З’єднання волоконних світоловодів, вимоги до з’єднувачів. Втрати у з’єднувачах, заходи зменшення цих втрат.



Оптичні з’єднувачі поділяються на роз’ємні та нероз’ємні. Роз’ємні пристрої призначені для швидкого та надійного багатократного з’єднання та роз’єднання різних компонентів волоконно-оптичних ліній. До роз’ємних з’єднувачів (РЗ) ставляться такі вимоги: малі втрати що вносяться, стійкість до зовнішніх впливів, висока надійність, простота конструкції, незначне погіршення характеристик після багаторазових з’єднань.

При з’єднанні ВС виникають додаткові втрати, що поділяються на зовнішні та внутрішні. Зовнішні викликані недовершеністтю конструкції роз’ємного з’єднувача, внаслідок чого виникають порушення взаємного розташування торців ВС (рис3.7)

Джерела зовнішніх втрат: а) радіальне зміщення ; б) осьове зміщення ; в) френелівські втрати ; г) кутове зміщення Зовнішні втрати викликаються також неякісною обробкою торців ВС (пошерхлість та забруднення, неякісний злам торців ВС).Внутрішні втрати виникають внаслідок варіації діаметрів серцевин ВС, їх еліптичності, зміщення вісі серцевини відносно вісі оболонки, а також відхилення коефіцієнтів заломлення від номіналів, що викликає різницю між апертурними кутами ОВ, що з’єднуються. Загальні втрати енергії у РЗ не перевищують 1-2 дБ.

Оптичні розгалужувачі, їх призначення, параметри, конструкції.

Оптичний розгалужувач–дво- або багатопортовий неселективний пристрій, в якому випромінювання, що надходить на вхідні полюси (або полюс) ділиться в заданому співвідношенні між вихідними полюсами.

Розрізняють однонаправлені та двонаправлені розгалужувачі. У двонаправленому розгалужувачі на кожному полюс може здійснюватись прийом або передача сигналу, або здійснюється прийом і передача одночасно, отже групи прийомних і передавальних полюсів можуть мінятися місцями у функціональному змісті.

Ти розгалужувачі: а) деревоподібний розгалужувач;

б) зіркоподібний розгалужувач в) відгалужувач

л конструкции: биоконичный развеет., у-подобный, т-подобный

 

 7. Селективні розподільники оптичної потужності, їх призначення, параметри, конструкції.

 Селекитивные РОМ чувствительны к длине волны опт. Несущей.Селективные-это демультиплексоры. В демультиплексорі (ДМП,DEMUX). здійснюється виділення або фільтрація оптичних сигналів з різними довжинами хвиль (спектральних каналів) з одного волокна в кілька волокон.

Селективні розподільники мають такі параметри:

- оптичні втрати в і-му каналі на довжині λі ,     (4.15) Рвх та Рвих  – оптична потужність на вхідному та вихідному полюсах і-го каналу; 

- рівень перехресних завад між каналами ;                            (4.16)

загальні оптичні втрати .

 На практиці варто враховувати рівень перешкод між суміжними каналами, цей рівень не повинен перевищувати 30-35 дБ


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 526; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!