Техніка безпеки при роботі з комп’ютером



Перед початком роботи потрібно переконатися в робочому стані електромережі, вимикачів, штепсельних розеток, за допомогою яких обладнання вмикається в мережу, наявності заземлення комп'ютера, його работоспроможності,

Для запобігання пошкодження ізоляції проводів та виникнення коротких замикань не дозволяється вішати будь-що на проводи, зафарбовувати та білити проводи, закладу вати проводи за газові та водопровідні труби, за батареї опалювальної системи, вимикати штепсельну вилку з розетки за шнур.

Для виключення ураження електричним струмом забороняється: часто включати та вимикати комп'ютер без необхідності, торкатися до екрану та блоків комп'ютера, працювати з мокрими руками, працювати на ЕОМ, що мають порушення цілісності корпуса, ізоляції проводів, пошкоджену індикацію включення, з признаками електричної напруги на корпусі, класти на засоби ЕОМ стороні предмети.

Забороняється під напругою чистити від пилу та забруднення електрообладнання.

Недопустимо під напругою проводити ремонт засобів ЕОМ .

Ремонт електроприладів проводиться тільки спеціалістами-техніками з дотриманням необхідних технічних вимог.

На робочому місці забороняється мати вогненебезпечні речовини

У приміщеннях забороняється

а) запалювати вогонь;

б) включати електрообладнання, якщо в приміщенні пахне газом;

в) курити;

г) сушити будь-що на опалювальних приладах;

д) закривати вентиляційні отвори в електроапаратурі;

При виникненні пожежонебезпечної ситуації чи пожежі персонал повинен терміново прийняти необхідні міри для його ліквідації, одночасно сповістити про пожежу адміністрацію.

Після закінчення роботи необхідно знеструмити все ЕОМ.

Забезпечення електробезпеки при роботі в електрофоретичній лабораторії

 

Електробезпека - система організаційних і технічних заходів та юобів, що забезпечують захист людини від електричної дуги, електричного оля статистичної електрики. Дія електричного струму на організм .

Проходячи через організм, електричний струм чинить термічну, електролітичну, біологічну дії. Термічна дія виявляється в опіках окремих ділянок тіла, нагріві кровоносних судин, нервів й інших тканин.

Електрична дія - у розкладі крові та інших органічних рідин, що викликає значні порушення їх фізично-хімічних якостей.

Біологічна дія - в подразненні й збудженні живих тканин організму.

Оцінка фактору небезпеки під час проведення досліду на електроприладах.

Сучасний рівень технічного прогресу неможливий без широкого упровадження електрообладнання, що в свою чергу викликає необхідність постійного удосконалення вимог в його безпечному обслуговувані та засобів захисту.

Під час роботи з електрообладнанням необхідно дотримуватись правил електробезпеки. Електричний струм, діючи на організм людини , може викликати різні ураження, електричний удар, опік, механічні пошкодження, електричний удар веде до збудження живих тканих. Ступінь важкості електричного ураження залежить від багатьох факторів: опору організму, величини тривалості дії, умов зовнішнього оточення. Електричний опік різних ступенів відбувається частіше всього при коротких замиканнях в електроустановках і перебуванні тіла в сфері світлового (ультрафіолетового) або теплового (інфрачервоного) впливу електричної дуги.

Опіки III та IV ступеню найчастіші при зіткненні людини з напругою понад 1000 В.

В умовах виробництва ураження електрикою найчастіше є наслідком того, що люди торкаються до струмопровідних точок.

Людина, що надає допомогу особам, які постраждали від електричного струму, повинна спочатку звільнити його від дії, потім від одягу, який заважає руху, оглянути порожнину рота, видалити слиз та почати надавати першу допомогу.

Небезпека ураження електричним струмом має наслідки, а саме порушення діяльності дихальних органів і серцево-судинної системи.

Необхідно зробити наступне: покласти потерпілого на спину на тверду поверхню; перевірити чи є в нього дихання та пульс; оглянути зіницю (вузька чи широка). Широка зіниця вказує на різне погіршення кровопостачання у мозок; якщо потерпілий знаходиться в свідомості, його необхідно покласти в зручному йому положенні, тіло вкрити, викликати лікаря; якщо знаходиться у непритомному стані, його потрібно зручно покласти, розстебнути комір, пояс, одяг, забезпечити свіже повітря, повний спокій; якщо потерпілий погано дихає - рідко, судомно - необхідно зробити штучне дихання та масаж серця.

При штучному диханні голова потерпілого повинна бути закинута назад, рот розкрити. Частота штучного дихання не повинна бути більша 10-12 вдихів у хвилину. Штучне дихання продовжується до появи у потерпілого свого глибокого та ритмічного дихання.

 

Пожежна безпека

 

Оскільки в лабораторії зберігаються речовини, з різноманітними фізико-хімічними властивостями слід підтримувати оптимальні метеорологічні умови для запобігання пожежі та вибухонебезпечних ситуацій.

В кожній лабораторії повинні бути приладдя, необхідні для приймання заходів на випадок пожежі. У лабораторії повинен бути пінний вогнегасник.

Водою не завжди доцільно користуватися при гасінні пожежі, оскільки, наприклад, бензин або інші рідини, що не змішуються з водою, будуть плавати на поверхні води. Якщо у приміщенні зберігаються лужні метали (натрій, калій), то гасіння водою може призвести до сильного вибуху. В цьому випадку полум'я слід гасити покривалом з азбесту або волоком.


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 74; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!