Рельєфні візерунки на полотнах ажурних переплетень



    Рельєфні візерунки можуть бути створені способом переносу петель з голок однієї голечниці на голки іншої голечниці. Для отримання рельєфних ефектів переносять петлі лицьової сторони на петлі виворотньої. Фактурний ефект – лицьові і виворітні петлі випуклі по відношенню до петель гладі являються ділянки частичних петель.

 

Проектування і формування ажурних візерунків

Ажурні візерунки на круглов’язальній машині характеризуються наявністю різних по формі отворів і чарунок, які утворюють орнаментальні композиції (нагадують мереживо). Можуть бути отримані різними способами на базі головних, візерунчастих та комбінованих переплетень, бути різними по формі і композиційному вирішенню. При проектуванні необхідно враховувати правильне співвідношення між площинами, які зайняті самим візерунком і формою.

Візерунки з ажурним ефектом створюються за рахунок пресових петель з 2, 3, 4 накидами на одній голці.

а – одинарний трикотаж, ажурний ефект за рахунок визначеного чергування петель і накидів вздовж петельного стовпчика. Голки 4 і 10 утворюють пресові петлі вздовж 4-х циклів петлетворення. Ефект посилюється, якщо виключені голки з поруч працюючих.

На подвійних полотнах ажурний ефект посилюється виключенням голок на обох голечницях і утворенням накидів на одній або обох голечницях. Ажурний ефект посилюється, якщо навпроти голок, на яких утворюється накиди, в іншій фонтурі (диску) виключені три голки. Накиди на обох голечницях – оригінальний ефект у вигляді мережива.

Рельєфні візерунки на полотнах ажурних переплетень

Рельєфні візерунки можуть бути створені способом переносу петель з голок однієї голечниці на голки іншої голечниці. Для отримання рельєфних ефектів переносять петлі лицьової сторони на петлі виворітної. Фактурний ефект – лицьові і виворітні петлі випуклі по відношенню до петель гладі являються ділянки ластичних петель.

Проектування і формування ажурних візерунків

Ажурні візерунки на полотнах з круглов’язальних машин характеризуються наявністю різних по формі отворів і чарунок, які утворюють орнаментальні композиції (нагадують мереживо). Можуть бути отримані різними способами на базі головних, візерунчастих та комбінованих переплетень, бути різними по формі і композиційному вирішенню. При проектуванні необхідно враховувати правильне співвідношення між площинами, які зайняті самим візерунком і фоном.

Ажурні візерунки на полотнах утворюються за рахунок пресових петель з 2, 3, 4 накидами на одній голці.

1) Одинарний трикотаж, ажурний ефект за рахунок визначеного чергування петель і накидів вздовж петельного стовпчика. Голки 4 і 10 утворюють пресові петлі протягом 4х циклів петлетворення. Ефект посилюється, якщо є виключені голки поруч з працюючими.

2) На подвійних полотнах ажурний ефект посилюється виключенням голок на обох голечницях та утворенням накидів на одній або двох голечницях. Ажурний ефект посилюється, якщо навпроти голок на яких утворюються накиди, в іншій фонтурі (диску) виключені 3 голки.

3) Оригінальний ефект у вигляді мережива – накиди на обох голечницях.

При утворенні візерунків в петлетвірній системі циліндра візерункові штовхачі підіймають голки на рівень неповного замикання. Для збільшення отворів в ажурному візерунку використовують ряди з 2-3 накидами. Ажурний візерунок більш складної форми можна отримати за рахунок виключення голок циліндра через одну. Для отримання декоративного ефекту в парну систему заправляють нитки темного кольору, а непарну – нитки світлі. В цьому випадку завдяки прогляданню виворітних петель створюється цікавий ефект. Для створення одного ряду такого візерунку необхідно мати 4, 6 петлетвірних систем.

 

 

 

Патрони візерунків і графічний запис двошарового трикотажу пресового переплетення з ажурним ефектом

 

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 1140; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!