Ключі і команди архіватора ZIP .



Існують два основні файли програми :

- PKZIP- програма поміщаюча файли в архів

- PKUNZIP- програма витягуюча файли з архіву.

Програми PKZIP/PKUNZIP мають велику кількість функцій, вибір потрібних функцій виконується в командному рядку при виклику програм. Завдання функцій програм PKZIP/PKUNZIP здійснюється тільки за допомогою вказівки режимів. Режими можуть указуватися в будь-якому місці командного рядка після імені програми, вони задаються або з попереднім знаком “-”, або з попереднім знаком “/”.

Приміщення файлів в архів.

При приміщенні файла в архів використовується наступний формат:

PKZIP режими ім'я архіву (імена файлів)

Режими – указуються з попереднім знаком “-” або “/”, вони задають або уточнюють від програми архівації дії, що вимагаються;

Імена файлов- задають файли, що включаються в архів. При завданні імен файлів можна використовувати символи * і ?. Якщо імена файлів не задані, то мається на увазі всі файли з поточного каталога.

       Примітка: символ * – визначає що будуть використані будь-які символи в тому місці де стоїть зірочка.

Після введення команди програми-пакувальники починають виконувати запитані дії. На екрані зображаються імена в архів файлів, що поміщаються. При стисненні кожного файла виводитися відсоток обробленої частини файла. Після закінчення стиснення кожного файла напроти його імені повідомляється про ступінь стиснення. Наприклад, при упаковці файла pkzip.exe на екрані з'являється напис:

Adding: PKZIP.EXE Deflating (36%), done.

       Завдання ступеня стиснення.

За умовчанням програма PKZIP забезпечує достатньо велику швидкість роботи і близький до максимальної ступінь стиснення. Але при бажанні можна отримати максимальний (на декілька відсотків велику) і якнайменший (швидку) ступінь стиснення. З ключем максимального ступеня стиснення програма працює повільніше звичайній, а при ключі якнайменшого ступеня стиснення файлів навпаки, швидше.

       Ключі:

– “-еx” – максимальний ступінь

– “-еn” – середній (звичайна) ступінь

– “-еs” – якнайменший ступінь

Режими вибору файлів, що архівуються.

Програма PKZIP має три основні режими приміщення файлів в архів:

       Add – додавання в архів всіх файлів;

       Update – додавання в архів нових файлів;

       Freshen – додавання нових версій є в архіві файлів.

Ці режими мають наступні особливості:

1) в режимі додавання (Add) в архівний файл додаються всі вказані в команді файли;

2) в режимі додавання нових файлів (Update) в архівний файл додаються ті файли, у яких або немає копій в архіві, або ці копії мають більш ранню дату, ніж у файла. Завдання цього режиму дозволяє запобігти затиранню більш нових версій в архіві;

3) в режимі оновлення версій файлів (Freshen) в архів додаються нові версії тих файлів, які вже є в архіві. Інакше кажучи, в архів додаються ті файли, копії яких вже знаходяться в архіві, але мають більш ранню дату, ніж у відповідного файла на диску. Цей режим дозволяє добитися того, щоб архівний файл містив найсвіжіші версії своїх файлів.

Завдання цих режимів здійснюється таким чином:

Add – за умовчанням (або “–а”)

Update – режим “-u”

Freshen – режим “-f”

Пересилка файлів в архів

       Дуже часто вимагається не копіювати, а пересилати файли в архів. Інакше кажучи, ті файли, які були успішно додані в архів, повинні віддалятися. Для пересилки використовуються наступні режими:

PKZIP – режим –M (можна указувати спільно з режимами –a –u –f)

Зауваження:

1) Якщо при архівації файлів виникає помилка, то початкові файли не знищуються.

2) Використовування пересилки файлів в архів дозволяє істотно скоротити місце на диску, займане файлами. Часто має сенс берегти програми, що рідко вживаються, і дані у вигляді архівного файла, а при необхідності їх використовування – витягувати з архіву.

Архівація файлів з підкаталогів

       Дуже зручною можливістю програми PKZIP є архівація файлів з підкаталогів вказаного каталога. Ця можливість задається за допомогою вказівки наступного режиму:

       Pkzip – режим -rp

При вказівці цих режимів програма шукає файли, що архівуються, не тільки в каталогах, вказаних в команді, але і у всіх підкаталогах цих каталогів. При цьому в архіві зберігається інформація про шлях до файлів архівацій.

       При витяганні файлів з архіву можна виводити файли не в один каталог, а у відповідні підкаталоги вказаного в команді каталога (якщо такі підкаталоги не існують, то вони створюються).

Перевірка цілісності архівів

Для кожного файла з архіву в змісті архіву запам'ятовується його код циклічного контролю (СRC). Цей код – спеціальна функція всього вмісту файла, складена таким чином, що змінити файл так, щоб його код циклічного контролю залишився незмінним, практично неможливо.

Наявність коду циклічного контролю дозволяє перевірити цілісність архівного файла. При витяганні файлів з архіву обчислюється код циклічного контролю для кожного файла і повідомляють користувача, якщо цей код не співпадає із записаним в змісті архіву. Перевірити цілісність архіву можна за допомогою команди тестування:

                  Pkunzip –t ім'я-архіву


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 193; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!