Перевірка сопел друкуючої голівки



Функція перевірки сопел дозволяє перевірити, чи правильно працюють друкуючі голівки. Для перевірки сопел друкується контрольний зразок.Якщо якість друку погіршала або відсутній один з кольорів, роздрукуйте зразок для перевірки сопел.

Перевірка друку зразка перевірки сопел друкуючих голівок виробляється таким чином.

Перевірка сопел

1. Відкрийте вікно налаштування драйвера принтера

2. Клацніть Перевірка сопел на вкладці Обслуговування

Відкриється діалогове вікно Перевірка сопел Щоб вивести на екран список елементів, які слід перевірити перед друком контрольного зразка, натисніть кнопку Елементи початкової перевірки.

3. Вставте папір в пристрій

Вставте аркуш звичайного паперу розміру A4 в касету.

4. Друк зразка для перевірки сопел

Переконаєтеся, що живлення принтера включене, і натисніть кнопку Друк контрольного зразка. Буде надрукований зразок для перевірки сопел.

Натисніть кнопку OK при запиті підтвердження. Відкриється діалогове вікно Перевірка зразка.

5. Перевірте результати друку

Перевірте результати друку.Якщо зразок надрукований нормально, натисніть кнопку Вихід. Якщо в надрукованому зразку є змащені або порожні ділянки, натисніть кнопку Очищення для виконання очищення друкуючої голівки.

Чищення внутрішніх компонентів пристрою

Функція очищення піддону дозволяє позбавитися від слідів чорнила, що з'являється на зворотному боці аркуша паперу.Виконуйте очищення піддону перед двостороннім друком. Функцію очищення піддону слід використовувати і у тому випадку, якщо на папері з'являються сторонні сліди чорнила.

Детальні відомості про процедуру чищення см в розділі "Очищення внутрішньої частини апарату (очищення піддону)".

Очищення піддону виробляється таким чином:

Очищення піддону

1. Відкрийте вікно налаштування драйвера принтера

2. Клацніть пунктЧистка піддону на вкладці Обслуговування

Відкриється діалогове вікно Очищення піддону. Вставте папір в пристрій

Як вказано в цьому діалоговому вікні, складете аркуш звичайного паперу розміру A4 навпіл по горизонталі, а потім розгорніть лист.Вставте папір в задній лоток в книжковій орієнтації так, щоб опукла сторона сліду згину була спрямована вниз.

4. Виконаєте очищення піддону.

Переконаєтеся, що живлення пристрою включене і щелкнитеВыполнить.Почнеться очищення піддону.

 


РОЗДІЛ 3.

АЛГОРИТМ ПОШУКУ НЕСПРАВНОСТЕЙ

 

Живлення принтера не включається

Перевірка 1. Натиснути кнопку ON (Вкл.).

Перевірка 2. Переконається в тому, що кабель живлення надійно підключений до роз'єму живлення пристрою, і включите принтер знову.

Перевірка 3. Відключити живлення принтера від електричної мережі, потім підключити його знову і не раніше чим через 5 хвилин включите принтер

Друк не починається

Перевірка 1. Переконаєтеся, що кабель живлення надійно підключений до роз'єму живлення, і включите пристрій.

Якщо індикатор Power (Живлення) блимає зеленим, пристрій починає роботу. Дочекатися, коли індикатор Живлення (Power) перестане блимати і постійно горітиме зеленим.

Примітка.

При друці великого об'єму даних (наприклад, фотографій або малюнків) вимагається більше часу для підготовки до друку.Коли індикатор Живлення (Power) блимає зеленим, комп'ютер обробляє і відправляє на пристрій дані.Дочекайтеся початку друку.

Перевірка 2. Перевірити стан чорнильниць.Якщо в чорнильниці закінчилося чорнило, замінити її.

Перевірка 3. Відкрити скануючий пристрій (кришку) і переконається, що усі індикатори чорнильниць блимають червоним.

Якщо індикатор [Ink] (Чорнильниця) блимає червоним кольором за наявності в ній чорнив, можливо, чорнильниця встановлена неправильно.

Перевірка 4. Відкрити скануючий пристрій (кришку) і переконається, що усі індикатори чорнильниць горять червоним.

Якщо індикатор [Ink] (чорнильниці) не горить, натисніть на мітку /на чорнильниці так, щоб вона зафіксувалася з клацанням.

Перевірка 5. Переконаєтеся, що кабель USB надійно підключений до пристрою і до комп'ютера, потім перевірте наступне:

Якщо використовується ретранслятор (наприклад, концентратор USB), відключите його, підключите пристрій безпосередньо до комп'ютера і спробуйте ще раз виконати друк.Якщо принтер почав друкувати, неполадка пов'язана з ретранслятором.Звернетеся по допомогу до постачальника ретранслятора.

Можлива також несправність кабелю USB.Замініть кабель USB і спробуйте знову виконати друк.

Перевірка 6. Якщо Ви друкуєте з комп'ютера, перезавантажите його.

Якщо в чергу на друк поставлені непотрібні завдання, видалите їх.

Перевірка 7. Переконаєтеся, що ім'я пристрою вибране в діалоговому вікні друку.

Правильна робота пристрою неможлива при використанні драйвера іншого принтера.

При використанні Windows переконаєтеся, що потрібний пристрій вибраний в діалоговому вікні Друк (Print).

Заминання паперу

Якщо папір заминається в отворі для виходу паперу або в задньому лотку:

Видалите папір, виконавши наступні дії.

1. Повільно витягніть папір із заднього лотка або з вихідного отвору (звідки це зручніше зробити).

Примітка.

· Якщо папір порвався і частина її залишилася усередині пристрою, вимкнете його, відкрийте модуль сканування (кришку) і видалите залишки паперу.

Будьте обережні, не торкайтеся до внутрішніх компонент пристрою.

Після видалення паперу закрийте модуль сканування (кришку) і знову включите пристрій.

· Якщо не вдається витягнути папір з пристрою, вимкнете і знову включите його.Можливо, папір буде виведений автоматично.

Наново укладете папір і натисніть на пристрої кнопку OK.

При виключенні пристрою в кроці 1 завдання, поставлені в чергу на друк, будуть скасовані.При необхідності повторите друк.

Примітка.

· При повторному завантаженні паперу переконаєтеся, що використовується потрібний папір і вона правильно укладена.

· Папір формату A5 підходить для друку документів, що в основному складаються з тексту.Використання цього паперу не рекомендується для друку документів, що містять фотографії і малюнки, оскільки папір може згортатися і заминатися при друці.

Якщо папір заминається усередині пристрою в модулі подачі :

Видалите папір, виконавши наступні дії.

1. Зніміть задню кришку.

 

2. Акуратно витягніть папір.

 

Примітка.

· Будьте обережні, не торкайтеся до внутрішніх компонент пристрою.

· Якщо не вдається витягнути папір з пристрою, вимкнете і знову включите його.Можливо, папір буде виведений автоматично.

Прикріпите задню кришку.

Щільно закрийте задню кришку, задвинув її в праву частину.

 

Якщо на етапі 2 витягнути папір не вдалося:

4. Витягніть касету.

5. Акуратно витягніть папір.

 

 

6. Якщо краї листів виступають з касети, витягніть папір, вирівняйте його і повторно завантажите в касету.

Примітка.

· При повторному завантаженні паперу в пристрій переконаєтеся, що використовується потрібний папір і вона правильно укладена.

Встановите знову касету в апарат і натисніть на нім кнопку OK.


 

Можливі помилки принтера

Таблиця 3.1

Дисплей Код помилки Значення Дія Примітки
  10001003 Немає паперу (ASF) Немає паперу (у касеті) Вставте папір в лоток і натисніть "Resume/Cancel" Вставте папір в касету і натисніть "Resume/Cancel" Якщо папір в лотку є - можлива несправність вузла подачі паперу, або сторонній предмет, що потрапив в лоток, заважає захопленню паперу
  13001303 Заминання (при подачі з касети) Видалите застряглий папір, закрийте кришки принтера і натисніть "Resume/Cancel" Якщо застряглого паперу немає - перевірте прапорець датчика реєстрації паперу і сам датчик
U041 U043 16001660 Немає чорнила Чорнильниця не встановлена Замініть порожню чорнильницю (чи натисніть "Resume/Cancel", щоб додрукувати на залишках чорнила) Заміните чорнильницю на нову  
U051U052 140114031405 Друкуюча голівка не встановлена Встановлена друкуюча голівка, не відповідна для цієї моделі принтера (помилка при обміні даними з EEPROM голівки) Встановите в принтер справну друкуючу голівку QY6 - 0073 і натисніть "Resume/Cancel" Якщо в принтері сто́ит друкуюча голівка QY6 - 0073 - переустановите голівку; не допомогло - почистите контакти голівки (і відповіді в каретці); не допомогло - перевірте шлейф каретки на обрив; шлейф цілий - заміните голівку на справну
U072 U071 16801681 Чорнильниця встановлена не на своє місце Чорнильниці встановлені не на своє місце Встановите чорнильницю на своє місце Встановите чорнильниці на свої місця Які чорнильниці знаходяться не на своєму місці - дивитеся в моніторі стану
  1700 Попередження: лічильник заповнення абсорбера для відпрацьованого чорнила досяг рівня 95% Натисніть "Resume/Cancel" для продовження роботи Коли лічильник досягне 100% - принтер заблокується і не працюватиме, поки лічильник не буде скинутий
  2001 Принтер не підтримує модель підключеної цифрової камери Відключите цифрову камеру від принтера і натисніть "Resume/Cancel" для продовження роботи Принтер не може працювати з цією камерою
U130 1683 Принтер не може визначити кількість чорнила (встановлена заправлена або б/у чорнильниця), що залишилася Замініть чорнильницю або відключите стеження за рівнем чорнила Для відключення стеження за рівнем чорнила - натиснути і утримувати натиснутою більше 5-ти секунд кнопку "Resume/Cancel" (позначену трикутником в крузі)
U140 1684 Принтер не може розпізнати встановлену чорнильницю (чорнильниця не підходить до цієї моделі принтера) Встановите в принтер справну чорнильницю, відповідну до цієї моделі принтера  
U150 1410 to1419 Встановлена чорнильниця несправна Замініть несправну чорнильницю  
U163 1688 Принтер не може визначити кількість чорнила (встановлена заправлена або б/у чорнильниця), що залишилася Замініть чорнильницю або відключите стеження за рівнем чорнила Для відключення стеження за рівнем чорнила - натиснути і утримувати натиснутою більше 5-ти секунд кнопку "Resume/Cancel" (позначену трикутником в крузі)
  2002 Пристрій підключений до порту PictBridge не підтримується апаратом Відключите пристрій підключений до PictBridge  
  2700 Помилка часу сканування Для скидання помилки натисніть "OK"  

РОЗДІЛ 4.

ОХОРОНА ПРАЦІ

 

Техніка безпеки працівників. Інструктаж з техніки безпеки

Навчання й інструктажі працівників з питань охорони праці є складовою частиною системи управління охороною праці. Вони проводяться з учнями, вихованцями і студентами навчально-виховних закладів, працівниками в процесі їхньої трудової діяльності.

Усі працівники, яких приймають на роботу і які в процесі роботи проходять на підприємстві навчання й інструктаж з питань охорони праці, вивчають правила надання першої і швидкої допомоги потерпілим від нещасного випадку, а також правила поведінки при виникненні аварії чи пожежі на підприємстві.

Відповідно до «Основ законодавства України», затвердженими Верховною Радою України у 1970 р., нагляд і контроль за дотриманням законодавства про працю і правил по охороні праці здійснюють державні органи й інспекції, що не залежать у своїй діяльності від адміністрації підприємств і організацій, і профспілки, а також знаходяться в їхньому підпорядкуванні технічна і правова інспекції праці.

Відповідальність за керівництво роботою по охороні праці і техніку безпеки, проведення заходів щодо зниження і попередження виробничого травматизму і профзахворювань покладається на керівника підприємства. Відповідальним обличчям за охорону праці, техніку безпеки і виробничу санітарію є інженер (старший інженер) по техніці безпеки, підлеглий головному інженеру підприємства.

Місцевий (заводський) профспілковий комітет контролює дотримання законодавства про працю, вимог охорони праці і виробничої санітарії, вирішує трудові спори. Для поліпшення роботи з охорони праці і техніку безпеки профспілкові комітети створюють на підприємствах комісії охорони праці і виділяють суспільних інспекторів по охороні праці.

Працівники, що виконують роботи підвищеної небезпеки, а також де є необхідність у професійному доборі, проходять попереднє спеціальне навчання і перевірку знань з питань охорони праці в термін, установлений відповідними галузевими нормативними актами, але не рідше одного разу в рік.

На підприємствах харчової і переробних галузей промисловості для працівників, що виконують роботи з обслуговування устаткування підвищеної небезпеки, обов'язково курсове навчання по безпечних методах роботи з обов'язковими іспитами, що проходить безпосередньо на виробництві по затвердженим керівництвом підприємства і погодженим з органами Держнагляду по охороні праці програмами. Це роботи з обслуговування парових і водонагрівальних казанів; виробничих печей і інших теплових установок, які працюють під тиском; компресорів; холодильних установок; газового устаткування; електричного оснащення й ін.

Допуск до роботи осіб до початку виконання своїх обов'язків періодично проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці.

Навчання керівників підприємств і заснувань і їхніх заступників, що безпосередньо відповідають за організацію охорони праці на підприємстві чи в установі, проводитися в навчальних установах, що мають дозвіл Комітету з нагляду за охороною праці України на проведення такого навчання.

На підприємствах навчання з питань охорони праці організовує відділ охорони праці підприємства, залучає до цього працівників відділу охорони праці і фахівців, що пройшли навчання і перевірку знань у навчальних установах або установах Держнагляду по охороні праці.

Посадові особи і фахівці невеликих підприємств, де неможливо провести навчання і створити комісію по перевірці знань, проходять навчання у відповідних місцевих навчальних установах або у близьких до їх профілю виробництва підприємствах, а перевірку знань – комісіях при місцевих органах Держнагляду по охороні праці.

Інструктажі бувають:

1) Вступний (із усіма працівниками, що тільки що прийняті на роботу)

2) Первинний (проводиться на робочому місці до початку роботи з новоприйнятим працівником).

3) Вторинний (проводиться на робочому місці з усіма працівниками)

4) Позаплановий (проводитися при введенні нових нормативних актів, при заміні технологічного процесу, при порушенні нормативних актів працівниками, по вимозі відповідного державного органу, при перерві в роботі виконавця більш ніж на 30 календарних днів і ін.)

5) Цільовий (при виконанні разових робіт, при ліквідації наслідків аварії і т.д., при виконанні робіт, що оформляються нарядом – допуском чи письмовим дозволом, у випадку екскурсії або організації масових заходів з учнями і вихованцями).

Робітники можуть бути допущені до роботи тільки після проходження інструктажу з техніки безпеки. Інструктаж проводиться по наступним видах: вступний інструктаж при надходженні на роботу, інструктаж на робочому місці, повторний інструктаж. Вступний інструктаж проводить інженер по техніці безпеки в кабінеті (куточку) техніки безпеки, обладнаному наочними приладдями. Інструктаж на робочому місці проводить керівник виробничої ділянки, супроводжуючи його показом безпечних прийомів роботи.

Вступний інструктаж і інструктаж на робочому місці записуються в «контрольний лист», що підписується інженером по техніці безпеки, робітником, майстром і начальником цеху або ділянки.

Повторний інструктаж проводять не рідше одного разу в 6 місяців, а додатковий — при порушенні працюючим правил і інструкцій з техніки безпеки, технологічної і виробничої дисципліни, а також при зміні технологічного процесу, виду робіт. Повторний і додатковий інструктажі записуються в спеціальний журнал, що зберігає керівник виробничої ділянки.

Технічні і ергономічні вимоги до організації робочого місця.

Більше число ергономічних вимог до якості техніки, елементам устаткування і просторової організації виробничого середовища може зробити враження закінченості процесу оптимізації робочих місць. Однак існуючий досвід суперечить цьому твердженню. Навіть якщо взяти до уваги всі ергономічні рекомендації і безпосередньо реалізувати їх, то з цього не завжди може вийти зручне робоче місце. Тут як і в кожній інший складовій робочого місця, варто прийняти багато вирішень, що впливають на естетичну якість робочого середовища. Зокрема необхідно:

- визначити і реалізувати помірний ступінь упорядкованості елементів робочого середовища з урахуванням площі робочого місця і розмірів цих елементів;

- установити раціональний розподіл світла і тіні;

- визначити ступінь взаємного узгодження елементів робочого середовища за формою, кольором і матеріалом;

- поліпшити естетичні параметри засобів праці за допомогою кольору й ін.

Облік цих вимог призведе до поліпшення композиційної цілісності робочого місця, збільшить його інформаційну виразність і т.д.

Робоче місце (далі РМ) – це оснащений технічними засобами простір, де здійснюється діяльність виконавця. Організацією РМ називається система заходів щодо оснащення РМ засобами і предметами праці і розміщенню їх у визначеному порядку. Правильна організація РМ сприяє підвищенню продуктивності праці.

Організація робочого місця включає:

- облік психофізіологічної сумісності виконавця і засобів праці;

- аналіз антропометричних характеристик людини для вибору ергономічно-обґрунтованого робочого положення і робочих зон;

- облік факторів зовнішнього середовища, у тому числі соціально-психологічного її аспекту.

Виходячи з загальних принципів організації робочого місця, у нормативно-методичних документах сформульовані вимоги до конструкції робочого місця. До них відносяться:

1. вимоги до конструкції робочого столу, що включають:

вимоги до розмірів робочої поверхні устаткування (висота, ширина і глибина робочої поверхні);

вимоги до простору для ніг;

вимоги до параметрів зон розміщення органів управління на устаткуванні;

вимоги до параметрів зон розміщення засобів відображення інформації;

вимоги до взаємного розміщення органів управління і засобів відображення інформації;

2. Вимоги до робочого сидіння відповідно до технічних властивостей робочого місця й антропометричними параметрами людини.


ВИСНОВОК

 


ПЕРЕЛІК ІНФОРМАЦІЙНИХ ДЖЕРЕЛ

 

1. Мураховский В. И. Компьютер своими руками: Полное руководство начинающего мастера. – М.: АСТ-ПРЕСС КНИГА; Издательство «Развитие», 2004. – 400 с.: ил.

2.  Закон України "Про охорону праці" від 14 жовтня 1992 р.

3. Законодавство України про охорону праці: збірник нормативних актів. - К., 1995. - Т.

4. Основи законодавства України про охорону здоров’я. – К., 1996. 

5. Прокопенко B.I. Трудове право України: Підручник. - X.: Фірма "Консум", 1998. - С. 360

6. http://www.rdm-print.ru/stat/9_1.php

7. http://investblog.net.ua/istoriji-biznesu/istorija-kompaniji-canon

8. http://www.canon.ua/For_Home/Product_Finder/Multifunctionals/Inkjet/PIXMA_MG5140/

9. http://tveur.info/%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%B8/%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%B2?page=1


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 383; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!