Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 4/1



Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 4/1 до теми 1.1

1) Назвіть найпопулярніші програми з пакету Microsoft Office:

2) Що таке Microsoft Word ?

3) Яке призначення Microsoft Word?

Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 4/1 до теми 2.1

1) Які існують основні правила введення тексту?

2) Як виконується редагування тексту?

3) Яке призначення клавіш Delete і Backspace?

4) Для чого служать команди Вырезать і Копировать?

Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 4/1 до теми 3.1

1) Що містить команда Шрифт?

2) Для чого потрібен Абзац і яка його сутність.

3) Яке призначення Списку?

4) Яке призначення кнопок панелі інструментів Форматування?

Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 4/1 до теми 4.1

1) Що таке Електронні таблиці?

2) Яке призначення електронних таблиць?

3) Які існують дії з робочими листами?

4) Що таке діапазон?

Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 4/1 до теми 5.1

1) Що таке формула?

2) Як створюється формула?

3) Які існують види помилок у формулах?

Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 4/1 до теми 6.1

1) Що таке діаграма?

2) Як можна побудувати діаграму?

3) Які існують види діаграм?

4) Які дії можна виконати з діаграмами?

5) Що представляє собою кругова діаграма?

6) Як можна готову діаграму змінити і оформити по своєму смаку?

Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 4/1 до теми 7.1

1) Що таке концептуальне проектування БД?

2) Що таке логічне проектування БД?

3) Що таке фізичне проектування БД?

4) Що значить створити таблицю для БД?

5) . Які типи даних допустимі в Ms Access? 

Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 4/1 до теми 8.1

1) Що таке Microsoft Access?

2) Яке призначення СУБД Access?

3) Скільки існує основних типів СУБД?

4) Яка існує процедура при побудові схеми даних Access?

5) Яких умов потрібно дотримуватись для Access при коректуванні бази даних?

Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 4/1 до теми 9.1

1) Що таке критерії?

2) Які існують способи для удосконалення збирання й передавання параметрів запитів і звітів?

3) Що таке пошук?

4) Дайте визначення поняттю запит.

5) Які існують  навігаційні кнопки для переходу між записами?

6) Яка існує процедура пошуку певних записів?

7) Як виконується пошук записів за допомогою запиту?

 

 

МОДУЛЬ 4. РІВЕНЬ 2.

Мета вивчення модуля 4/2.

Ознайомитися із загальними відомостями про оформлення сторінок у MS Word, створення таблиць, правилами використання правопису. Редагуванням даних у табличному процесорі MS Excel, сортуванням і пошуком потрібної інформації, системою керування базами даних MS Access та її основними функціями, правилами їх використання. Правилами створення таблиць, та використанням форм і звітів для створення додатків в MS Access.

Оволодіти знаннями про правила оформлення сторінок, створення таблиць, використання правопису у MS Word. Редагуваня даних у MS Excel, сортуваня і пошук інформації, системою керування базами даних MS Access, її основними функціями та їх використанням. Ознайомитися із СКБД. Правила створення таблиць, використаня форм і звітів для створення додатків в MS Access.

Сформувати вміння самостійно працювати над вивченням нового матеріалу, аналізувати, порівнювати, поєднувати теоретичні знання із практикою.

За умови засвоєння даного модуля на другому рівні складності, маєте можливість поглибити свої знання для цього необхідно перейти до вивчення навчального матеріалу другого рівня складності.

 

Інформаційна частина змісту модуля 4/2

Тема 1.2 Оформлення сторінок у MS Word

Процедури оформлення сторінки документа бажано виконувати на початку створення нового документа, тоді це дає можливість уже під час набору тексту бачити, який вигляд матиме документ.

Основні операції оформлення сторінок документа виконуються у діалоговому вікні Параметры страницы… з меню Файл. Відкрити це вікно можна подвійним клацанням мишею по будь–якому полю на горизонтальній і вертикальній ліні кай вікна документа.

Перший розділ діалогового вікна Параметры страницы… дає змогу задати такі параметри:

– верхнє, нижнє, ліве та праве поля (як правило в межах 1..3 см);

– додаткове ліве поле для переплітання документів із великою кількістю сторінок;

– положення переплітання (на лівому або правому полі документа);

– розмір верхнього і нижнього колонтитулів (1..1,5 см).

Крім того, можна задати дзеркальні поля (для документів, що переплітатимуться у вигляді книги, – ліве та праве поля чергуються через сторінку) і виведення документу по дві сторінки на одному аркуші.

Примітка. Задати поля сторінки можна за допомогою горизонтальної та вертикальної лінійок, перемістивши поле мишею на потрібне місце.

Другий розділ діалогового вікна передбачає задання розмірів аркуша сторінки (висоту і ширину), а також її орієнтацію (книжкову чи альбомну). Альбомна орієнтація повертає аркуш на 900 і застосовується для виведення таблиць, схем тощо. Більшість документів мають формат аркуша А4 (210х297мм), А5 (148х210мм) та А3 (297х420мм).

У третьому розділі діалогового вікна користувач може задати джерело паперу для виведення документа на друк (верхній лоток або ручну подачу аркушів).

Четвертий розділ вікна служить для створення макета сторінки: задання особливостей оформлення колонтитулів на першій, парних і непарних сторінках; вертикального вирівнювання сторінки (по верхньому краю, центру, нижньому краю); параметрів нумерації рядків (першого номера, кроку порядку); рамок або тла на сторінках.

Кнопка По умолчанию... дає змогу зафіксувати задані параметри сторінки, що діятимуть при відкритті кожного нового документа.

Поле Применить: указує об’єкт форматування: весь документ, поточний розділ, починаючи з певного розділу і до кінця документа.

Кожний документ може складатись з одного або кількох розділів. Перехід до нового розділу здійснюється за допомогою команд Разрыв… з меню Вставка. При цьому новий розділ може початись на поточній, наступній, на наступній парній чи непарній сторінках.

Діалогове вікно поділу сторінки на кілька колонок

Іноді потрібно розмістити текст на сторінці в кілька колонок (стовпців). Це буває, наприклад, при макетуванні сторінки для газети чи журналу або створенні документа на одній сторінці з двома полями (прибутковий ордер).

Для такого оформлення сторінки використовується команда Колонки... з меню Формат. Після її подачі на екрані монітора з’явиться діалогове вікно, в якому вказуються параметри форматування.

У діалоговому вікні користувач може вибрати кілька колонок на сторінці (від однієї до восьми), задати їхню ширину та інтервал між ними, провести розділювальну лінію між колонками. Ця процедура може виконуватись з усім документом або сторінками його окремого розділу.

Одним із об’єктів оформлення сторінки є колонтитул – текст або рисунок (номер сторінки, дата емблема організації, назва документа, ім’я файла, прізвище автора тощо), що друкується внизу або вгорі кожної сторінки документа (відповідно на нижньому і верхньому полях). При цьому колонтитул вводиться один раз й автоматично додається текстовим редактором на кожній новій сторінці.

Найвідомішим прикладом колонтитула є номер сторінки, що задається за допомогою команди Номера страниц... із меню Вставка. Діалогове вікно команди передбачає введення таких параметрів:

– положення на сторінці;

– вирівнювання (ліворуч, по центру, праворуч, посередині, назовні). Останні два формати застосовуються для розміщення номера сторінок на дзеркальних аркушах.

Користувач має змогу вставляти у документ різні об’єкти за допомогою відповідних команд із меню Вставка: виноски, додатки, поточну дату і час, авто текст, рисунки з колекції редактора тощо.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 219; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!