Раціональне використання та зберігання виробничих і побутових відходів



1. Будівництво, технічне переобладнання і реконструкція сміттєпереробних і сміттєспалювальних заводів.

2. Будівництво споруд, придбання та впровадження установок, обладнання та машин для збору, транспортування, перероблення, знешкодження та складування побутових, сільськогосподарських і промислових відходів.

3. Будівництво установок, виробництв, цехів для одержання сировини або готової продукції з відходів виробництва та побутових відходів.

4.Будівництво комплексів, спеціалізованих полігонів та інших об'єктів для знешкодження та захоронення непридатних для використання пестицидів, шкідливих і токсичних промислових та інших відходів.

5. Гасіння породних відвалів, що горять, та їх реформування. Спеціальне складування відходів вуглевидобутку та вуглезбагачення, що запобігає їх самозайманню. Рекультивація та озеленення породних відвалів.

6. Спеціальні роботи щодо запобігання пилоутворенню на прилеглих територіях шлаконакопичувачів і хвостосховищ.

7. Будівництво цехів утилізації осадів на очисних каналізаційних та водопровідних комплексах.

8. Будівництво установок знешкодження та утилізації шламів.

9. Ядерна і радіаційна безпека.

10. Розроблення і реалізація державних і регіональних екологічних програм, першочергових заходів щодо захисту населення від шкідливих чинників навколишнього природного середовища.

11. Утримання Головної державної інспекції з нагляду за ядерною безпекою та Державного центру регулювання якості поставок та послуг Мінекобезпеки України.

 

4. Наука, інформація та освіта, підготовка кадрів, екологічна експертиза, організація праці

1. Розроблення та запровадження державної системи моніторингу навколишнього природного середовища.

2. Розроблення державних і регіональних екологічних програм.

3.Наукові дослідження, проектні та проектно-конструкторські розробки, що охоплюють зазначені у переліку природоохоронні заходи.

4. Розроблення екологічних стандартів і нормативів.

5. Проведення науково-технічних конференцій і семінарів, організація виставок, фестивалів та інших заходів для пропаганди охорони навколишнього природного середовища, видання поліграфічної продукції з економічної тематики, створення бібліотек, відеотек, фонотек тощо.

6. Організація і здійснення робіт з екологічної освіти, підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та обміну досвідом роботи працівників природоохоронних органів.

7. Проведення екологічної експертизи.

8. Утримання та оснащення природоохоронних організацій обладнанням, спеціальними транспортними засобами, стимулювання працівників спеціально уповноважених державних органів, працівників підприємств, організаційні, установ та громадських інспекторів у галузі охорони навколишнього природного середовища та поліпшення умов їх праці.

Наведені переліки заходів дозволять розширити світогляд органів управління земельними ресурсами з метою прийняття ефективних управлінських рішень щодо охорони і використання землі.

 


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 14; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!