинених люках механіка-водія або десанту

- при вмиканні тумблера ПТР

- при поданні команди ПАЗ

- при встановленні гармати або башти на стопор

При відчиненому люці, поданні команди ПАЗ або вмиканні ПТР: вмикаються електромагніти підйомного та поворотного механізму, при цьому приводи ВН і ГН перемикаються на ручне керування.

При встановленні гармати на стопор вимикається електромагніт обертового механізму і керування приводом ГН, керування приводом ВН - зберігається.

Для визначення ступені засвоєння матеріалу і для закріплення знань викладач проводить опитування студентів по вивченому питанню.

Висновок: при русі БМП по пересічній місцевості стабілізатор озброєння дозволяє ліквідувати кутові переміщення корпусу машини, тим самим підвищити влучність і кучність і влучність стрільби з гармати і спареного з нею кулемета.


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 25; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!