Історія розвитку перукарського мистецтва



Схвалено МК                                                                          Затверджено                                               

Від «__»_____ 20__р                                              Заступник директора НВЧ              

Протокол №_______                                                            Ю.О.Пантелеєнко           

Голова МК                                                     «__»______ 20__р

Р.А.Тригуб ________                          

 

                                                          

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

 

ДЕРЖАВНИЙ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД:

”ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ЦЕНТР ПІДГОТОВКИ І ПЕРЕПІДГОТОВКИ РОБІТНИЧИХ КАДРІВ ТУРИСТИЧНОГО СЕРВІСУ”

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
ЩОДО ВИКОНАННЯ ПИСЬМОВОЇ ЕКЗАМЕНАЦІЙНОЇ РОБОТИ

( з професій побутового обслуговування населення)

                         І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

(щодо організації та проведення Державної кваліфікаційної атестації)

Державна кваліфікаційна атестація (ДКА) – завершальний етап навчального процесу, що проводиться державною кваліфікаційною комісією з метою визначення рівня кваліфікації та підготовки випускників до самостійної роботи з обраної професії чи спеціальності, вміння орієнтуватися в різних виробничих ситуаціях.

За місяць до початку календарного року директор формує склад кваліфікаційної комісії (який погоджує з управлінням освіти і науки) та видає наказ про створення постійно діючої кваліфікаційної комісії. Вимоги щодо формування кількісного та її представницького складу викладені у Положенні про організацію навчально-виробничого процесу, затвердженого наказом МОН України від 30.05.2006 року № 419 п.6.

Дипломна робота виконуються з метою перевірки знань та умінь учнів, вміння застосовувати одержані професійні знання, користування довідковою літературою, нормативно-технічною документацією, спонукання учнів до творчої праці.

 Теми дипломних робіт повинні відповідати змісту виробничої практики учнів, освітньо-кваліфікаційної характеристики випускника з конкретної професії, визначаються викладачами спеціальних предметів разом з майстрами виробничого навчання, розглядаються методичними комісіями, затверджуються заступником директора з навчально-виробничої роботи та видаються учням до початку виробничої практики.

Терміни зберігання облікових документів для державної кваліфікаційної атестації та проміжної (поетапної) атестації – ідентичні (визначені п.6.24 Положення про організацію навчально-виробничого процесу).

Результати складових атестації: зведену відомість підсумкових оцінок предметів професійної підготовки, щоденники обліку виробничої практики, виробничі характеристики учнів, наряди виконаних кваліфікаційних пробних робіт розглядається кваліфікаційною комісією та оформляються протоколом кваліфікаційної атестації, який зберігається у навчальному закладі протягом 75 років.

 Кваліфікаційна атестація є вихідним контролем у формі державних кваліфікаційних іспитів й має на меті встановлення готовності осіб, які здобувають професійно-технічну освіту, самостійно виконувати комплекс робіт чи певну роботу з обраної професії, спеціальності та спеціалізації відповідного розряду (класу, категорії).

Кваліфікаційна атестація базується на державних стандартах професійно-технічної освіти з урахуванням документів, які регламентують організацію навчально-виробничого процесу в професійно-технічних навчальних закладах.

Державні кваліфікаційні іспити включають:

- кваліфікаційну пробну роботу;

- дипломну роботу (або творчу роботу, що її замінює з пояснювальною запискою), проект для випускників вищого професійного училища, іншого професійно-технічного навчального закладу третього атестаційного рівня;

- іспит або захист дипломної роботи, проекту в межах вимог кваліфікаційних характеристик.

                   

                              Загальні методичні вказівки

 

Письмовою екзаменаційною роботою завершується процес теоретичної підготовки перукарів. Письмова екзаменаційна  робота - це випускна самостійна робота учня. В період роботи над нею учні систематизують, закріплюють, застосовують на практиці набуті під час навчання знання з предметів: перукарська справа, матеріалознавство; санітарія та гігієна; будова шкіри та волосся; охорона праці і також виявляють та реалізують свої творчі здібності.

Темою письмової екзаменаційної роботи може бути розробка технології виконання будь-якої зачіски, стрижки, фарбування, манікюру, макіяжу тощо для професій „Перукар", „Манікюрник", „Візажист";

Теми письмових екзаменаційних робіт визначаються викладачем спеціальної технології спільно з майстрами виробничого навчання та повинні відповідати змісту виробничої практики учнів (за можливості - змісту кваліфікаційних пробних робіт ),
обсягу знань, вмінь та навичок, що передбачаються освітньо-кваліфікаційною характеристикою та робочими навчальними програмами з відповідної професії.

Письмові екзаменаційні роботи учнів, які навчаються за інтегрованими професіями, повинні відображати кваліфікаційні вимоги до кожної з них. Зміст письмової екзаменаційної роботи повинен відповідати темі. Теми робіт розглядаються на засіданнях методичних комісій (відповідногопрофілю) та затверджуються заступником директора з навчально-виробничої
роботи.

Основою письмової екзаменаційної роботи є завдання на виконання роботи, яке містить тему письмової екзаменаційної роботи та необхідні вихідні дані. Завдання на виконання письмової екзаменаційної роботи видається не пізніше, ніж за два місяці до початку виробничої практики. При видачі завдання викладач спецтехнології повинен назвати терміни виконання кожного з розділів і роботи вцілому. Здійснює контроль за виконанням письмових екзаменаційних робіт викладач спецтехнології.

Розробляючи нові моделі зачісок та стрижок учні повинні використовувати досвід роботи перукарень, прогресивні методи і технологічні прийоми виконання різних видів перукарських робіт.

Розроблені зачіски і стрижки, передбачені тематикою дипломних робіт, повинні відповідати сучасному напрямку моди, призначенню і індивідуальним особливостям людини.

Теми дипломної роботи поділяються між учнями перед переддипломною практикою з урахуванням творчих і практичних здібностей студента.

В процесі роботи над дипломною роботою необхідно використовувати матеріали про перспективи розвитку в Україні, а також навчальну і інформаційну літературу з перукарської справи.

На захист кожен учень повинен подати письмову екзаменаційну роботу в обсязі 20-25 друкованих аркушів, постижний виріб з натурального волосся і виконати розроблені в дипломній роботі чоловічу стрижку та жіночу зачіску на моделях.

Якість практичного виконання та якість виконаної письмової екзаменаційної  роботи, та постижного виробу значно впливають на оцінку за Державну кваліфікаційну атестацію.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Оформлення і обсяг письмової екзаменаційної роботи

 

 

Зміст дипломної роботи визначається завданням, складеним викладачем та майстром виробничого навчання.

Дипломна робота повинна складатися з 20-25 друкованих стандартних аркушів, містити в собі обов’язково три частини і ілюструватись малюнками. Шрифт тексту 14 кегель, полуторний інтервал.

Письмова екзаменаційна робота повинна мати:

Титульний аркуш;

Завдання на виконання письмової екзаменаційної роботи;

Лист-рецензія

Зміст;

 

 Вступ.                                                                                         1,5-2 ст.                                  1.Творча частина.                

1.1. Історія розвитку перукарського мистецтва.                                3-4 ст.

1.2. Сучасні тенденції моди.                                                      2-3 ст.

Технологічна частина.

2.1. Виконання завдання згідно теми дипломної роботи.        2-3 ст.

2.2. Технологічна послідовність.                                               5-6 ст.

Пояснювальна частина.

3.1.Характеристика обладнання інструментів та пристосувань задіяних під час роботи.                                                                                           2-3 ст.

3.2. Вимоги до приміщень перукарень та до організації робочого місця перукаря.                                                                                    1-2 ст.

3.3. Санітарно-протиепідемічний режим.                                           2-3 ст.

3.4. Дотримання правил охорони праці.                                  2-3 ст.

Висновок.                                                                                    1-2 ст.

Додатки.

Література.                                                                                           1 ст.

 

Додаток №1. Мал. Історія.

Додаток №2. Мал. Сучасної зачіски.

Додаток №3. Мал. Розробка.

Додаток №4. Технологічна  карта.

 

 

 

Оформлена письмова екзаменаційна робота  повинна показати:

• Вміння учня-випускника обґрунтувати актуальність обраної теми;

• Логіку викладання матеріалу;

• Знання новинок техніки, технологій за професією, які стосуються теми роботи;

• Творчий підхід до обраної теми;

• Використання методів практичного дослідження;

• Можливість знаходити та аналізувати інформацію;

• Дотримання вимог до оформлення.

Пояснювальна записка повинна бути акуратно оформлена: написана чорнилами від руки або надрукована на комп’ютері на одній стороні аркуша паперу формату А4.

Нумерувати аркуші краще в останній момент, коли робота закінчена і загальна кількість аркушів не зміниться. Номера аркушів з яких починаються розділи і питання записуються в змісті. Текст роботи повинен бути стилістично грамотним і по можливості коротким.

При виконанні розрахунків результати вимірювання повинні бути виражені в одній системі і позначені у відповідності до стандартів.

При використанні довідникових даних в тексті роботи потрібно вказувати джерела, з яких вони взяті: точну назву, рік видання, сторінку, номер таблиці. Якщо джерело вказано в переліку використаної літератури, то в дужках ставиться його порядковий номер і сторінка, номер таблиці або формули. Наприклад: (8 с.43, табл.12).

В кінці роботи приводиться перелік використаної літератури з обов’язковим вказуванням автора, назви видавництва, року видання.

Найбільш суттєві опорні схеми, графіки і діаграми, що розроблені  до письмової екзаменаційної роботи бажано виконувати на окремих аркушах.

Титульний аркуш повинен містити тему дипломної роботи і аркуш із змістом дипломної роботи.

Кожна частина дипломної роботи повинна розпочинатись з нового аркушу і мати порядковий номер.

 Зміст дипломної роботи

                  

В ступ

Доцільно провести аналіз історичних зачісок з метою визначення її спільного стилістичного напрямку з завданням письмової екзаменаційної роботи. Проаналізувавши роботи провідних зарубіжних майстрів перукарської справи, центрів моделювання зачіски України, дати характеристику сучасних і перспективних напрямків розвитку моди в зачісках. Необхідно описати напрямки моди в жіночих та чоловічих зачісках (повсякденна, ділова, вечірня, подіумна). Щоб показати зв'язок сучасних напрямків в моделюванні зачісок з модою історичної епохи, доцільно провести аналогію з відповідними історичними формами, силуетами, деталями зачісок. Це дозволить продемонструвати еволюцію і постійне вдосконалення перукарського мистецтва, методів і прийомів виконання зачісок.

 

Творча частина.                

Історія розвитку перукарського мистецтва

 

  У цій частині можна надати характеристику передбаченого темою дипломного проекту історичного періоду, викласти світогляд суспільства, показати сформований в цьому суспільстві ідеал краси. Дати опис одягу, зачісок і прикрас, як атрибутів належності їх власників до певного класу і стану. Виходячи з понять "стиль" і "мода", дати докладний опис зачісок, найбільш характерних для даного історичного періоду. Додаток №1. Мал. Історія

 

  1.2. Сучасні тенденції моди

      

Доцільно провести аналіз історичних зачісок з метою визначення її спільного стилістичного напрямку з завданням письмової екзаменаційної роботи. Проаналізувавши роботи провідних зарубіжних майстрів перукарської справи, центрів моделювання зачіски України, дати характеристику сучасних і перспективних напрямків розвитку моди в зачісках. Необхідно описати напрямки моди в жіночих та чоловічих зачісках (повсякденна, ділова, вечірня, подіумна). Щоб показати зв'язок сучасних напрямків в моделюванні зачісок з модою історичної епохи, доцільно провести аналогію з відповідними історичними формами, силуетами, деталями зачісок. Це дозволить продемонструвати еволюцію і постійне вдосконалення перукарського мистецтва, методів і прийомів виконання зачісок. Додаток №2. Мал. Сучасної зачіски  

 

 


Дата добавления: 2022-12-03; просмотров: 21; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!