Охорона і раціональне використання мінеральних ресурсів



1. Заходи, здійснювані з метою застосування раціональних, екологічно безпечних технологій видобування корисних копалин, вилучення наявних у них компонентів, що мають промислове значення, недопущення наднормативних втрат і погіршення якості корисних копалин, а також вибіркового відпрацювання багатих ділянок родовищ корисних копалин, що призводитиме до втрат їх запасів.

2. Будівництво комплексів для закладання відпрацьованих, відкритих та підземних гірничих виробок супутніми породами, що не утилізуються.

3. Розроблення технологій та обладнання для вилучення супутніх цінних компонентів з мінеральної сировини, розкривних і вміщуючих порід, відходів виробництва, з продуктів при газо- і водоочищенні та будівництво відповідних установок.

4. Заходи, пов'язані з селективним видобуванням і зберіганням корисних копалин, розкривних та вміщуючих порід, відходів виробництва, що містять компоненти, які тимчасово не використовуються у народному господарстві, але є потенційно корисними.

5. Заходи щодо захисту родовищ (нафтових, вугільних, торфових і ін.) від пожеж, затоплення, обвалів та придбання для цієї мети обладнання.

6.Картування забруднених територій, ведення аерокосмічного моніторингу геологічного середовища, ведення постійно діючих моделей геологічного середовища, радіоекологічні дослідження.

Охорона і раціональне використання природних рослинних ресурсів

1. Спорудження установок для утилізації відходів лісозаготівельної та деревообробної промисловості.

2. Ліквідація лісових пожеж та їх наслідків.

3. Ліквідація наслідків буреломів, сніголомів, вітровалів.

4. Ліквідація негативних наслідків техногенного впливу на лісові насадження.

5. Проведення заходів з виявлення запасів природних рослинних ресурсів, їх охорона і відтворення.

6. Заходи з озеленення міст і сіл.

7. Створення станцій і лабораторій біологічного та хімічного захисту лісових насаджень.

Охорона і раціональне використання ресурсів тваринного світу

1. Будівництво розплідників і ферм для розведення диких звірів та птахів з метою їх розселення в природному середовищі.

2. Заходи щодо охорони тваринного світу та боротьби з браконьєрством (придбання матеріально-технічних засобів тощо).

3. Ведення кадастру тваринного світу.

4. Будівництво, реконструкція, розширення, технічне переозброєння, оснащення риборозводних підприємств і виробничо-акліматизаційних баз для Одержання і вирощування личинок, життєстійкого молодняка цінних промислових риб для зарибнення природних водойм і водосховищ комплексного призначення. До зазначеного не входять витрати на одержання та вирощування личинок і молодняка риб для товарного вирощування в ставках, озерних та інших спеціалізованих господарствах.

5. Оптимізація роботи гідровузлів ГЕС на Дніпрі, Дністрі та інших ріках. Обводнення природних нерестовищ, будівництво міграційних каналів, штучних нерестовищ з керованим гідрологічним режимом.

6. Будівництво механічних, гідравлічних, фізіологічних рибозахисних пристроїв на промислових, комунальних і сільськогосподарських водозборах.

7. Будівництво рибоходів.

8. Створення криогенного банку генофонду цінних промислових видів риб.

9. Збереження природно-заповідного фонду.

10. Будівництво, обладнання, реконструкція і розширення приміщень, призначених для проведення науково-дослідних робіт, створення майстерень, установок для миття машин з безстічним циклом, мостів, доріг, стежок, огорож і вольєрів, будівництво гідротехнічних та інших споруд, об'єктів зв'язку в заповідниках, національних природних парках, ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, парках-пам'ятках садово-паркового мистецтва з метою збереження та відтворення природних екологічних систем, а також витрати на утримання об'єктів природно-заповідного фонду.

11. Створення центрів для розведення рідкісних та зникаючих тварин і рослин.

12. Придбання спеціального обладнання, транспортних засобів і засобів зв'язку, віднесених до організацій заповідних та інших природоохоронних установ.

13. Проведення спеціальних заходів, спрямованих на запобігання знищенню чи пошкодженню природних комплексів територій та об'єктів природно-заповідного фонду.

14. Витрати на резервування території для заповідання.

15. Діяльність щодо збереження видів тварин і рослин, занесених до Червоної Книги України, поліпшення середовища їх перебування чи зростання, створення належних умов для розмноження у природних умовах, розведення та розселення.

16. Створення центрів і банків генетичного матеріалу тварин і рослин, які знаходяться під загрозою зникнення.

17. Створення екологічних фондів при природно-заповідних об'єктах.

18. Здійснення заходів щодо відновлення корінних природних комплексів на заповідних територіях.

 

3.  Охорона і збереження атмосферного повітря

1. Будівництво установок, розроблення і виробництво пристроїв для вловлювання і знешкодження шкідливих речовин з газів, що виділяються з технологічних агрегатів і вентиляційного повітря, безпосередньо перед викидом їх в атмосферу.

2. Будівництво дослідних і дослідно-промислових установок для розроблення методів очищення газів, що відводяться від джерел шкідливих викидів в атмосферу.

3. Розроблення та виготовлення систем і приладів контролю та оснащення ними стаціонарних джерел викидів шкідливих речовин в атмосферу та пунктів контролю і спостереження за забрудненням атмосферного повітря.

4. Спорудження та оснащення контрольно-регулювальних пунктів для перевірки і зниження токсичності відпрацьованих газів транспортних засобів.

5.Створення та впровадження пристроїв для знешкодження та знедимлення відпрацьованих газів двигунів транспортних засобів.

6. Проведення робіт з інвентаризації джерел забруднення довкілля.


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 13; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!