Есе «Франчайзинг як форма опосередкованого фінансуванняінноваційної діяльності»



 На мою думку, модель франчайзингу є досить важливою для малого бізнесу. Вона містить в собізначнийпотенціалспівробітництва невеликих господарських структур з великими фірмами, ТНК, провіднимивиробниками —власникамивідомихторгових марок. Звідси випливає можливість залучення інвестицій для ведення інноваційної діяльності.

Суть франчайзингу полягає у наданні одним суб’єктом підприємницької діяльності (франчайзером) права на здійснення певної діяльності із використанням його торговельної марки, технологій, ноу-хау та інших об’єктів інтелектуальної власності іншому суб’єкту підприємництва (франчайзі) протягом встановленого терміну на обмеженій території і на визначених умовах. Таке право маєназвуфраншизи.

Як і будь – який інший спосіб ведення бізнесу франчайзинг має свої преваги і недоліки. Переваги для франчайзі є:за певну фіксовану плату фpaнчaйзі має можливість навчитися ефективним методам управління, підвищити свій професіоналізм і компетентність;користуючись розробками материнської компанії, фpaнчaйзі ідуть в ногу зі споживчим попитом;відносно невелика конкуренція: франшиза знижує гостроту суперництва на визначеному сегменті ринку.

До числа недоліків слід віднести:обсяги продажу встановлюються власнику франшизи відповідно до політики маркетингу компанії фpaнчaйзера;небезпека краху у випадку банкрутства або зменшення популярності фpaнчaйзера;проблеми спадкоємності справи: у випадку смерті особи, на яку оформлена франшиза, у родичів можуть виникнути проблеми зі спадщиною, якщо франшизою передбачено обов'язковий продаж у випадку смерті фpaнчaйзі.

З позиції фpaнчaйзера перевагами вважаються: збільшення ринку збуту при мінімальних вкладеннях;економія на матеріальному заохоченні найманих працівників: фpaнчaйзі як власник підприємства має особистий стимул до максимилізації прибутку;одержання додаткового прибутку шляхом поставок фpaнчaйзі уніформи, упаковки. Ряд недоліків:неможливість заміни “небажаного” фpaнчaйзі; проблеми з обліком і звітністю: фpaнчaйзер не може бути впевненим в тому, що одержує від фpaнчaйзі правдивий звіт про діяльність; складність проведення контролю: погана репутація одного фpaнчaйзі здатна заплямувати репутацію всієї мережі, кинути тінь на торгову марку.

Франчайзинг є економічновигідним для держави.Адже цей бізнес створює нові робочі місця, що сприяє ефективному функціонування держави.

Франчайзинг в аспекті інноваційної діяльності є формою її реалізації, дозволяючи підвищити рентабельність малого підприємництва, завдяки об’єднанню переваг малого та великого бізнесу. Фактично, в ційсистемівеликийбізнесвідіграє одну з ключових ролей у зміцненніпозицій малого та середньогобізнесу. Він передбачає тиражування інновацій із залученням великого капіталу. Крім фінансових засобів, за договором франшизиінноватору можуть бути передані нематеріальні активи (технології, ноу-хау), торговий знакі репутація фірми.

Інноваційний потенціал договору франчайзингу сприяє відкриттю нових ринків, споживачів та, через все це, розкриття внутрішнього потенціалу підприємства (останнє спрощується фактором діяльності суб’єкта господарювання під відомим брендом).

    Договір франчайзингу є одночасно і каналом розповсюджування інноваційних знань. Предметом договору є передача знання, бізнес-концепції, інших нематеріальних активів, які носять інноваційний характер, з іншого боку – франчайзинг сам по собі є інноваційним видом бізнесу. Для ефективностіфункціонуваннябізнес – відносин за договором франчайзингу потрібензначнийдосвід, конкурентоспроможністьінновацій та інтелектуальноївласності.

Підводячи підсумки, думаю за необхідне підвищення ефективності державного впливу щодо покращення темпів просування українських товарів та послуг на зарубіжні ринки.На мою думку, змінитицеможна шляхом проведеннякруглихстолів, спеціалізованихконференцій та, як наслідок, виробленняпропозицій для проведеннязаохочувальноїполітики у ційсфері.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 250; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!