ЗМІСТ ПРОГРАМИ ПЕРШОГО РОКУ НАВЧАННЯ



ЗА ПОЧАТКОВИМ РІВНЕМ:

І. Організаційна робота: знайомство з дітьми, комплектація груп, бесіда з техніки безпеки, розповідь про студію «Світанок», бесіда про значення музики в житті людини.

1. Спілкування з батьками:батьківські збори, індивідуальні бесіди.

2. Підсумкове заняття:відкритий урок для батьків, перспективи розвитку на наступний рік.

ІІ. Музичні сходинки:поступовий (сходинковий) базовий курс ознайомлення з основами музичної грамоти через ігровий образ.

 1. Нотна грамота:вивчається з метою розвитку слуху, пам’яті, ознайомлення з нотними знаками, музичними термінами.                                   

Практична робота:                                

Діти мають розрізняти низькі, середні, високі звуки; знати скрипковий ключ і ноти; знати сильну та слабку долі, лади, темп в музиці.            

   2. Музичні оповідання: знайомство із творчістю кращих представників різних композиторських шкіл та напрямків в історії розвитку музичної культури.

      Практична робота:  

Основою служать практичні заняття, де поруч із розповіддю педагога використовуються переглядання короткометражних мультиплікаційних фільмів, мультимедійних презентацій згідно тематики занять.

     3. Сприйняття музики:активізація емоційної чуйності та розвиток мислення дитини через пізнавання музичних творів. Під час таких занять слід поєднувати музичні основи художнього образу та художнього слова; застосовувати метод контрастних зіставлень.

            

 Практична робота:                                                                           

Діти повинні розрізняти музичні твори за характером і настроєм; мають знати музику маршу, польки, вальсу, колискової пісні; визначати вступ та кінець творів. Вміти підібрати до музики іграшку або ілюстрацію.

ІІІ. Азбука співу: вдосконалення процесів вищої нервової діяльності дитини, позитивний вплив на формування голосового апарату і на розвиток слухової активності.

1. Вокальний унісон: розкриття вокальних можливостей дитячого голосу.

    Практична робота:                                                                   

Вивчення не складних одноголосних вправ, у формі коротеньких пісень з ігровим змістом в межах квінти. Робота над дикцією та артикуляцією. Опрацювання інтонаційних та ритмічних труднощів. Розвиток відчуття чистоти

виконання.

2. Виконання творів:формування у дітей стійких співочих навичок, їх закріплення та вдосконалення.

Практична робота: розучування пісенного репертуару. Робота над якісним художнім виконанням твору.

IV. Крок до танцю: формування початкових хореографічних умінь та навичок, засвоєння нескладних танцювальних рухів та етюдів.

1. Партер-гімнастика:вчити музично та технічно виконувати танцювально-гімнастичний комплекс вправ на підлозі, спрямований на підготовку дітей до виконання вправ класичного тренажу.

Практична робота:

Діти повинні вміти рівно тримати спину, утримувати правильну форму підйому, виконувати вправи на гнучкість, силу та еластичність м’язів ніг.

2. Ритміка:комплексна методика музично-ритмічного та фізичного виховання дітей.

Практична робота:

Нескладні вправи навчать дітей рухатися відповідно до характеру, темпу, динамічних відтінків музичного твору; взнавати музичні фрази і частини; починати і закінчувати рух відповідно до музики; розрізняти нескладні ритмічні малюнки, уміти виконувати їх в русі.

 V. Ігрова мозаїка: розвиток у вихованців чуття колективізму, «драматичного» інстинкту, стимулювання мовленнєво-творчої діяльності.

   1. Шумовий оркестр: головний принцип - «навчання в дії» (к. Орф). Гра в шумовому оркестрі розвиває слух, відчуття ритму, уміння грати в ансамблі, вчить малюків бути уважними, терплячими, вчить пошані один до одного. Це стимул розвитку дитини.

     Практична робота:

Діти повинні вміти плескати в долоні (притупувати ніжками) сильну долю в музиці маршу,польки, вальсу. Базові навички ритмічної гри на 1-3 звуках, як соло так і в невеличкому ансамблі. В якості інновацій можна використовувати підручні засоби (все, що видає звук). Знайомство з барабаном, бубном, дерев’яними ложками, маракасами, дзвіночками.

  Основні способи гри на інструментах і прийому звуковидобування:

· Дерев’яні ложки (ритмічне постукування спарених ложок по долоні лівої руки);

· Маракас (коротке сильне струшування, для отримання чіткого удару, або довге слабке струшування);

· Бубон ( удар долонями в центрі бубна, або по рамі);

· Барабан (ритмічні удари паличками);

· Палички (удар або ковзання однієї палички по іншій).

2. Театралізована гра:розвиток у дітей уяви, творчої ініціативи; створення атмосфери, що дозволяє дитині вступити у боротьбу зі своїми комплексами.

       Практична робота:

Комплекс занять, ігор вправ та етюдів спонукає дітей фантазувати, давати свою назву музичним прикладам, малювати малюнки, складати оповідання чи вірші -гра перетворюється на творчість.

 

НАВЧАЛЬНО - ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН

ПОЧАТКОВИЙ РІВЕНЬ

(2-й рік навчання)

№ п/п

Види підготовки

Кількість годин

Усього

Форми контролю

на тиждень

 на рік

теорія практика
1. Організаційна робота 0,25 9 - 9 бесіда
2. Музичні сходинки: · нотна грамота; · музичні оповідання; · сприйняття музики.   0,5 0,25 0,25   6 6 4   12 3 5   18 9 9   опитування, практична гра, відкрите заняття
3. Азбука співу: · вокальний унісон; · виконання творів   0,5 0,5   3 6   15 12   18 18 практична гра, відкрите заняття
4. Крок до танцю: · партер-гімнастика; · ритміка   0,25 0,75   3 6   6 21   9 27 практична гра, відкрите заняття
5. Ігрова мозаїка: · шумовий оркестр; · театралізована гра   0,25 0,75   3 -   6 18   9 18 практична гра, відкрите заняття

Усього:


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 319; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!