Підведення підсумків педагогічної практики



 Форма проміжного і підсумкового контролю проходження педагогічної практикивстановлюється робочою програмою практики магістрантів, з урахуванням вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики і освітньо-професійної програми підготовки магістра соціальної роботи.

 Форма, зміст і вид звітності магістрантів про проходження педагогічної практикивизначаються робочою програмою з дотриманням відповідних стандартів щодо оформлення такої документації. Підсумкова оцінка з педагогічної практикивраховується при підведенні підсумків загальної успішності магістрантів.

Як правило, загальна форма звітності магістрантів про  педагогічну практику– це подання оформленого відповідним чином звіту з характеристикою і оцінкою роботи магістранта та за необхідності інших документів, що визначено робочою програмою ПП.

Захист підсумків педагогічної практики магістрантів здійснюється під час проведення заліку, який планується протягом десяти  днів після її завершення.

 Оцінка за проходження педагогічної практикивиставляється з урахуванням відзивів і запропонованих оцінок керівників від установ - баз практики, відповідей на запитання під час проведення заліку та якості оформлення звітної документації.

 Магістранти несуть повну відповідальність за виконання робочої програми педагогічної практики. Магістрант, який не виконав у повному обсязі програму ПП або отримав негативну залікову оцінку з практики, відраховується з університету за поданням директора інституту чи декана факультету.

 У разі невиконання повного обсягу програми  педагогічної практикиз поважної причини магістранту за поданням його заяви на ім'я ректора університету з доданням відповідних документів може бути надане право проходження практики повторно при виконанні умов, визначених університетом.

 Підсумки проведення  педагогічної практикимагістрантів обговорюються на засіданні випускової  кафедри і на вчених радах інститутів та факультетів.

Завдання на період педагогічної практики відбиваються у “Направленні на практику” на підставі “Положення про науково-педагогічну практику студентів освітньо-кваліфікаційного рівня “Магістр” та Робочої програми педагогічної  практики.

Завдання № 1. Специфіка роботи установи- бази практики 

1.1. Визначити підпорядкованість установи на рівні держави, області, міста, представити структуру, вказати джерела фінансування, законодавчу та нормативну базу, якою керується дана установа у своїй діяльності

1.2. Сформулювати основні завдання, що їх вирішує установа

1.3.Зазначити напрямки та спеціальності, освітньо-кваліфікаційні рівні тощо, в межах яких здійснюється підготовка соціальних працівників

Завдання цього розділу виконуються на підставі вивчення організаційно-розпорядчих документів, що регулюють діяльність установи-бази практики ( Статут або Положення про навчальний заклад, ліцензії на підготовку фахівців, накази і т.ін.)

Форма представлення звіту про виконання завдання № 1 – письмова характеристика установи-бази практики.

 

Завдання № 2. Аналіз змісту та форм підготовки майбутнього соціального

                    працівника

2.1. Ознайомитися з освітнім стандартом підготовки соціального працівника: освітньо – кваліфікаційною характеристикою (ОКХ), освітньо-професійною програмою (ОПП) та засобами діагностики (ЗД) відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня

2.2. Ознайомитися з навчальним планом спеціальності «Соціальна робота»

2.3. Ознайомитися з робочими навчальними програмами професійно-орієнтованих

  дисциплін.

Після ознайомлення з документами, що є організаційно-правовою та методичною базою підготовки фахівців в даному навчальному закладі студент-практикант  складає список цих документів, дотримуючись точності в їх бібліографічному описі та представляє його в матеріалах практики.

Завдання № 3. Відвідування навчальних занять в установі-базі практики

3.1. Відвідати лекційне заняття, що проводить викладач установи-бази практики

3.2.. Відвідати практичне заняття, що проводить викладач установи-бази практики

3.3. Відвідати семінарське заняття, що проводить викладач установи-бази практики

3.4. Здійснити аналіз відвідуваних занять

  Студент-практикант має відвідати 2-3 заняття (за погодженням з керівником від установи-бази практики ), що проводяться викладачами навчального закладу-бази практики. Результати відвідування відбити у письмовому відзиві за орієнтовною схемою, що наводиться у Додатку Б.

Завдання № 4. Розробка методичного забезпечення навчальних занять

4.1. Розробити повний текст та опорний конспект одного лекційного заняття з будь-якої теми однієї з навчальних дисциплін, що викладаються студентам установи – бази практики

4.2. Розробити план-схему практичного заняття з однієї дисципліни (за вибором)

4.3. Розробити план-схему семінарського заняття з однієї дисципліни (за вибором)

  Під час практики студент-практикант розробляє конспект лекційного та плани семінарського і практичного занять з будь-якої дисципліни (за вибором та погодженням з керівником практики). Тексти розроблених занять подаються у пакеті документів з практики. Орієнтовна схема плану-конспекту лекції, планів семінарського та практичного занять наводиться у Додатку В.

 

Завдання № 5. Проведення навчальних занять для студентів (слухачів, стажистів, учнів) установи-бази практики

5.1. Провести лекційне заняття, користуючись власними методичними матеріалами

5.2. Провести практичне заняття користуючись власною методичною розробкою

5.3. Провести семінарське заняття користуючись розробленим планом

За час проходження практики студент-практикант повинен підготувати та провести для студентів (учнів, стажистів) навчального закладу-бази практики 2-3 навчальних заняття різних форм. Проведення лекційного заняття є обов’язковим, семінарського та практичного (за вибором) – за погодженням з керівником практики від установи – бази практики. Дисципліни, з яких проводитимуться навчальні заняття та теми лекційного, семінарського та практичного занять обов’язково узгоджуються з керівником практики від установи – бази практики.

Завдання № 6. Аналіз проведених практикантом навчальних занять

6.1. Обговорити з викладачем (керівником від установи-бази практики) результати

проведених занять.

Проведені студентом-практикантом заняття мають стати предметом обговорення з викладачем дисципліни, в межах якої було проведене заняття та керівником практики, що засвідчується у щоденнику практики стислою характеристикою за підписом керівника практики та викладача.


Дата добавления: 2020-01-07; просмотров: 76; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!