Очікувані результати реалізації даної концепції.



· Впровадження альтернативних засобів пересування;

· Створення розвинутої системи велосипедних маршрутів;

 

· Підвищення привабливості міста, як туристичного центру;

 

· Пропаганда екологічно чистих видів транспорту, ріст популярності велосипедного руху;

 

· Оздоровлення учасників велосипедного руху;

 

· Зменшення дорожньо-транспортних пригод за участі велосипедистів;

 

· Покращення екологічної ситуації, зменшення загазованості міста;

 

· Скорочення часу поїздок до місця призначення;


 

Загальні рекомендації для водіїв.

Насправді, велосипедист провокує небезпечні ситуації на дорозі менше, ніж водій авто, хоча б тому, що безпечна швидкість велосипедиста є меншою, ніж безпечна швидкість моторизованого транспорту, який цим фактом дуже часто нехтує.

Тому хотілось би звернути увагу водіїв на декілька нюансів, про які треба пам’ятати на дорозі:

· Перше на що хочеться звернути увагу водія – уважно оглядай ситуацію на дорозі. Якщо ти краєм ока побачив, що з-за повороту не мчиться велике авто, то це не означає, що звідти не виїде велосипедист. Пам’ятай про це. Велосипедист уважно слідкує за дорожньою ситуацію і для уникнення небезпеки завжди намагається встановити зоровий контакт з водієм. Зверни на це увагу.

· Друге: не роби різких поворотів праворуч перед велосипедистом. Саме ця помилка найчастіше приводить до ДТП, і часто травматичних. Коли при під’їзді до повороту бачиш перед собою велосипедиста, то краще зменш швидкість і зачекай поки він проїде поворот або ж подасть сигнал про те, що він теж повертає.

· Третє: не намагайся “проскочити” перед велосипедом, коли той їде головною дорогою. Його швидкість може бути більшою, ніж тобі може здаватись. Проігнорувавши правило “Дати дорогу” ти можеш спровокувати ДТП або ж екстренне гальмування велосипедиста. На великій швидкості, нерівному чи мокрому дорожньому покритті це може бути небезпечним для велосипедиста.

· Четверте, перед тим, як збираєшся відкрити двері і вийти з авто, уважно глянь у дзеркало заднього виду – біля тебе може проїжджати велосипед. Неуважно відкриті тобою дверцята можуть коштувати велосипедистові здоров’я, а тобі оплати курсу його лікування.

· П’яте, на швидкісних магістралях, автострадах подавай короткий попереджувальний звуковий сигнал про те, що наближаєшся до велосипедиста. Це зверне його увагу. Але не треба зловживати звуковими сигналами – це навпаки заважає і може заскочити зненацька. До того ж,пункт 9.5 ПДР забороняє подавати звукові сигнали у населених пунктах, окрім випадків, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній погоді. Не нехтуй цим пунктом – він важливий не тільки для велосипедистів.

· Шосте, при обгоні велосипедиста намагайся тримати максимально безпечну дистанцію.Зазвичай, велосипедист намагається їхати прямо та не робити різких поворотів чи інших маневрів. Тим не менше, безпечна відстань дозволить тобі не хвилюватись за різкі рухи велосипедиста.


Загальні правила та рекомендації дорожнього руху для велосипедистів.


Їздити містом на велосипеді можна двома способами. Велосипедист, на відміну від решти учасники руху, має властивість миттєво переходити від стану пішохода до водія транспортного засобу. Цю унікальну можливість потрібно використовувати.

Велосипедист-пішохід

На правах пішохода можна рухатись тільки по тротуарах або доріжках парку. Проїзні частини доріг варто перетинати по надземних чи підземних пішохідних переходах пішки разом з велосипедом. Проблеми при їзді по тротуарах виникають в основному при потребі зіскакувати з бордюрів та виїжджати на на них на кожному перехресті та в’їзді у двір. Якщо ці бордюри є через кожних сто метрів, такий стиль їзди швидко стомлює.

Небезпека при їзді тротуаром зазвичай виникає з вини пішоходів з непередбачуваною поведінкою.

Наприклад, діти, люди похилого віку та нетверезі. В цьому випадку пішохід може миттєво опинитись на траекторії руху велосипедиста. Крім цього, під колесами може також опинитись дитяча іграшкова коляска чи недбало викинута пляшка.

Друга небезпека при їзді тротуаром – автомобіль, що заїжджає у двір чи виїжджає з нього. Якщо дотримуватись Правил дорожнього руху, то автомобіль при виїзді на прилеглу територію повинен пропустити всіх пішоходів і велосипедистів, що рухаються тротуаром. Але цього правила не завжди дотримуються. Крім того, водій може не помітити велосипедиста через припарковану машину, дерево чи, зрештою, може не розраховувати на швидкість руху об’єкта по тротуару зі швидкістю 15-20 км/год.

Таким чином, при наближенні до в’їзду у двір варто знизити швидкість і переконатись у відсутності машин.

Ще одна небезпека – несподівана відкриті дверцята припаркованого автомобіля. У водіїв часом виробляється інстинкт – перед тим, як відкрити двері, поглянути назад і переконатись у відсутності транспортних засобів, що рухаються. Проте у пасажирів такого інстинкту може не бути.

Приблизившись до припар кованого автомобіля, варто оминути його на відстані відкритих дверцят.

Крім того, не можна забувати, що велосипед порушує Правила дорожнього руху, які забороняють рух транспортних засобів по тротуарі. З точки зору Правил, велосипед на тротуарі нічим не відрізняється від автомобіля. В цьому є певна суперечність – де ж тоді їздити велосипедистам, котрі не досягли 14 років? Тому варто завдали пам’ятати, що у русі по тротуару перевагу надають пішоходам.

Проте, працівники ДАІ, як правило, не звертають увагу на велосипедистів, що їдуть тротуаром. Тому, що в багатьох випадках тротуар – єдине безпечне місце для велосипедиста.

Велосипедист - водій

В цьому випадку велосипед – справжнісінький транспортний засіб (але немоторозиваний).

В цьому випадку велосипедист повинен дотримуватись Правил дорожнього руху, тобто їхати тільки проїзною частиною, дотримуватись дорожньої розмітки, сигналів світлофора тощо.

На правах водія транспортного засобу можна їздити тільки велосипедистам, що досягли віку 14 років і мають навики їзди на велосипеді.

Тут навряд чи знадобляться навики стрибків чи трюкового катання, проте знадобиться вміння їздити по прямій траєкторії (особливо з невеликою швидкістю). Вміння чітко тримати вибрану траєкторію дозволяє бути більш передбачуваним для інших учасників руху і як наслідок – забезпечити більш безпечний рух.

Існує таке поняття як максимальна швидкість водія. Вона стосується не тільки водіїв автомобілів, але і велосипедистів. Поки водій їде зі швидкістю, що не перевищує його «безпечну» швидкість, він здатен помітити всі деталі дорожньої ситуації довкола нього і прийняти правильне рішення. При перевищенні цього порогу швидкості здатність контролювати навколишню ситуацію помітно зменшується. В цьому випадку водій може не помітити пішохода, що перетинає проїзну частину, дорожнього знака, що вимагає дати дорогу або ж перешкоду.

Для людини, котра тільки навчилась їздити на велосипеді, безпечна швидкість буде становити близько 8-12 км/год. Звичайно, вона може їхати швидше, проте вся його увага буде зосереджена на тому, щоб тримати рівновагу. Таким чином, виїжджати на проїзну частину можна тільки в тому випадку, якщо велосипедист здатен рухатись з швидкістю 25-30 км/год і при цьому повністю контролювати дорожню ситуацію. В іншому випадку краще не поспішати і розпочати тренування на паркових доріжках, у дворі і на тротуарах – тобто на правах пішохода.

Інтенсивність велотуризму зростає і проблема міських корків призводить до того, що велосипед, який раніше вважався транспортом для підлітків, стає все більш популярним серед дорослих. Тобто серед велосипедистів все частіше трапляються ті, хто навчився кататись ще в дитинстві, а тепер знову освоює це вид транспорту після багаторічної перерви. Виходить, що багато велосипедистів-початківців мають водійські права і багаторічний досвід водіння автомобілем. Порада тим, хто вміє добре водити автомобіль, а за рулем велосипеда не сидів багато років: вулиця чи перехрестя виглядають зовсім по-різному з кабіни автомобіля і за рулем велосипеда. Цей факт обов’язково потрібно враховувати.

Безпека

Як показує практика, якщо їхати з дотриманням усіх правил, вести себе на дорозі передбачувано і адекватно і нікому не створювати необґрунтованих перешкод, то більшість водіїв будуть ставитись до велосипедиста з повагою, а поїздка на велосипеді стане комфортною і безпечною.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 648; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!