Параметри які контролюють роботу машини



Зміст

 

1. Технологічна частина

2. Принцип роботи декатирної машини

3. Параметри які контролюють роботу машини

4. Датчики які пропонують для удосконалення протікання технологічного процесу

5. Розрахунок перехідного процесу вимірювального перетворювача та побудова графіку

6. Розрахунок довірчого інтервалу за рядом багатократних прямих вимірювань

7. Розрахунок стійкості автоматичної системи регулювання за критеріями Гурвіца і Михайлова

8. Висновок

 

Технологічна частина

Підприємство ЗАТ "Чексіл" спроектовано інститутом ДПI міста Києва. Будівництво почалось в 1961 році. 4 грудня 1963 р. в складі 12 тисяч прядильних веретен була введена перша черга. Подальше введення потужностей продовжувалось паралельно з випуском комвольної пряжі та було завершене введенням в дію обробного виробництва. Підприємство займає територію 45 гектарів. До ЗАТ "Чексіл" входять 6 фабрик - топсова, апаратно - прядильна, комвольно - прядильна, ткацька, обробна та швейна, які відкрили свої поточні рахунки. Базове підприємство КСК було спроектоване на випуск 14,5 млн. метрів вовняних тканин, 13508 м/год. Потужність виробництва 70000 прядильних веретен для випуску комвольної пряжі 1079кг/год, сурової тканини 3709кг/год. На комбінаті встановлено 3,5 тис одиниць технологічного обладнання різних країн світу. Вимоги ринку поставили перед комбінатом завдання у зацікавленні споживача. Для цього необхідно вирішити складне питання:

- розширення бази та використання нових текстильних волокон;

- розробки принципово нових видів пряжі та структур тканини.

Для вирішення цих питань, необхідно мати висококваліфікованих                спеціалістів: техніків - технологів, техніків - механіків. Споживачем продукції комбінату на внутрішньому ринку є фірми, підприємства побутового обслуговування, швейні підприємства, державні організації. Комбінат продає продукцію в крани західної Європи, Америки, СНД.

Сировина: комбінат 90% своїх потреб у вовні покриває за рахунок української вовни, ціна якої нижча. Австралійська вовна високої якості використовується для випуску тканин до Європи та Америки. Крім вовняного волокна використовують синтетичні волокна, використовують додання льону та хлопку.

Асортимент вовняних тканин дуже розширений, він не є постійним, бо поступово оновлюється і нараховує більше 1000 різних видiв.

ЗАТ КСК «Чексіл» є одним із найбільших підприємств в країні,  підприємство виготовляє суконні та камвольні тканини для задоволення потреб населення.

Технологічний процес проходить наступним чином:

- Підприємство проводить закупівлю вовни;

- Перед тим як вовну заправляти в машини її необхідно обробити, тобто необхідно промити вовну, де цей процес проходить на дільниці карбонізації, де вовна оброблюється кислотою, промивається спеціальними миючими засобами, просушується і потім поступає в подальші цехи для її обробки;

- Потім у підготовчому цеху проходить процес зважування, тобто відвантажується певна кількість вовни (партія); 

- Після чого відвантажена вовна поступає у кардочесальний цех в якому проходить наступний технологічний процес

Вовну при необхідності змішують з хімічними волокнами для того щоб надати їй більшої міцності, потім завантажують вовну в розпушувально - чухральний апарат де вовна перемішується;- Потім вовна по пневмотранспорту подається на спеціальні чесальні машини ;

Чесальна машина завантажується вовною і на цій машині походить процес прочісування вовни, вичісування з вовни реп’яхів та різного роду сміття. Вовна проходить два шляхи прочісування, відбувається процес паралелізації волокон і вже на виході машини виходить м’яка ватка яка намотується в стрічку;

- Наступним шляхом технологічного процесу є фарбування вовни, тобто клубки вовни поступають в фарбувально - сушильний цех де проходить фарбування вовни її просушування і намотування в клубки для подальшої обробки;

 - Потім по фарбова вовна поступає в гребенечесальний цех, де проводиться прочісування вовни спочатку на стрічкових, а потім додатково і на гребінних машинах;

- Потім вовна поступає в ровнічний цех, де проходить процес розділення ватки стрічкової вовни на тонкі нитки, потім ці нитки намотуються на бобіни в рівних частинах. Бобіна з ниткою проходить процес пропарювання, і далі бобіни поступають в прядильний цех;

- Потім бобіни поступають в приготовчий цех ткацького виробництва, де проходить процес перемотування пряжі із бобіни на барабан, а із барабану проходить процес намотуються на ткацький навій і далі подається на ткацький верстат, на ткацькому верстаті проходить процес виготовлення тканини;

- Потім тканина поступає на дільницю оздоблювального виробництва, де одним із головних процесів є просушування тканини на сушильно-ширильній машині, також тканину промивають, , прасують, змотують в рулон і пакують.

Основними метою енергетичного господарства пiдприємства є надiйне i безперервне постачання електричної енергiї на пiдприємство. Пiдтримується енергетичне господарство в робочому станi для того, щоб пiдприємство працювало згідно графiку i не було порушення. Забезпечення запасними частинами сфери енергогосподарства, проведення перiодичної перевiрки знань електроперсоналу, ведення електротехнiчної документацiї i т.д.

Відомо що, по забезпеченню надійності електропостачання електричної енергії електроспоживачі поділяються на 3 категорії надійності електропостачання. ЗАТ КСК «Чексіл» відноситься до другої категорії надійності електропостачання.

ІІ категорія – до цієї категорії відносяться електроспоживачі перерва в електропостачанні яких призводить до масового недовипуску продукції, простоєм робочих місць, механізмів, робочих транспортів, порушення нормальної життєдіяльності міських і сільських жителів.

Живлення забезпечується від двох незалежних джерел. Перерва в електропостачанні цієї категорії допускається на час вмикання живлення черговим персоналом, або виїзною оперативною бригадою. Допускається живлення від одного трансформатора, перерва в електропостачанні не повинна бути більшою за одну добу.

 Підприємство живиться електричною енергією змінного струму промислової частоти 50 Гц. Від місцевої ТЕЦ на підприємство надходить кабельна лінія напругою 10/0,4 кВ. На території підприємства розташовані трансформаторні підстанції.

 

2 Ознайомлення з технологічним  процесом

У циліндричному корпусі 1 ексцентрично обертається робоче колесо з лопатками 2, сидять на одній осі з електродвигуном.

 Корпус частково заповнений водою до певного рівня. При обертанні робочого колеса в напрямку руху годинникової стрілки лопатки відкидають воду до стінок циліндра, де вона утворює кільце, а усередині кільця утворюється вільний від води просторі 3. Лопатки колеса, виходячи з води, поділяють вільний простір на клітинки, обсяг яких збільшується в міру наближення до середини простору. У міру віддалення від середини лопаток обсягу осередку зменшуватись, повітря стискається і виштовхується з випускного отвори 5. Герметичність в осередках створюється тим, що кінці лопаток знаходяться у водяному кільці. Для підтримки постійного вакууму, який знижується в міру нагрівання води, вона безперервно змінюється свіжою водою, що надходить з водопроводу. Водокільцевій насос може знизити тиск до 20 мм рт. ст. Вакуумні машини відсмоктувань застосовуються для обезвожування тканин з легкоповреждаємой структурою, у тому числі і бавовняних. В такий спосіб можна отримати міру віджимання 90—100 %. Обезводнення тканин здійснюється на машинах відсмоктувань пропусканням розправленому полотна над всмоктуючим соплом труби відсмоктування, в якій за допомогою вакууму створюється розрідження. Отсасиваємая волога через торці труб відводиться на пристрій, що фільтрує, поступає в збірку і віддаляється.На мал. 2 представлені пристрої вакууму-відсмоктувань з двома типами сопів: щельові (а) — для середніх і важких тканин

 

Мал. 2. Вакуум-отсосние пристрої з двома типами сопел:

а — щельові; б — сітчасте

щельові (а) — для середніх і важких тканин и сітчасте

(б)— для легких тканин. Вакуум-циліндри 1 отсасивающих пристроїв мають щілинні сопла 2, які покриті гумовими фартухами з еластичної плівки, закріпленими на валиках 3, що покращує ефективність обезводнення. Щоб зменшити підсос повітря між соплом і перфорірованним циліндром (див. мал. 2,6), в пазах встановлюють резинові прокладки 4, які притискаються спеціальними пружинками до внутрішньої поверхні перфорованого циліндра 5. Останній обертається довкола сопла і сприяє зниженню натягнення тканини.

В порівнянні з віджимними валами машини відсмоктувань обеспечивают вищу рівномірність вологості тканини з відхиленням близько 1,5%. На мал. 3 показана схема машини відсмоктування МОВ-180-1, до складу якої входять: заправний пристрій 2, дуговий тканерасправітель 3, голівка відсмоктування з щілиною 4, тянульний механізм 5 і роликовий тканеукладчик 6. Тканина / послідовно пропускається через всі вказані механізми.

Відсмоктування головка є зварною коробкою з щілиною уздовж верхньої сторони, усередині якої встановлений фільтр. Механізмом перекриття щілини є ролик з закріпленому на ньому еластичною плівкою, яка перекриває щілину по всій робочій ширині.

1

 

 

Рис. 3 Схема отсосной машини МОВ-180-1

 

Машини відсмоктування вакуумні мають виконання: Mob-180— для роботи у складі лінії; МОВ-180-1, МОВ-180-2—ДЛЯ індивідуальной роботи у візок (у ролик).


 

Параметри які контролюють роботу машини

Список вимірювальних величин:

· Температура;

· Тиск;

· Швидкість.

Температура

     

   Дилатометричний термометр (Мал. 2) являє собою закриту з одного кінця трубку 1, поміщену у вимірювану середу. Виготовляють трубки із матеріалу з високим коефіцієнтом лінійного розширення (мідь, алюміній, латунь). В трубку вставлений стержень 2 , притиснутий до її дна ричагом 3 ,

скріпленим з пружиною 4 . Стержень виготовлений із матеріалу з невеликим коефіцієнтом розширення (фарфор, кварц, сплав інвар і т.д.).

При вимірюванні температури трубка змінює свою довжину, в той час як стержень практично зберігає свої розміри. Це призводить до переміщення відносно трубки кінця стержня, зв’язаного ричагом 3 із стрілкою прибору.

Прикладом дилатометричного терморегулюючого пристрою з електричним виходом може слугувати пристрій типу ТУДЭ, призначене для регулювання температури різних серед від -60 до +1000°С. Прибори ТУДЭ можуть мати пряму і зворотну дію. При прямій дії з підвищенням температури середи, в яку поміщається дилатометричний елемент, електричні контакти на виході пристрою замикаються, при зворотній дії — розмикаються.   

   

Мал.2 Схема дилатометричного термометра

 

Тиск

Мал.3.3 показаний u-образний рідинний скляний мановакуумметр. U-образна скляна трубка 1 за допомогою скоб 2 кріпиться на металевій або дерев'яній підставі 3. На ньому же між двома трубками встановлена шкальна пластина 4 з нанесеною лінійною розміткою. Трубка заповнюється робочою рідиною до нульової відмітки відносно шкальної пластини. Потовщення на кінцях скляної трубки призначені для щільнішого під'єднування гумових шлангів.

При вимірі надлишкового тиску до одного кінця u-образної трубки подається середовище вимірюваного тиску. Другий вихід залишається вільним і сполучається з атмосферою. Аналогічна ситуація відбувається при вимірі тиску вакуумметра. Симетричність лінійної розмітки на шкальній пластині забезпечує застосовність приладу для виміру надлишкового і (або) вакуумметра тиску.

 

При вимірі диференціального (різницевого) тиску «плюсовий» і «мінусовий» канали під'єднуються до кінців скляної u-образної трубки 1. Із-за симетричності лінійної розмітки практично відсутні відмінності у відповідності підведеного тиску на кінцях трубки.

U-образні рідинні манометри з водою як робоча рідина можуть використовуватися як напоромери, тягонапоромери і тягоміри для виміру тиску повітря, неагресивних газів в діапазоні ±10 кПа. При тиску ±0,1 МПа робочою рідиною манометра може служити ртуть. Такі прилади застосовуються для виміру тиску води, неагресивних рідин і газів.

Нижче приведені приблизні оцінки основних погрішностей, що впливають на точність свідчень скляного рідинного ма-нометра:

· погрішність градуювання шкали складає до 0,2-0,4 мм;

 

· змочуваність скла – капілярні сили вносять неточність до 0,1-0,2 мм;

· відхилення приладу від строго вертикального положення може приводити до погрішності до 0,03 % на кожен градус.

U-образній рідинний скляний мановаку-умметр:1 – U-образна скляна трубка; 2 – кріпильні скоби; 3 – підстава; 4 – шкальна пластина

 

      

Швидкість

Магнітоіндукційний тахометр

Принцип дії вимірювального механізму магнітоіндукційного тахометра (мал.4) заснований на силовій взаємодії поля постійного магніта і струмів, що виникають в металевому тілі при його русі в магнітному полі.

Мал.4 Магнітоіндукційний тахометр

Постійний магніт 4 сполучений з віссю тахометра 5. При русі магніта його магнітне поле безперервно пересікає циліндровий ковпачок 3 з алюмінію. Що виникають в товщі алюмінію вихрові струми взаємодіють з магнітним полем і захоплюють ковпачок у бік обертання магніта. З віссю ковпачка пов'язана стрілка покажчика 1. Протидіючий момент створюється спіральною пружиною 2. Сила взаємодії вихрових струмів, що індукуються в ковпачку, що обертається, і магнітного поля залежить від швидкості обертання. Тому кут відхилення стрілки пропорційний швидкості обертання вихідного валу і шкала магнітного тахометра рівномірна.

Магнітоіндукційнні тахометри дуже прості і надійні в експлуатації.

Недостатком всіх цих датчиків, що встановлені на  машині це те, що вони відносяться до контактних датчиків вимірювання параметрів. Оскільки вони є контактними, то однією із найголовніших негативних характеристик цих датчиків є те що їх потрібно розміщувати в середовищі де виконуються вимірювання, а оскільки в нас середовище агресивне це буде призводити до швидкого виходу із ладу датчиків. Для того щоб цього запобігти краще поставити безконтактні датчики вимірювання параметрів, які є більш ефективними.


Дата добавления: 2022-12-03; просмотров: 18; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!