Кожен бажає, щоб його інформували чесно,



Неупереджено, правдиво

І у повній відповідності з його поглядами

Гілберт Честертон *

Розділ 2

СИСТЕМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ

 

План

2.1. Інформаційне забезпечення та його використання у фінансовому менеджменті.

2.2. Системи і методи фінансового аналізу.

2.3. Міжнародні принципи стандартизації фінансового обліку та звітності.

 

Інформаційне забезпечення та його використання у фінансовому менеджменті

 

У сучасних умовах керівникам підприємства доводиться мати справу з такою значною кількістю інформації і вона так швидко змінюється, що її часто стає неможливо обробити "вручну". Крім того, на підприємстві існує необхідність обліку і контролю значного обсягу фінансової, виробничої, кадрової, закупочно-збутової, маркетингової інформації.

У зв'язку з цим з'являється необхідність створення автоматизованих систем збирання, оброблення, зберігання інформації.

Окрім автоматизації актуальною є побудова структури інформаційної системи, оптимізації інформаційних потоків, спрощення пошуку і здобуття необхідної інформації.

Наявність добре відлагодженої автоматизованої інформаційної системи на підприємстві значно спрощує процес управління підприємством.

Інформаційне забезпечення процесу це сукупність інформаційних ресурсів і способів їх організації, необхідних та придатних для реалізації аналітичних процедур, які забезпечують фінансову сторону діяльності підприємства.

Його основу становить інформаційна база, до складу якої входять п’ять блоків:

Перший блок інформаційного забезпечення містить закони, постанови та інші нормативні акти, положення і документи, які насамперед визначають правову основу фінансових інститутів, ринку цінних паперів. Документи, представлені в цьому блоці, мають обов’язковий характер виконання.

Другий блок – нормативні документи державних органів (Міністерства фінансів України, Національного банку України та ін.), міжнародних організацій та інших фінансових інститутів, які містять вимоги, рекомендації та кількісні нормативи в сфері фінансів до учасників ринку. Не всі документи цього блоку є обов’язковими до виконання.

 

 

                   
Фінансові відомості нормативно-довідкового характеру
     
Несистемні дані
 
Відомості регулятивно-правового характеру

 

 


Третій блок включає бухгалтерську (фінансову) звітність підприємств, що є найбільш інформативним та надійним джерелом, яке характеризує майновий та фінансовий стан підприємства. Склад та структура фінансової звітності періодично змінюється в установленому порядку. До фінансової звітності належать: форма № 1 „Баланс”, форма № 2 „Звіт про фінансові результати”, форма № 3 „Звіт про рух грошових коштів”, форма № 4 „Звіт про власний капітал”, форма № 5 „Примітки до річної фінансової звітності”.

Четвертий блок – статистична звітність. Система підготовки та подання статистичних даних є виключно важливою для становлення і розвитку ринкових відносин. Цей розділ ще не набув належного розвитку в Україні, але як свідчить досвід західних країн, саме він є найбільш вагомим для прийняття рішень.

Інформація цього блоку дуже важлива для юридичних та фізичних осіб, які безпосередньо зайняті операціями на ринку цінних паперів.

П’ятий блок включає в себе відомості, які або не мають безпосереднього відношення до інформації фінансового характеру (офіційна статистика загальноекономічного спрямування, дані аудиторських компаній та ін.), або виникають поза будь-якою інформаційною системою (дані надані в засобах масової інформації, неофіційні дані).

 


Дата добавления: 2021-01-21; просмотров: 90; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!