Запитання до практичного заняття



       1 Порівняйте поняття: а) маса атома і відносна атомна маса; б) проста і складна речовина; в) бертоліди і дальтоніди.

       2 Чому під час розрахунків за рівнянням хімічної реакції немає необхідності враховувати змінення енергії? Під час розрахунків за якими реакціями змінення енергії необхідно враховувати?

       3 Якою інформацією про речовину необхідно володіти, щоб розрахувати її молярну масу? Наведіть не менше чотирьох варіантів відповідей.

       4 Як можна розрахувати еквівалент і молярну масу еквіваленту: а) хімічного елемента у сполуці; б) оксиду, в) кислоти, г) основи, д) солі?

       5 Які розрахунки можна провести за законом еквівалентів без використання запису рівняння хімічної реакції?

       6 За яких умов можна для розрахунку за рівнянням хімічної реакції використовувати закон об’ємних співвідношень газів?

7 Як за рівнянням Менделєєва-Клапейрона розрахувати: а) масу; б) молярну масу; в) об’єм; г) густину газоподібної сполуки?

 

Задачі

1 Розрахуйте двома способами абсолютну масу молекули вуглекислого газу.

2 Розрахуйте, який об`єм за н. у. займатиме сірководень масою 128 г.Розрахуйте відносну густину сірководню за: а) воднем; б) повітрям.

3 Розрахуйте, яка кількість молекул рідкого бензену, а також число атомів Карбону містяться у порції речовини об`ємом 45,4 мл ( ).

4 Який об’єм за нормальних умов займатиме газ, об’єм якого при температурі 400С та тиску 80 кПа становить10 л?

5 Розрахуйте відносну молекулярну масу газу, якщо його зразок масою 0,085 г при температурі 250С та тиску 101,325 кПа займає об’єм 122 мл.

6 Маса газу об’ємом 2 л дорівнює 4,43 г. Газ перебуває при температурі 910С та тиску 166,2 кПа. Розрахуйте густину газу за нормальних умов та відносну густину газу за киснем.

7 Станум утворює два оксиди, масова частка елемента в яких становить відповідно 78,8 % та 88,1 %. Розрахуйте молярні маси еквівалентів Стануму в цих оксидах та складіть їх формули.

8 Масова частка металу в хлориді становить             20,22 %. Розрахуйте молярну масу еквівалента металу і визначте метал.

9 Метал масою 6 г при взаємодії з кислотою витіснив водень масою 0,5 г. Розрахуйте молярну масу еквівалента металу та визначте, який метал було взято.

10 З оксидуметалу масою 3 г можна добути нітрат цього металу масою 7,05 г. Розрахуйте молярну масу еквівалента металу та визначте метал.

11 Розрахуйте, який об’єм кисню необхідний для повного спалювання: а) 30 л сірководню; б) 15 л пропану ( ); в) 6,2 г фосфору.

12 Яку масу цинку необхідно взяти для реакції з надлишком хлоридної кислоти, щоб утвореного в результаті реакції водню вистачило б для повного відновлення міді з 4 г купрум(ІІ) оксиду. Врахуйте, що для здійснення другої реакції необхідний двократний надлишок водню.

13 Розрахуйте масу заліза, яке може прореагувати з такою самою кількістю хлору, що й 2,4 г магнію.

14 При пропусканні вуглекислого газу через розчин барій гідроксиду утворився осад масою 9,85 г. Розрахуйте масу кальцій карбонату, щоб отриманого під час його розкладу вуглекислого газу вистачило б для утворення осаду. Врахуйте, що вихід реакції розкладу кальцій карбонату становить 90 %, а вихід реакції взаємодії вуглекислого газу з барій гідроксидом – 95 %.

15 Розрахуйте, яка маса ферум(ІІІ) хлориду теоретично може утворитися при взаємодії заліза масою 2,8 г з 1,792 л хлору (н. у.).


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 160; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!