Відмінності зимового саду від оранжереї



Міністерство аграрної політики і продовольства України

Уманський національний університет садівництва

 

Кафедра садово-паркового господарства

 

 

Розрахункова робот на тему:

« Озеленення і благоустрій великого зимовий сад»

 

                                                   

 

 

                                                                                          Виконала: ст. 51-СПС

Поліщук К. В.

Перевірила: Варлащенко Л.Г.

 

Умань 2013

ЗМІСТ

ВСТУП………………………………………………………………………………………………………….. 3   

1. Основні параметри проектування зимового саду…………………………………5

2. Основні рекомендації, необхідні для створення зимового саду…………. 9

3. Інтер'єр зимового саду…………………………………………………………………………… 17

4. Оформлення зимового середнього саду……………………………………………… 21

5.Рослини які використовують для створення середнього зимового саду розміром 60м2…………………………………………………………………………………………… 22

ВИСНОВОК …………………………………………………………………………………………………. 25

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ…………………………………………………………………………………..26

 

ВСТУП

Час, так стрімко біжить, звичайно, зупинити неможливо. Але зробити так, щоб в зимові дні, коли за вікнами хуртовина і лежать снігові замети, в будинку людини зеленіли дерева і пахли квіти, можна. Для цього треба всього лише перемістити сад під скляний дах і включити його в свій будинок проміжною зоною між житловим простором будинку і природою. Саме цій прямим зв'язком з житловими приміщеннями зимовий сад і відрізняється від оранжереї, яка не є частиною житлового простору, а лише місцем для вирощування рослин. Зимові сади з алюмінію, алюмо-дерева можуть бути і маленькими верандами - прибудовами до будинку, і величезними павільйонами над плавальним басейном, і окремо стоїть скляній альтанкою, і галереєю-пасажем, що сполучає декілька споруд. Зимовий сад - це один із вчинених форм внутрішнього озеленення, де створюються оптимальні умови для росту і розвитку рослин, а також для відпочинку людини.

Зимовим садом називається спеціально відведений під озеленення приміщення, в якому на обмеженій площі розміщують рослини в поєднанні з елементами малої архітектури і по можливості з використанням води та каменю. Це один з найбільш складних видів озеленення приміщення, що вимагає знання декоративного садівництва, інженерного мистецтва і архітектури.

Мета даної роботи - вивчити особливості проектування зимових садів в інтер'єрі.

Завдання даної роботи:

1.розглянути основні параметри проектування зимового саду;

2. вивчити вимоги, які пред'являються до конструкції, опалення, вентиляції та освітлення зимового саду;

3. показати особливості оформлення інтер'єру зимового саду.

 

Основні параметри проектування зимового саду

Найбільш важливі проектні рішення при будівництві зимового саду:

При виборі оптимального проекту зимового саду потрібно ретельно опрацювати наступні питання:

- Визначити необхідні розміри будови, звертаючи увагу на статичні навантаження зимового саду;

- Вибрати матеріал конструкцій каркасу (особливу увагу слід приділити місцям сполучення різних матеріалів);

- Забезпечити необхідну теплозахист і відведення утворюється конденсаційної вологи;

- Передбачити захист зимового саду від протечек (в т.ч. герметичність при зливових дощах і відведення дощової води);

- Вибрати і забезпечити правильне розташування систем опалення, пристроїв сонцезахисту та елементів вентиляційної системи.

Основні принципи дизайну екстер'єрної частини зимового саду

Сьогодні найбільшою популярністю користується вікторіанський стиль оформлення зимового саду. Це виражається у створенні тригранної або п'ятигранної еркерних конструкції, поєднує у своїй верхній частині з багатоскатний дахом. Будова, виконане в іншій, едвардіанської, манері, має прямокутну форму і відрізняється більш лаконічними лініями. Вікторіанське і едвардіанському напрямки є основними. На їх базі втілюються в життя всі інші ідеї дизайну зимових садів. Наприклад, будівля, виконане у вигляді купола, піраміди, конуса, трапеції, які є ідеальними варіантами для створення простору зимового саду в приміщенні з високою стелею (як правило, представляє собою додаткову прибудову). Якщо зимовий сад прилаштовується до будинку, можлива гнута форма горизонтальної конструкції, що дозволяє легко і безперешкодно скачуватися з неї дощу і снігу.

Складні форми зовнішнього вигляду зимових садів давно вже перестали бути чимось з області фантастики. Зараз візуалізація задумів та ідей виконується в таких широко поширених комп'ютерних програмах, як AUTOCAD, 3D Studio MAX, CorelDRAW, Photoshop. З їх допомогою можна заздалегідь все побачити не тільки в світлі, але і об'ємі.

Відмінності зимового саду від оранжереї

Принциповою відмінністю оранжереї від зимового саду можна вважати те, що вона не примикає до будівлі, а стоїть окремо від нього. Таким чином, оранжерея - це окрема споруда, яка не є складовою частиною будь-якого будинку. Оранжереї зазвичай будуються в саду (неподалік від будинку) і іноді на даху будівель.

Вони потрібні для того, щоб вирощувати в них сорти рослин, яким потрібні певні кліматичні умови (температура, вологість і т.д.). Завдяки високій якості виготовлення, новітнім технологіям і кращим матеріалами оранжереї відмінно виконують свої функції і можуть стати окрасою будь-якого саду.

Словом, прямий зв'язок зимового саду з житловими приміщеннями буде визначальним функціональною ознакою, якщо будова хочуть називати зимовим садом. Більш того, зимовий сад - це одна з кімнат житлового будинку: полуду-напівсад.

Саме цим зв'язком відрізняється зимовий сад від оранжереї, яка не є частиною житлового простору, а лише приміщенням для вирощування рослин.

Про планування приміщення зимового саду

У зимовому саду треба передбачити поділ приміщення на 3 функціональні зони: для відпочинку, для вирощування рослин і комунікативну (для вільного проходу).

Проектування зимового саду

Основними характеристиками будь-якого зимового саду повинні бути безпеку конструкції, захищеність внутрішнього простору від охолоджування і від перегріву, жорсткість і міцність каркаса, оптимальне світлопропускання і висока стійкість до проявів екстремальних атмосферних явищ - ні ураганний вітер, ні рясний снігопад, ні зливові дощі, ні спопеляючий спека не повинні порушити внутрішньої гармонії штучного оазису. Тому особливе місце в проекті зимового саду займає статичний розрахунок, який враховує можливі вітрові та снігові навантаження, власна вага конструкції. За його результатами вибираються конструктивні елементи, що забезпечують необхідну міцність і стійкість споруди.

Що ж стосується архітектури зимового саду, то тут мова повинна йти не про мінімалізації використання матеріалів, а, швидше, про оптимізацію самої конструкції. Вона повинна забезпечувати мінімум зусиль по догляду за зимовим садом і підтримці в ньому необхідного мікроклімату. Принцип тут один: чим менш помітна архітектура зимового саду, тим краще! І зовні, і зсередини увагу повинні привертати рослини і інтер'єр саду, а не його огороджувальні конструкції. Світлопроникні покрівлю та стіни бажано зробити самонесучими, щоб не довелося встановлювати додаткові колони і підпирають простінки. Таку можливість дають конструкції з ПВХ-профілю або алюмінію. Причому алюміній краще, тому що дозволяє зробити рами скління тоншими і менш помітними, хоча цей матеріал і дещо дорожче, ніж ПВХ. Для зимових садів з тропічними рослинами доведеться використовувати «теплий» алюмінієвий профіль, де проблема високої теплопровідності цього металу вирішена установкою пластикового ізолятора (між внутрішньою і зовнішньою частиною профілю).

Всі металеві частини рекомендується забарвлювати методом електростатичного напилення. Це забезпечить більш якісний і довговічний захисний шар.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 533; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!