Зміна орієнтації об’ємних діаграм



В об’ємних діаграмах стовпці переднього рядку даних завжди затуляють стовпці заднього ряду. За наявності трьох і більше рядів інформативність подібних гістограм різко знижується і користувач змушений вибрати інший тип або вигляд діаграми (рис. 8.14). Діаграма російськомовна.

Рисунок 8.14 - Елементи об’ємної діаграми

Але в Excel є можливість розвороту об’ємних діаграм, щоб приховані стовпці стали видимими. Для цього необхідно виділити область побудови гістограми, сумістити покажчики миші з одним із маркерів-квадратиків і клацнути лівою клавішею миші. При цьому на екрані відображається лише каркас діаграми, який можна розвернути в будь-якому напрямку. Після звільнення клавіші на екрані з’являється початкова гістограма, але вже повернена на певний кут. Процес повторюється до здобуття гістограми зі стовпцем, що добре переглядається. Якщо це не вдається, то залишається вибрати інший тип або вигляд діаграми.

Розворот об’ємної діаграми можна здійснювати також за допомогою діалогового вікна Формат трьохмерной проекции. У цьому вікні необхідно задати кут і напрямок повороту діаграми, її висоту, піднесення, перспективу та інші. Вікно активізується за командою Объемный вид із спеціального контекстного меню, яке можна викликати на екрані, коли виділено область побудови діаграми.

 

Виділення сегментів кругової діаграми

Кругові діаграми відображають значення тільки однієї змінної і демонструють співвідношення між цими даними у відсотках. Для поліпшення інформативності та наочності таких діаграм їхні сегменти можуть висуватися (рис. 8.15).

З цією метою досить виділити відповідний сегмент і потім перетягти його на відповідне місце діаграми.

Для відновлення первинного вигляду діаграми необхідно виділити сегмент, повернути його на колишнє місце і вилучити маркери-чотирикутники натисканням на клавішу ESC.

Рисунок 8.15 - Виділення сегментів кругової діаграми

Інтерполювання даних за допомогою діаграм

Розглянемо приклад, в якому за допомогою діаграм можна від­новити втрачені дані шляхом інтерполювання даних.

Деяка інформація про попит на меблі не надійшла на підприєм­ство. Відома інформація відображена в таблиці 8.2. Вини­кає завдання відновити інформацію про кількість проданих одиниць товару підприємства протягом року.

На основі даних стовпців Місяці та Кількість проданих одиниць товару побудувати діаграму – графік.

 

Таблиця 8.2 - Кількість проданих одиниць товару

№ п/п Місяці Кількість проданих одиниць товару
1 Січень 30
2 Лютий 35
3 Березень 41
4 Квітень  
5 Травень 56
6 Червень 59
7 Липень  
8 Серпень 30
9 Вересень 43
10 Жовтень  
11 Листопад 54
12 Грудень 61

На третьому кроці роботи Май­стра побудови діаграм у вікні Параметры диаграммы на закладці Ли­ний сетки задати налаштування, як показано на рис. 8.16.

Рисунок 8.16 - Вікно налаштування параметрів діаграми

Щоб відобразити на графіку ті значення, яких немає в таблиці, необхідно викликати з меню Сервис - Параметры ... вікно Параметры і на закладці Диаграмма встановити перемикач значения интерполируются так, як це показано на рис. 8.17.

Рисунок 8.17 - Вікно Параметры

У результаті графік матиме вигляд, наведений на рис. 8.18.

Рисунок 8.18 - Одержаний графік після інтерполяції

Для тих місяців, інформація про які не міститься в таблиці  8.1 (квітень, липень, жовтень), можна визначити точку перетину вертикальних ліній сітки з отриманим графіком. Це і буде приблизне значення кількості проданих одиниць товару в даному місяці.

Висновки

Таким чином, електронна таблиця Microsoft Excel має графічний редактор, що дає змогу графічно відображати дані, а це дає змогу ефективніше проаналізувати підготовлені таблиці та виконані розрахунки. Excel має широкий спектр типів діаграм, що дає змогу відображати різні види інформації. Excel має зручні та наочні можливості налаштування, редагування, форматування та інтерполювання діаграм.

Повинні знати

Після опрацювання теоретичного та практичного матеріалу за темою «Графічне представлення даних в Excel» студент повинен чітко розуміти технологію створення діаграм в Excel, знати основні типи діаграм та сфери їх застосування, вміти будувати будь-які види діаграм та вміти їх редагувати, форматувати, інтерпретувати дані за допомогою їх графічного представлення.

Усе це досягається за рахунок проведення лекційного заняття, обов’язкового самостійного опрацювання теоретичного матеріалу лекції за допомогою літературних джерел та практичної самостійної роботи з електронною таблицею Excel на персональному комп’ютері, підготовки вдома, виконання та захисту практичних робот з даної тематики.

Список літератури

1. Ярмуш О. В., Редько М. М. Інформатика і комп’ютерна техніка: Навч. посібник. – К.: Вища освіта, 2006. – 359 с. – С. 240 – 244.

2. Інформатика. Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології: Підручник / За ред. В. А. Баженова. – К.: Каравела, 2003. – 464 с. – С. 250– 255.

3. Інформатика: Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології: Посібник / За редакцією О. І. Пушкаря. – К.: ВЦ «Академія, 2001.– 696 с. – С. 384 – 402.

4. Баженов В. А. Інформатика. Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології: Підручник. – 2-ге видання. – К.: Каравела, 2007.– 640 с. – С. 339 – 345.

5. Тхір І. Л., Галушка В. П., Юзьків А. В. Посібник користувача ПК. – Друге видання. – Тернопіль: СМП «Астон», 2002. – 718 с. – С. 602 – 616.

6. Бондаренко С., Бондаренко М. Excel 2003: Популярный самоучитель. – СПб.:Питер, 2005. – 320с. – С. 229 – 251.

7. Кузьмин В. Microsoft Office Excel 2003: Учебный курс. – СПб.:Питер, 2004. – 493 с. – С. 242 – 284.

8. Юдин В. И. Учебник в Microsoft Excel XP. – Краматорск.: электронный учебник. – Глава 6. Диаграммы и графики.

9. Глушков С. В., Сурядний О. С. Персональний комп’ютер. – Харків: Фоліо, 2007. – 509 с. – С. 318 – 337.

10. Дибкова Л. М. Інформатика і комп’ютерна техніка:   Навч. посіб. – Вид. 2-ге, перероб., доп. – К.: Академвидав, 2007. – 416 с. – С. 178 – 180.

11. Информатика для юристов и экономистов / Под ред.   С. В. Симоновича. – СПб.: Питер, 2001. – 688 с. – С. 498 – 501

12. Степанов А. Н. Информатика: Учебник для вузов. – 5-е изд. – СПб.: Питер, 2007. – 765 с. – С. 573 – 580

 


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 17; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!