Запишіть речення у два стовпчики з прямою та непрямою мовою.



Панько останній ускочив у дерев'яний великий цебер до чотирьох товаришів і гукнув машиністу: «Пускай!» (Б. Грінченко). Парубок зачепив старого:«А що, от і приніс, що треба, й не загаялись» (Б. Грінченко). Шахтарі знову зареготались, і під регіт парубок гукнув угору,щоб їх піднімали (Б. Грінченко). Старий шахтар злісно штовхнув замардовану шкапу ногою в черево і сказав, щоб вона повернулась (С. Черкасенко). Син скривився і сказав, щоб мама, не говорила тільки як неграмотна бабуся (І. Білий).

 

Вивчіть!

Цитата – це дослівний уривок із чийого-небудь висловлювання або тексту, що наводиться для підтвердження чи пояснення певної думки. Цитата є різновидом прямої мови.

 

Запам’ятайте!

 

1. Якщо цитата стоїть при словах автора і є прямою мовою, то при цитаті ставляться розділові знаки, як у реченнях із прямою мовою. Наприклад: «Похибки друзів ми повинні вміти виправляти або зносити, коли вони несерйозні», - писав український філософ Григорій Сковорода.

2. Якщо цитата є частиною речення і зливається зі словами автора, то вона береться в лапки і пишеться з малої букви. Наприклад: Правильно говорять, що «дружба – найбільший скарб».

3. Якщо цитата наводиться неповністю, то на місці пропущених слів ставляться три крапки.

4. Лапки не ставляться при цитуванні віршованого тексту з дотриманням віршованих рядків. При цьому слова автора знахдяться на окремому рядку. Наприклад:

Коли ти похитнувсь у слові,

Вважай, що похитнувся у собі.

Борис Олійник

Домашнє завдання

В зошиті записуєте число, домашня робота, тема уроку.
  1. Вивчити правила.
  2. Виконати в зошиті завдання 1, 2 ,3  (письмово)

Роботи надіслати до наступного уроку distan.distan@mail.ru

Наступний урок – 08.05.20 р.


Дата добавления: 2020-11-23; просмотров: 107; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!