Приготування і оформлення солодких страв



Желе з сиру :Сир протирають ,молоко кип’ятять ,додають замочений желатин,цукор,доводять до кипіння. Масу охолоджують до температури 30-40 ̊ С і вливають ,безперервно помішуючи,у протертий сир.Одержану масу розливають у форми і охолоджують.Потім подаванні желе поливають плодово-ягідним сиропом.

                                                                                                                                   Желе багатошарове :                                                                               Готують з різних видів      желе:ягідного,лимонного,кавового,молочного.У формочку,склянки або лоток ноливають один шар желе,охолоджують і після цього наливають наступний.

Мус суничний :Готують основу для мусу так само, як і для желе суничного, охолоджують до температури 30-40 °С і збивають до утворення пухкої стійкої маси. Швидко розливають у форми або лотки, охолоджують, виймають з формочок, нарізують, викладають у креманки (вазочки, тарілки) і подають так само, як і желе.

 

Мус яблучний (на манній крупі) : Яблука після видалення насіннєвих гнізд розрізують і варять. Відвар проціджують, яблука протирають, змішують з відваром, додають цукор, лимонну кислоту і доводять до кипіння. Потім тоненькою цівкою вводять просіяну манну крупу і варять, помішуючи, 15-20 хв. Суміш охолоджують до 40 °С і збивають до утворення густої пінистої маси, яку розливають у форми й охолоджують. Подають у креманках чи вазочках, поливають журавлинним соком, плодовим або ягідним сиропом.

 

Самбук абрикосовий : З абрикосів видаляють кісточки, заливають гарячою водою, варять доти, доки плоди не стануть м'якими, і протирають. Курагу попередньо замочують, потім варять, охолоджують і протирають. У пюре додають цукор, яєчний білок, лимонну кислоту і збивають до утворення пухкої маси. Желатин розчиняють, вводять тоненькою цівкою у збиту масу, швидко перемішують, викладають у форми й охолоджують. Подають на десертних тарілках, у вазочках, креманках.

 

Крем ванільний :Ванілін розтерте з цукровою пудрою, вводять у збиті вершки. Потім, безперервно помішуючи, додають тоненькою цівкою злегка застиглий розчинений желатин. Готовий крем швидко розливають у форми й охолоджують.

 

Крем київський: На молоці варять рідку манну кашу, додають цукор, ванілін і какао. Охолоджують, вводять частину збитих вершків. Масу розливають у форми й охолоджують. Перед подаванням крем оформляють збитими з цукровою пудрою вершками.

 

   Шум вершковий або сметаний :Охолоджені вершки або сметану збивають у густу,пухку і стійку піну,додають цукрову пудру,ванільний цукор,перемішують,розкладують у вазочки або креманки,охолоджують.Перед подаванням посипають тертим шоколадом.Можна подати з варенням чи апельсинами,мандаринами.

 

Компоти з сухофруктів

 Сухофрукти, що пройшли первинну обробку, використовують для компотів в суміші, проте тривалість теплової обробки вхідних в її склад фруктів і ягід неоднакова. Груші різної величини і вигляду варять 1—2 ч, яблука — 20—40 хв., чорнослив, урюк, курагу— 10—20 хв., родзинки — 5—10 хв..

Тому спочатку заливають гарячою водою яблука і груші, додають цукор і варять їх до розм'якшення, після чого вводять решту сухофруктів. Яблука і груші можна варити окремо, що дозволяє більш рівномірно порционировать різні плоди і ягоди при масовому виготовленні компоту.

Враховуючи слабку кислотність відвару сухофруктів, їх слід варити в підкисляючому сиропі. Інверсія сахарози, що відбувається при цьому, робить страви солодшими.

В процесі варива сухофрукти поглинають сироп і збільшуються в об'ємі, тому закладати їх у варильний посуд слідує не більше ніж на половину її об'єму.

Смак компоту значно покращає, якщо його зварити з вечора і дати наполягати протягом ночі.

 

Компот з консервованих плодів

 З води і цукру варять сироп, в нього додають сироп консервованих плодів, доводять до кипіння, охолоджують. Консервовані плоди розкладають у вазочки чи креманки і заливають охолодженим сиропом.

 

Приготування і оформлення напоїв

 

Чай з липи:Чайник ополіскують окропом ,засипають липовий цвіт заливають окропом приблизно на третину об’єму чайника ,накривають кришкою ,чистою серветкою і настоюють 15-20 хв.Потім доливають окропу.

 

Кава чорна з молоком і вершками : До готової чорної кави додають гаряче молоко або вершки,цукром і доводять до кипіння.Подають каву з молоком у склянках з підсклянниками або у чашці для кави з блюдцем.

Кава чорна з морозивом (глясе) :До готової чорної кави додають цукор і охолоджують до температури 8-10°С. Перед відпусканням каву наливають у бокал або конічну склянку, кладуть кульку морозива і відразу подають з соломкою.

 


Дата добавления: 2020-11-23; просмотров: 76; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!