Голковий (матричний) принтер.



Голковий принтер (Dot-Matrix-Printer) довгий час залишався стандартним пристроєм для виведення. Переваги цих принтерів визначаються швидкістю друку та їх універсальністю, тобто здатність працювати з будь-яким папером, а також низькою вартістю друку.

Матричні принтери

Використовують комбінації маленьких штирків, що б’ють по стрічці, що фарбує, завдяки чому на папері залишається відбиток символу. Кожен символ формується із набору з 9, 18, 24 голок, сформованих у вигляді вертикальної колонки. Перевага –. Недоліки: гучна робота та невисока якість друку.

Принцип дії:

Голковий принтер формує знаки декількома голками, що розташовані в головці принтера. Папір втягується за допомогою вала. Між папером та головкою розташована красяча стрічка. При ударі голки по цій стрічці на папері залишається закрашений слід.

Голки, що розташовані всередині головки, як правило активізуються електромагнітним методом. Головка рухається по горизонталі та керується кроковим двигуном.

Переваги:

- Можуть друкувати одночасно декілька копій документа (мова йде про принтери, які спеціально сконструйовані для одночасного друку 5 та більше екземплярів).

- Можуть друкувати на картках, ощадних книжках та інших носіях з щільного матеріалу.

- Можливий друк та рулонному папері.

- Дешевизна.

Недоліки: гучна робота та невисока якість друку.

Більшість принтерів обладнані механізмом автоматичної подачі паперу.

Лазерні принтери

Працюють так, як ксерокси. Комп’ютер формує в пам’яті образ сторінки тексту і передає його принтеру. Інформація про сторінку проецюється за допомогою лазерного променя на барабан, що обертається, зі світлочутливим покриттям, яке змінює електричні властивості в залежності від освітленості.

 Після засвічування на барабан, що знаходиться під напругою, наноситься фарбуючий порошок – тонер, частинки якого налипають на засвічені ділянки поверхні барабана. Принтер за допомогою спеціального гарячого валика протягує папір під барабаном, тонер переноситься на папір і вплавляється в нього, залишаючи стійке високоякісне зображення. Недолік – дорогі.

Струменеві принтери

Генерують символи у вигляді послідовності чорнильних крапок. Друкуюча голівка принтера має крихітні сопла, через які на сторінку вприскуються чорнила, що швидко висихають. Ці принтери дуже вимогливі до якості паперу. Кольорові струменеві принтери створюють кольори, комбінуючи чорнила чотирьох основних кольорів – яскраво-блакитного, пурпурного, жовтого та чорного.

Принтер зв’язаний з комп’ютером через кабель принтера, один кінець його вставляється своїм роз’ємом в гніздо принтера, а інший – в порт принтера. Порт – це роз’єм, через який можна з’єднати процесор з зовнішнім пристроєм.

Кожен принтер (як і інші зовнішні пристрої) має драйвер – програму, що транслює стандартні команди від процесори в спеціальні для пристрою.

Плоттер (графопобудовувач) – пристрій, який креслить графіки, малюнки чи діаграми під управлінням комп’ютера.

Використовуються для отримання складних конструкторських креслень, архітектурних планів, географічних і метеорологічних мап, ділових схем. Плоттери малюють за допомогою пера.

Роликові плоттери прокручують папір під пером, а планшетні – переміщують перо через всю поверхню горизонтально розташованого паперу.

 

Тема 4.1 Програмне забезпечення ПК. Прикладні програми.

Програмне забезпечення (ПЗ)- сукупність програм, мов програмування, спеціальних процедур, правил і документації, необхідних для використання програмних продуктів.

Усі програми, з якими працюють на сучасних комп’ютерах, можна розділити на 3 категорії:

 

Програмне забезпечення
Системні програми

Інструментальні системи

 

Прикладні програми

 

Системні програми – ті, що використовуються для забезпечення працездатності комп’ютера, експлуатації інших програмних продуктів – прикладних та інструментальних, надання користувачеві ПЕОМ деяких додаткових послуг під час роботи з ПЕОМ. Вони є необхідним додатком до технічних засобів ПЕОМ.

Прикладні програми – програми, необхідні користувачеві для його професійної діяльності. Одну частину прикладного програмного забезпечення складають так звані ППП- фахові пакети прикладних програм, іншу – прикладні програми загального призначення, наприклад, текстові та графічні редактори, табличні процесори, системи управління базами даних.

Інструментальні системи – системи програмування, що забезпечують створення нових програм для ПЕОМ.

Прикладні програми – це програми, які автоматизують процеси розв’язання задач з різних сферах практичної діяльності людей. Тобто, програми, що забезпечують виконання необхідних користувачам робіт: редагування текстів, малювання картинок, обробку інформаційних масивів та інше.

При розв’язанні задачі за допомогою комп'ютера її розбивають на кілька частин – підзадач. Кожна з цих підзадач розв’язується за допомогою своєї прикладної програми. Розв’язання вихідної задачі забезпечується сукупністю всіх використаних прикладних програм. Для розв’язання задач однакового типу створено системи прикладних програм, за допомогою яких розв’язуються різні конкретні задачі даного типу. Системи прикладних програм, що дозволяють розв’язувати задачі певного типу, наз. пакетами прикладних програм.

За типом розв’язуваних задач серед існуючих нині ППП виділяють такі основні групи:

1. Програми обробки тексту – введення та редагування текстів, перевірка правопису, вставка малюнків та таблиць (Лексикон, Write, WordPro, Works).

2. Видавничі системи – компоновка тексту і зображень, створення електронного макету друкованого видання (PageMaker).

3. Електронні таблиці – створення таблиць, обробка числових і символьних даних, будування діаграм (Excel, Lotus 1,2,3, Quattro Pro)

4. Системи керування базами даних (СУБД) – створення БД, обробка і управління даними (Oracle, Acces, FoxPro, Paradox)

5. Математичні пакети – виконання наукових , інженерних, економічних розрахунків; підготовка документів, що містить текст, формули (Mathcad, MathLAB)

6. Системи оптичного розпізнавання – перетворення в текст зображень, отриманих на сканері (FineReader)

7.Програми-перекладачі та електронні словники – двухсторонній переклад тексту або окремих слів (Socrat, Lingvo)

8. Графічні редактори - створення й обробка зображень (Paint, Photoshop)

9. Системи підготовки мультимедійних публікацій – редагування зображень, створення анімацій (Director, Animator Studio)

10. Антивірусні програми – профілактика та виявлення вірусів (DrWeb, Norton Antivirus)

11. Програми-архіватори – створення і розпакування архівів (WinZip, WinRar)

Використання ППП потребує наявності певного набору пристроїв у апаратної частини, певного об’єму оперативної пам’яті комп’ютера, певної операційної системи.

Табличні процесори. Забезпечують зручну роботу з великими масивами чисел та іншої інформації, наданої у вигляді таблиць. При роботі з табличними процесорами на екран виводиться прямокутна таблиця, у комірках якої можуть знаходитись числа, пояснювальні тексти та формули для розрахунків певних значень. Усі табличні процесори дозволяють перераховувати значення елементів таблиць за певними формулами, будувати за даними таблиць різноманітні графіки. Табличний процесор ms excel зі складу пакета Microsoft office має великі можливості для опрацювання діаграм і графіків та може використовувати таблиці, створені в інших табличних процесорах – lotus 1-2-3,Quattro pro.

Текстові процесори. Це потужні програми для роботи з текстом. Текстовий процесор MS WORD зі складу пакету MICROSOFT OFFICCE, чи не найпоширеніша у світі прикладна програма, можливості якої можуть бути порівняні з можливостями настільної видавничої системи

Системи управління базами даних. Такі програми дозволяють керувати великими інформаційними масивами – базами даних. Ms access зі складу пакета Microsoft office – зручний та потужний засіб управління базами даних, який має всі можливості реляційних баз даних і дозволяє створювати досить складні програмні застосування, з якими буде зручно працювати користувачеві.

Графічні редактори. Прикладні програми, що дозволяють створювати та редагувати малюнки на екрані комп’ютера. Звичайно користувачу надається можливості малювання прямих і кривих ліній, різноманітних геометричних фігур, створення написів різними шрифтом. Більшість графічних редакторів дозволяють обробляти зображення, отримані з допомогою сканерів.

Системи автоматизованого проектування (САПР). Програми, що дозволяють здійснювати креслення та конструювання різноманітних механізмів з допомогою комп’ютера. Найпоширеніші САПР- AutoCAD, ArchiCad.

ПЗ комп’ютерів постійно удосконалюється. Удосконалена програма може суттєво відрізнятися від свого попереднього варіанта, або як кажуть, версії. Кожна нова версія має більше можливостей , ніж попередня. Через це треба чітко знати, з якою версією програми ви працюєте, оскільки різні версії мають різні можливості.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 239; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!