Як визначити, чи правильно оформлено акт перевірки?



Початкова частина акта

Вона повинна бути надрукована на номерному бланку державного податкового органу. Актові документальної перевірки обов’язково повинен бути присвоєний номер під час його реєстрації в державному податковому органі. Дата, вказана на акті перевірки, повинна збігатися з датою його підписання посадовими особами, які проводили перевірку. В акті повинна бути зазначені повна і скорочена назва підприємства відповідно до установчих документів, прізвища, імена, по батькові, посади, спеціальне звання осіб, які проводили перевірку, а також назва установи, яку вони представляють; дата і номер посвідчення, підписаного начальником (заступником начальника) органу державної податкової служби, на проведення даної перевірки; період діяльності підприємства, за який проведена перевірка; дата початку і закінчення перевірки.

Датою початку перевірки є дата подання керівнику (іншій посадовій особі підприємства) посвідчення (наказу, розпорядження) на проведення документальної перевірки. Датою закінчення перевірки є дата підписання акта перевіряючими. Акт обов’язково повинен містити дані про тип перевірки (комплексна, тематична, зустрічна тощо), відомості про підприємство. У відомостях про підприємство зазначаються прізвища, імена, по батькові керівника та головного бухгалтера або осіб, які їх заміняють на час проведення перевірки; період, протягом якого вони відповідали за фінансовогосподарську діяльність (накази про призначення, звільнення); дані про реєстрацію підприємства в органах державної влади, про взяття на облік в податковому органі; юридична адреса, адреса фактичного місцезнаходження; дані про наявність видів діяльності, що ліцензуються; інформація про фактично здійснювані підприємством види господарської діяльності; дані про наявність рахунків у банках; дані про розмір статутного фонду (за необхідності; інформація про результати попередньої документальної перевірки.

Основна частина акта

В цій частині акту мають бути вказані порушення податкового та валютного законодавства. При цьому, заначаються такі дані як зміст порушення; первинні документи-докази; відображення операції в регістрах обліку; посилання на конкретні статті і пункти законодавчих та інших нормативних актів.

Варто пам’ятати, що нормативно-правовими документами є лише Конституція України; міжнародні договори; закони України (прийняті ВР та підписані Президентом); декрети Кабінету Міністрів України; укази Президента України, які регламентують досі не врегульовані законами питання; підзаконні акти, як-от укази і розпорядження Президента України, акти (постанови) Кабінету Міністрів України, акти міністерств і відомств (накази тощо), акти регіональних органів влади та місцевого самоврядування.

В цій частині акту має бути зазначений спосіб вчинення порушення (навмисно, помилково) та перод, до якого це порушення належить.

Заключна частина акта

В заключній частині акта має бути зафіксовані права підприємця, діяльність якого пепевіряли. Зокрема, він маєте право дати письмові заперечення за актом в погоджений термін. Тут фіксуються підсумкові дані щодо розмірів донарахованих (завищених) податків. Ці дані подаються (з розбивкою за роками, періодами): суми занижених податкових зобов’язань (тут же і пені за порушення валютного законодавства); суми зайво нарахованих податкових зобов’язань.

Перевіряльники зобов’язані визначати суми податкового зобов’язання також в тому разі, якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про завищення суми його податкових зобов’язань, заявлених у податкових деклараціях або що до такого завищення призвела арифметична/методологічна помилка. У разі потреби платнику податків вказується на необхідність відновлення податкового обліку у встановлений термін (як правило, один місяць). Така вказівка дається в тому разі, якщо під час перевірки неможливо встановити суми податкових зобов’язань через відсутність податкового обліку об’єктів оподаткування або незадовільне ведення такого обліку.

Додатки до акта

В додатках до акта містяться розрахунки розбіжностей звітних даних підприємства з фактичними даними, встановленими під час перевірки. Вони наводяться як розрахунки розміру наслідків порушень. Додатки повинні бути підписані перевіряючими, а також керівником і головним бухгалтером підприємства. В додатки можуть входити вилучені документи, завірені підписом посадової особи підприємства, або письмового пояснення керівництва за фактом відмови надати документи за наявності постанови про вилучення; постанови про вилучення. Протокол вилучення документів та опис вилучених документів входять у додатки в тому разі, якщо втановлено факт заниження податкових зобов’язань. Якщо посадовим особам підприємства інкримінують злочин, в додатки входить також їхнє пояснення за фактами виявлених порушень.

Як визначити, чи правильно оформлено акт перевірки?

Акт документальної перевірки оформлено неправильно, якщо до його змісту включено різні висновки, пропозиції або непідтверджені дані; суб’єктивні припущення службовців контрольного органу, які не зуміли дістати обгрунтовані докази, а подається така юридична кваліфікація дій посадових осіб підприємства – “розкрадання”, “привласнення”, “ухилення від оподаткування”, “приховування доходів” тощо. Це голослівні фрази, про зміст яких повинні свідчити не слова, а докази і факти. В акті службовці не мають також права визначати види і розміри штрафних (фінансових) санкцій за порушення, виявлені ними, виправляти цифрові показники, дати та інші дані.


Дата добавления: 2020-12-12; просмотров: 33; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!