Діяльність кафедр і спортивних клубів ВНЗ



Кафедри ФВ (у різних ВЗО можуть називатися по-різному) несуть відповідальність за проведення роботи навч. і факультативних форм занять.

Робота кафедр здійснюється за наступними напрямками:

1. Проведення та подальше удосконалення навчального процесу;

2. Методичне забезпечення процесу фізичного виховання

3. Наук.-дослід. д-сть з розробки проблем фізкульт.-спорт. роботи студентів.

4. Підготовка студентів до складання та прийом Державних тестів

5. Фізкультурно-оздоровча і спортивна робота

6. Проведення масових фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів.

У зв’язку з тим, що ФОД проводиться в основному у поза навч. час, доцільно зупинитися на її орг. засадах. Ми розглянемо детально структуру та зміст діяльності СК. Слід одразу зазначити, що СК працюють у тісному контакті з кафедрами і більшість заходів, які проводить клуб відбуваються за активної участі викладацького складу кафедр.

Поза навч. робота у ВНЗ різних рівнів акред. проводиться студ. СК (або колективами ФК, якщо клуби ще не утворені). У ВНЗ 3-4 рівнів акред. СК функціонують традиційно.

Мета діяльності СК ВНЗ – сприяння підготовці фахівців, здатних викор. та впроваджувати ФКіС у навч.-виробничу діяльність, дотримуватися ЗСЖ.

СК ВЗО вирішує наступні завдання:

Ø Залучення студентів, аспірантів, викладачів, співробітників до фізкульт. занять;

Ø Зміцнення здоров’я, зниження захворюваності, підвищення рівня професійної готовності, соц. активності всіх членів колективу;

Ø Організація та проведення масових оздоровчих, фізкульт. і спорт. заходів;

Ø Утворення клубів за інтересами, секцій, команд з видів спорту;

Ø Пропаганда ФК, ЗСЖ, організація змістовного дозвілля.

 

Працівники клубу проводять навч.-тренувальний процес в спорт. секціях, групах, збірних командах, клубах за інтересами. Клуб виконує також контрольну функцію щодо підготовки студентів-спортсменів вищої спорт. кваліфікації, сприяє утворенню необхідних умов для підвищення їх спорт. майстерності, реєструє рекорди ВЗО та сп. досягнення, формує збірні команди.

Клубом ВЗО розробляється та контролюється реалізація календар. плану озд. та фізк.-сп. заходів, він відповідає за безпеку проведення заходів.

Ще один важливий напрям діяльності клубу: участь в організації контролю за станом здоров’я студентів, які займ. в секціях і групах клуба.

Вищим органом клубу є загальні збори (конференція) за участю делегатів факультетських фізкульт. організацій, яка проводиться 1 раз на 2-3 роки.

Як зазначалось вище, в рамках СК ВЗО можуть утвор. клуби за інтересами. Один із них – фізкультурно-спортивний клуб (ФСК). Ця самодіяльна орг. Форма була розповсюдження у 80-х роках. В даний час є тенденція до її активізації.

У львівських ВНЗ є досвід організації таких клубів за інтересами. Н-д, у ВЗО 1-2 рівнів акредитації функціонують наступні ФСК:

· Технічний коледж – атлетичної гімнастики і танцювальної аеробіки;

· Автомобільно-шляховий технікум – плавання, футболу

· Пед. коледж ЛНУ ім. Івана Франка – озд. туризму, аеробіки, спорт. танців.

 

У ВЗО 3-4 рівнів акредитації:

· Медичний університет – аеробіки, атлетичної гімнастики, стрільби з луку

· НУ ім. Івана Франка – водний клуб (плавання, водний туризм)

· НУ “Львів. політехніка” – волейболу, плавання, футболу, лижних перегонів.

 

Організація спорт.-масової і фізк.-озд. роботи в студ. таборах

Важливою складовою ФОД студентів є перебування у студ. таборах.

Сумарна тривалість літніх та зимових студ. канікул складає 2,5 – 3 місяці. Від того, наскільки ефективним буде відпочинок, залежать успіхи у подальшій навч. діяльності. Саме тому великого значення для організації корисного, насиченого РА відпочинку набувають оздоровчо-спортивні табори.

Табір є структурним підрозділом ВЗО, організується ректоратом, разом із профкомом, за активної участі кафедри і СК. Озд.-спорт. табори як правило бувають літні і зимові. 

Роботу табору очолює начальник, якого призначає ректорат. Одночасно призначаються заступники: з вих. роботи, з навч.-спорт. та фізк. – озд. роботи.

Умови табору дозволяють впровадити в режим для різноманітні фізкультурні й туристичні заходи.

Активний відпочинок у таборі сприяє вирішенню пед. завдань: згуртування студент. колективів, розвиток ініціативи, поповнення спец. фізкульт. знань, навиків фізк.-озд. діяльності.

Озд.-спорт. табір може також активізувати зв’язки ФВ із професійною підготовкою студентів за спеціальністю.

Перебування у таборі підвищує РА студента, зміцнює його переконання у користі активного відпочинку, утворює своєрідний запас організованості і активності для проведення подальшої фізк.-озд. роботи впродовж навч. року. Саме в умовах табору є можливість виявити студентів для подальшого залучення до фізкультурного активу груп, курсів, факультетів.

В таборі можна проводити лекції та бесіди про РА, користь занять фіз. вправами, ЗСЖ, рац. харчування, позбавлення від шкідливих звичок та на інші теми, які дозволять поповнити арсенал фізкультурних знань.

 


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 18; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!