Джерелами фінансування діяльності Аудиторської палати України можуть бути:



1. плата за проведення сертифікації фізичних осіб на право зайняття аудиторською діяльністю;

2. плата за включення до Реєстру суб’єктів аудиторської діяльності;

3. добровільні внески, що надходять від професійних організацій аудиторів України;

4. інші джерела, не заборонені законодавством.

 

Іншою організацією, яка впливає на діяльність аудиторів, є Спілка аудиторів України (САУ), створена згідно з Законом України «Про аудиторську діяльність», прийнятим 22 квітня 1993 року.

Аудитори України об’єдналися в професійну громадську організацію — Спілку аудиторів України, яка має фіксоване індивідуальне членство в особі окремих аудиторів або їх колективів. Спілці аудиторів України надано право відкривати місцеві осередки. Нині Спілка аудиторів України налічує у своїх рядах 1600 членів, 12 аудиторських фірм — колективних членів САУ. Спілка має свої відділення в усіх обласних центрах України — 25 відділень. На засідання Ради Спілки аудиторів України постійно запрошуються керівники територіальних відділень Спілки.

Для подальшого розвитку аудиторської діяльності в Україні Спілка аудиторів України забезпечила підготовку нормативної бази сертифікації аудиторів, розробку та впровадження в практику стандартів аудиту, постійне удосконалення професійних знань аудиторів. Особливу увагу Спілка приділяє питанням забезпечення незалежності діяльності аудиторів, дотриманню аудиторами норм і стандартів аудиту та вимог Кодексу етики аудитора.

 

Таблиця 3.1.1.

Функції професійних організацій аудиторів України

Функції АПУ САУ
Методологічна Затвердження норм і стандартів аудиту, програм підготовки аудиторів. Розробка на основі узагальнення практики науково обґрунтованої методики та рекомендацій з питань аудиторської діяльності.
Інформаційна Сприяння виданню нормативних, методологічних та інших матеріалів з питань аудиторської діяльності. Видання навчальної методологічної літератури з питань аудиторської діяльності.
Кадрова Сертифікація аудиторів. Участь у навчальній діяльності, сприяння підготовці та перепідготовці кадрів.
Організаційна Підготовка пропозицій з питань розвитку аудиту в Україні та внесення їх на розгляд відповідних інстанцій, реєстрація аудиторських фірм та аудиторів, які одноособово надають аудиторські послуги. Створення регіональних відділень, визначення їх повноважень та контроль діяльності. Участь у роботі міжнародних організацій з питань аудиту. Створення тимчасових комісій та робочих груп з питань, віднесених до компетенції АПУ. Внесення пропозицій до органів влади і управління з питань аудиторської діяльності. Представлення законних інтересів своїх членів в органах державної влади та управління України, в АПУ. Створення регіональних відділень, визначення їх повноважень та контроль діяльності. Забезпечення членів спілки необхідними інформаційними, консультативними та іншими послугами. Розвиток міжнародного співробітництва, участь у роботі міжнародних громадських організацій. Співробітництво з державними і громадськими об’єднаннями, підприємствами і установами, приватними особами на території України та за її межами з питань, віднесених до статутних завдань САУ.
Правова Розгляд скарг на діяльність окремих аудиторів та аудиторських фірм з питань їх компетенції та застосування стягнень за неналежне виконання професійних обов’язків. Сприяння дотриманню законності і проведенню профілактики правопорушень серед своїх членів.

П равові форми підприємницької діяльності в аудиті

 

Статтею 3 Закону України «Про аудиторську діяльність» визначено, що аудиторська діяльність — це підприємницька діяльність, яка включає організаційне і методичне забезпечення аудиту, практичне виконання аудиторських перевірок (аудит) та надання інших аудиторських послуг.

 

Законодавство України передбачає, дві правові форми здійснення аудиторської діяльності:

1. одноособово (як фізична особа-суб’єкт підприємницької діяльності-аудитор);

2. аудиторською фірмою.

 

Термін «аудитор» має достатньо широке трактування, щодо його ідентифікації з роботами, які він може виконувати. Разом з тим досить важливо мати чітке уявлення стосовно того, хто розуміється під «аудитором» з позицій норм Закону України «Про аудиторську діяльність».


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 102; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!