Методи підвищення емоційної активності



(проф. С.А. Смирнов)

§ Ігрові та уявні ситуації.

§ Придумування казок, оповідань, віршів, загадок і т. д.

§ Ігри-драматизації.

§ Сюрпризні моменти.

§ Елементи творчості та новизни.

§ Гумор і жарт (навчальні комікси).

 

Методи навчання та розвитку творчості

(проф. Н.Н. Поддьяков)

v Емоційна насиченість оточення.

v Мотивування дитячої діяльності.

v Дослідження предметів і явищ живої і неживої природи (обстеження).

v Прогнозування (вміння розглядати предмети і явища в русі - минуле, сьогодення і майбутнє).

v Ігрові прийоми.

v Гумор і жарт.

v Експериментування.

v Проблемні ситуації та завдання.

v Неясні знання (здогадки).

v Припущення (гіпотези).

Організовуючи заняття з дошкільнятами, необхідно, перш за все визначити його головну мету. А полягає вона в тому, чи буде це заняття носити розвиваючий характер або переслідувати суто навчальну мету. На навчальному занятті діти накопичують необхідний особистісний досвід: знання, вміння, навички і звички пізнавальної діяльності, а на розвиваючому вони, використовуючи набутий досвід, самостійно добувають знання. Тому в освітньому процесі дошкільного закладу повинні використовуватися і розвиваючі, і навчальні заняття. При цьому необхідно пам'ятати, що, для того щоб дитина могла бути успішним у власній дослідницькій діяльності, їй необхідні певні знання та навички.

Спілкування на заняттях має бути побудовано таким чином, щоб дитина могла сама вибирати найбільш цікаві для неї завдання за змістом, видом та формою - і тим самим найбільш проявити себе. Для цього вихователю слід відносити всі інформаційні методи роботи на занятті (настановні, змістовні, інструктивні) - до фронтальних, а всі форми самостійної або парної роботи - до індивідуальних. Це вимагає врахування не тільки пізнавальних, а й емоційно-вольових, мотиваційно- потребностних особливостей дітей і можливостей їх проявів в ході заняття. Тому, при підготовці до заняття треба заздалегідь спроектувати всі можливі типи спілкування, підлеглі навчальним цілям, усі форми співробітництва між партнерами по пізнанню.

    Планомірність навчання дітей - один з найважливіших принципів вирішення комплексу освітньо-виховної роботи в дитячих дошкільних установах. Тільки при правильному плануванні процесу навчання можна успішно реалізувати програму всебічного розвитку особистості дитини.

 


Дата добавления: 2019-03-09; просмотров: 204; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!