Оптичне мультиплексування, його різновиди,                            застосування



оптичне мультиплексування, (wavelength division multiplexing -WDM) –це одночасна передача волоконним світловодом багатьох незалежних інформаційних каналів різними оптичними несучими, яка дозволяє використовувати всю оптичну смугу пропускання світловода.

Грубе спектральне мультиплексуванняCWDM(1260-1625нм)18 каналов. відстань між сусідніми каналами дорівнює 20 нм.Зоновая сеть и ГТС

Щільне оптичне мультиплексування DWDM(1530-1560) мультиплексируется до 40 спектральних каналів з розносом довжин хвиль між каналами 0,8 нм

Зверхщільне оптичне мультиплексування HDWDM(1530-1625) мультиплексуються до 80 спектральних каналів з розносом довжин хвиль 0,4 нм(магистральные линии большой протяжённости)

Грубе та гібридне опт. мультиплексування, їх канальні плани, застосування.

В сучасних волоконно- оптичних технологіях розроблені такі види спектрального мультиплексування: грубе, щільне і надщільне, які відрізняються кількістю оптичних каналів та оптичним діапазоном.

Грубе спектральне мультиплексування(Coarse Wavelength Division Multiplexing, CWDM) характеризується тим, що відстань між сусідніми каналами дорівнює 20 нм (у деяких випадках 25 нм). спектральному ущільненні. 

На відміну від інших форм WDM технологія CWDM використовує істотно більш широку смугу частот.В CWDM-Системах можуть одночасно працювати до 18 каналів і використовуватися як многомодовые, так і одномодовые волокна. У порівнянні з DWDM-Системами в CWDM-системах довжина волоконних ліній і витрати на побудову мережі, як правило, у кілька разів менше.

Щільне та зверхщільне оптичне мультиплексування. Канальні частотні плани, порівняння та застосування цих видів мультиплексування.

Щільне оптичне мультиплексування DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing). У системах DWDM мультиплексируется до 40 спектральних каналів з розносом довжин хвиль між каналами 0,8 нм. 

Зверхщільне оптичне мультиплексування HDWDM (Hyper Dense Wavelength Division Multiplexing), в якому мультиплексуються до 80 спектральних каналів з розносом довжин хвиль 0,4 нм. DWDM і HDWDM властиві:

- використання тільки одного вікна прозорості 1550 нм у межах області посилення EDFA ( 1530-1560 нм);

Системи з HDWDM вимагають випромінювачів із шириною спектра не більше 0,1 нм, а також вузькосмугових демультиплексоров. У цих системах сильніше проявляються дисперсійні спотворення.

Технологія DWDM виявилася незамінною в лініях далекого зв'язку, у яких необхідно передавати величезні потоки інформації на значні відстані, що вимагає застосування оптичних підсилювачів.

 

 

 

 

33.

Повністю оптичні мережі, їх особливості, етапи розвитку, елементна база повністю оптичних мереж

Повністю оптичні мережі являють собою клас мереж, у яких при комутації, мультиплексуванні й ретрансляції переважаючим є не електронні (оптоелектронні), а чисто оптичні технології. Завдяки створенню технологій оптичного мультиплексування з'явилися нові концепції побудови оптичних мереж на локальному, регіональному й глобальному рівнях. Велика увага приділяється при цьому побудові прототипів архитектур, з пасивною й активною хвильовою маршрутизацією, із застосуванням мультиплексоров, демультиплексоров, хвильових конвекторів і оптичних комутаторів. Головний інтерес представляють ті архітектури, які допускають більш плавне нарощування своїх ресурсів у широких межах. У той же час повинна забезпечуватися прозорість мережі, щоб користувачі могли передавати дані будь-якого виду й формату. Розвиток рівнів у таких мережах ілюструє рис.3.72. У першій фазі підтримується технологія SDH. З появою відкритого оптичного інтерфейсу (ВОІ) існуючі й нові технології передачі, а також служби (наприклад, оренда довжини хвилі) за допомогою ВОІ можуть прямо звертатися до оптичного транспортного рівня.Більшість оптичних комунікаційних пристроїв і елементів, застосовуваних в AON, використовують цифрову передачу сигналу з модуляцією інтенсивності, при якій бінарної 1відповідає передача світла великої інтенсивності, а бінарному 0 - передача світла низької інтенсивності. Останнє пов'язане з тим, що оптичні підсилювачі EDFA вносять додатковий шум у посилення оптичного сигналу.

34. Структурні схеми різних етапів розвитку повністю оптичних мереж.

 

 

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 1073; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!