Деякі геосервіси Інтернету (мешапи):



• Вікі-Мапія (Wikimapia)

• Панораміо (Рапоrатіо)

• Геокешинг

• Геотагінг.

Геосервіс Вікі-Мапія http :// wikimapia - org . Цей сервіс призначений для нане­сення на карту світу назв і фотографій локальних об'єктів. Наприклад, невели­ких озер, мостів, залізничних станцій, окремих будинків. Це середовище, яке об'єднує відомості Google Mapsта вікі-технологію. За допомогою цього сервісу можна позначити на карті окремі об'єкти, визначати відстані, площі земельних ділянок, розміщувати свої комен­тарі й зображення окремих об'єктів.

Геосервіс «Панораміо» http :// panoramio . com — комбінований сервіс, який забез­печує збереження фотографій та їхню прив'язку до конкретної точки місцевості.

3. Відкрийте блог Андрія Пелещишина ( http://www.apele.net ) . Знайдіть статтю  Web 2.0 та Україна, скопіюйте її до нового файлу. Збережіть файл під назвою Знайдені матеріали у власній папці.

4. Відкрийте головне вікно служби Blogger ( http://www.blogger.com/ ). Скопіюйте вікно, що відкриється та вставте його до документа, створеного у попередньому пункті. Ознайомтесь з коротким обзором створення блогів. Запишіть алгоритм створення блогу.

5. Створіть власний блог. Для цього відкрийте головне вікно служби Blogger ( http://www.blogger.com/ ) . Перейдіть на посилання Зареєструвати новий обліковий запис Google. У вікні, що відкриється уведіть свій логін, пароль, нік, встановіть прапорець Я приймаю умови надання послуги та клацніть посилання Продовжити. В наступному вікні Назвіть ваш блог у поле Заголовок блогу введіть назву блогу, а в поле Адреса блогу – його адресу (в домені blogger.com). За допомогою посилання перевірити доступність перевірте чи можна її використовувати. Клацніть посилання продовжити. Відкриється вікно Виберіть шаблон, де потрібно вибрати зовнішній вигляд вашого блогу (який потім можна змінити). Клацніть посилання Продовжити. Блог буде створено, про що сповістить відповідне повідомлення.

6. Створіть перше повідомлення блогу. Для цього клацніть повідомлення Початок ведення блогів. Відкриється вікно для створення повідомлення, де вже буде вибрано вкладку Надсилання дописів, а на ній – сторінку Створити. У поле Заголовок уведіть заголовок першого повідомлення, а у вікні нижче – його текст. Клацніть посилання Опублікувати допис. За допомогою посилання Переглянути блог можна відкрити щоденник та переглянути його. Посилання Редагувати публікацію та Додати нову публікацію дають змогу відредагувати щойно опублікований допис або створити новий.

7. Обміняйтесь з одногрупниками адресами блогів. Відкрийте один із блогів друзів у новому вікні браузера. Прочитайте записи у блогу. Залиште свій коментар. Для цього в області Залишити коментар уведіть текст коментаря, в полях Ім’я користувача та Пароль – ім’я свого облікового запису та пароль. Клацніть посилання Опублікуйте свій коментар.

Поверніться до свого блогу та налаштуйте його дизайн на власний смак.

9. Відкрийте вікі-проект Вікіпедія. Перейдіть на головну сторінку та оберіть посилання Довідка. Ознайомтесь з п’ятьма основами Вікіпедії. Знайдені результати скопіюйте в документ Знайдені матеріали.

Покажіть роботу викладачу.

Контрольні запитання:

  1. Порівняйте технології Web 1.0 та Web 2.0.
  2. Назвіть основні принципи Web 2.0.
  3. Що називається соціальною мережею?
  4. Що називається блогом?
  5. Що таке вікі-проект?
  6. Наведіть приклади вікі-проектів?
  7. Чим вікі-сайти відрізняються від веб-сайтів?
  8. Що таке геосервіси? Наведіть приклади геосервіси.
  9. В якій службі можна створити власний блог?
  10.  Сформулюйте алгоритм створення блогу?
  11.  Чи можна видалити створений власний блог?
  12.  на яких п’яти основах працює Вікіпедія?

 


Дата добавления: 2020-12-12; просмотров: 36; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!