КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ НА ПИСЬМОВОМУ ІСПИТІ



(для денної  форми навчання)

До складу кожного білета входить 4 проблемні питання, які мають узагальнений комплексний характер та 2 тестових завдання. Відповідь на кожне питання білета оцінюється окремо з диференціацією в 10, 8, 6, 0 балів. Відповідь на кожне з питань білета оцінюється в:

10 балів - якщо відповідь студента містить повне, розгорнуте, правильне та обґрунтоване викладення матеріалу, виявляє при цьому високі знання студентом усієї програми навчальної дисципліни; його вміння користуватися різноманітними методами наукового аналізу суспільних і правових явищ, виявляти їх характерні риси та особливості; відображає чітке знання відповідних категорій, їх змісту, розуміння їх взаємозв’язку і взаємодії; правильне формулювання відповідних тлумачень; свідчить про знання назв і змісту передбачених програмою нормативно-правових актів; містить аналіз змістовного матеріалу; порівняння різних поглядів на дану проблему; самостійні висновки студента; формулювання та аргументацію його точки зору; містить, поряд із теоретичними матеріалами, фактичні дані, їх оцінку та порівняння; логічно і граматично правильно викладена.

8 балів - якщо студент дав відповідь на поставлене запитання, однак вона є неповною, не містить усіх необхідних відомостей про предмет запитання; є не зовсім правильною: наявні недоліки у розкритті змісту понять, категорій, закономірностей, назв та змісту нормативно-правових актів, нечіткі характеристики відповідних явищ.

6 балів - якщо студент дав відповідь на поставлене запитання, однак вона не є аргументованою; не містить посилань на нормативні джерела, що вивчаються; не містить аналізу відповідних теорій, концепцій, наукових течій і т ін., недостатньо використано дані юридичної практики, інший фактичний і статистичний матеріал, свідчить про наявність прогалин у знаннях студента, викладена з порушенням логіки подання матеріалу, містить багато граматичних, грубих стилістичних помилок та виправлень.

0 балів - якщо студент не відповів на поставлене запитання, або відповідь є неправильною, не розкриває сутності питання, або допущені грубі змістовні помилки, які свідчать про відсутність знань у студента, або їх безсистемність та поверховість, невміння сформулювати думку та викласти її, незнання основних положень навчальної дисципліни.

Тестові завдання оцінюються в 0 і 10 балів

Результат письмового іспиту складається з суми балів, одержаних за всі питання. В разі, коли відповіді студента оцінені менше, ніж у 30 балів, він отримує незадовільну оцінку за результатами іспиту.

Загальне підсумкове оцінювання знань студентів здійснюється з урахуванням результатів оцінювання поточної роботи в семестрі (в діапазоні від 0 до 50 балів) та результатів письмового іспиту(не менше 30 і не більше 60 балів) за 100-бальною системою з подальшим переведенням в традиційну систему за 4-х бальною шкалою та шкалою ЕСТS для фіксації оцінки в нормативних документах. Загальна кількість балів не повинна перевищувати 100 балів.

 

 Умови переведення даних 100-бальної шкали оцінювання у 4-х бальну та шкалу ЕСТS

 

90-100 балів 5 “Відмінно” А
80-89 балів 4 “Добре” В
70 – 79 балів 4 “Добре” С
66-69 балів 3 “Задовільно” D
60 – 65 балів 3 “Задовільно” E
30 – 59 балів 2 “Незадовільно” (з можливістю перескладання) FX
1-29 балів 2 “Незадовільно” (з обов’язковим повторним  вивченням дисципліни) F

Для реєстрації оцінки за шкалою ЕСТSв екзаменаційних відомостях вводиться спеціальна графа “Оцінка за шкалою ЕСТS”.

 

Порядок ліквідації академічної заборгованості

Студенти, які набрали за результатами поточного і підсумкового контролю від 30 до 45 балів, після належної підготовки мають право повторно складати іспит за власною заявою згідно зі сформованим графіком на початку семестру або з потоком на різних формах навчання. Перескладання іспиту дозволяється двічі. Якщо студент не пересклав іспит двічі, він зобов'язаний повторно вивчити дисципліну та знову скласти іспит (востаннє).

Студенти, які набрали за результатами поточного і підсумкового контролю від 1 до 29 балів, зобов'язані пройти повторний курс вивчення дисципліни перед повторним складанням іспиту за власною заявою. Студенти зобов'язані записатися на повторне вивчення дисципліни на різних формах навчання і там скласти іспит.

Студенти, які не з'явилися на іспит без поважних причин, вважаються такими, що одержали незадовільну оцінку і мають академічну заборгованість.

Студенти зобов'язані ліквідувати академічну заборгованість з дисципліни “ІДПУ” до закінчення навчання на бакалаврському циклі.

Студенти, які не ліквідували академічну заборгованість у вказані строки, відраховуються з університету.

 

 


Дата добавления: 2021-11-30; просмотров: 23; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!