Проаналізуйте роман Г.Флобера «Пані Боварі». Розкрийте суперечливий характер головної героїні твору та проблему авторського ставлення до зображуваних подій.



«Пані Боварі» — роман Гюстава Флобера про життя жінки лікаря, Емми Боварі, у якої був позашлюбний зв'язок, і яка намагалсь жити поза межами свого статку аби уникнути заяложенності та нікчемності життя в провінції. Хоча основний сюжет твору досить простий, навіть архетиповий, проте справжня майстерність роману полягає в його деталях та прихованих стилях. Флобер був відомий як славнозвісний перфекціоніст щодо свого письма, та завжди стверджував, що його мета — це знайти le mot juste, або відповідне чи слушне слово.

Роман, який з'явився в часописі La Revue de Paris між 1 жовтнем та 15 груднем 1856 року, зустрівся за галасами прокурорів, які звинуватали автора в непристойностях твору. В січні 1857 року відбувся горезвісний суд, на якому автора було виправдано 7 лютого того року. Після цього роман став бестселером, коли його надрукували книжкою в травні 1857 р. Тепер твір вважається не тільки взірцем реалізму, а й одним із найвпливовіших творів, які коли-небудь були створені[

В 2007 році було проведено опитування 125 сучасних популярних авторів, із проханням назвати їх улюблені твори, результати якого наведені в книзі The Top Ten. Роман «Пані Боварі» було названо другим після роману Льва Толстого«Анна Кареніна

Велика за розміром реалістична розповідь базується на реальній події. Історія розпочинається з розповіді про юність Шарля Боварі, його вступу до коледжу та одруженні з заможною вдовою.

Потім розповідь зосереджується на Еммі. Спочатку вона виховувалась в Конвенті, потім жила на фермі у свого батька. Там вона зваблена юним лікарем Черльзом Боварі, романтичними книжками, які вона читає. Вона мріє про нове життя зі своїм чоловіком. Його попередня дружина на той час вже померла. Насправді її життя в Йонвіллі стає дуже нудотним. Емма вдається до нових дій після балу у одного віконта в Вобіссарі, де Емма вперше побачила, що таке життя багатіїв. Той вечір на все життя заполонив мрії та думки Емми. Після марних любовних стосунків з багатим землевласником Родольфом Буланже та помічником нотаріуса Леоном Дюпюї Емма, перебуваючи під тиском боргів та невдоволненням своїм життям, вдається до суіциду, випивши миш'яку.

Єдине дитя, яка народилося в шлюбі, Берта, після смерті обох батьків була відправлена до своєї бабусі по батькові. Коли та ж померла, вона пішла жити до своєї тітки, яка змусила Берту працювати на бавовняній фабриці аби заробити на життя.

Емма Боварі

Емма — основна діюча особа роману та джерело його назви, хоча матір Чальза та його попередню дружину теж звали Мадам Боварі. У неї дуже романтичний погляд на життя і вона прагне до краси, багатства, любовних почуттів та верхів суспільства. Основною рухомою силою твору є розбіжність між романтичими ідеалами Емми та реаліями її життя в провінції. Це приводить Емму до позашлюбного зв'язку з двома чоловіками, а також примушує її вдаватись до величезних боргів, через неспроможність сплати яких вона зрештою приходить до самогубства.

Емма досить освічена, але вона ніколи не прагнула розвивати себе. Напевно, це була ознака її перебування в конвенті, що вважалося в ті часи найбільш підхожим для молодиць. Навчання в конвенті не давало змоги дівчині розвивати свої здібности мислити розважливо та критично. Вона дуже багато уваги приділяє тому, як люди одягнені, але ніколи не дивиться на те, що знаходиться під зовнішністю. Як результат, вона легко захоплюється людьми, які вдають с себе більше, ніж вони є насправді. Емма не тільки полюбляє нещирих притвор, але і ненавидить тих, хто видає себе таким, яким є (мати Шарля, мадам Оме, пан Біне).

Через те, що Емма живе в своєму світі фантазій, для неї не мають ніякої ваги погляди інших людей, за винятком коли вони можуть їй послужити. На балу вона переконана в тому, що її прийнято до верхніх прошарків суспільства, і тепер вона одна із них. Вона вважає, що буде запрошена на бал і наступного року. Насправді, запрошення на бал було вдячностю господарів за допомогу в обрізанні вишень, і господарі не передбачали повторення цього.

Емма прагне крайностей в житті. Чим більше вона випробує, тим менше вона задоволена. Її апетит зростає до таких розмірів, що вона перестає цінити маленькі радощі життя, бо вони маленькі. Розглянемо її літературні пристрасті. Вона розпочинає з романів та часописів для жінок буржуа, які були націлені на її соціальний та економічний стан. Потім вона переходить до жіночих часописів високої моди, які змушують Емму вдаватись до великих витрат. Наступний крок — романтична поезія, потім трагедії, і все закінчується порнографічніми книжками, якими вона захоплююється між зустрічами з Леоном.

Після перегляду опери «Лучія ді Ламермур», яка можливо є одной з найменш вірогідних та найбільш перебільшених історій кохання, Емма приймає за взірець вигаданий образ Лючії та переконується в тому, что найправильнішим в випадку неспрятливих життєвих обставин є самогубство, до якого вона і вдається.

Кожне окреме рішення Емми виглядає пристойним та розумним, якщо взяте окремо, проте всі її дії та рішення у цілому приводять до того, что Емма стає дійовою особою роману, яка мало кому приємна.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 1438; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!