Монітор на базі електронно-променевої трубки



 Головний елемент – ЕПТ, передня частина якої з внутрішнього боку вкрита люмінофором – спеціальною речовиною, що може випромінювати світло при потраплянні на нього швидких електронів.

Рідкокристалічні монітори

Рідкі кристали – це особливий стан деяких органічних речовин, в якому вони текучі і можуть утворювати спеціальні структури, схожі на кристалічні. Рідкі кристали можуть змінювати свою структуру і світлооптичні властивості під дією електричної напруги. Змінюючи за допомогою електричного поля орієнтацію груп кристалів і використовуючи введені в рідкокристалічний розчин речовини, що можуть випромінювати світло під дією електричного поля, можна створювати високоякісні зображення, що передають більше 15 мільйонів кольорових відтінків.

Більшість РК-моніторів використовує тонку плівку із рідких кристалів, розташовану між двома скляними пластинами. Заряди передаються через так звану пасивну матрицю – мережу невидимих ниток, горизонтальних і вертикальних, створюючи в місці перетину ниток точку зображення (трохи розмитого від того, що заряди проникають в сусідні області рідини).

Активні матриці замість ниток використовують прозорий екран із транзисторів і забезпечують яскраве, без спотворень зображення. Екран при цьому розділений на незалежні комірки, кожна з яких складається із чотирьох частин (для трьох головних кольорів і одна резервна). Кількість таких комірок по ширині і висоті екрану називають спроможністю дозволу. Сучасні РК-монітори мають спроможність дозволу 642*480, 1280*1024 чи 1024*768. таким чином, екран має від 1 до 5 млн точок, кожна з яких керується власним транзистором. Це найкомпактніші монітори, найменш енерговитратні, не випромінюють електромагнітних хвиль.

Сенсорні монітори

Спілкування з комп’ютером здійснюється шляхом доторку пальцем до певного місця чутливого екрану. Цим обирається необхідний режим із меню, вказаного на екрані. Такими моніторами обладнують робочі місця операторів і диспетчерів, їх використовують в інформаційно-довідкових системах тощо.

Принтери.

Принтер – друкуючий пристрій, що забезпечує вивід із комп’ютера закодованої інформації.

Головних видів принтерів три: струменеві, лазерні, матричні.

Інтерфейс. Принтер практично завжди під’єднується через паралельний інтерфейс. При необхідності принтер можна дообладнати послідовним інтерфейсом. Використання послідовної передачі жданих призводить до суттєвого уповільнення роботи, особливо при друці у графічному режимі.

Принтери ударного типу.

Відносяться до Impact-принтерів (принтери ударної дії). Вони аналогічні до електричних пишучих машинок.

Принцип дії. Типовий диск – це пластмасовий диск зі спицями. На кінцях спиць розташовані прямокутні пластинки, на яких як штемпелі нанесені типи (літери, цифри, розділові знаки). Типовий диск розташований на осі таким чином, що він розташований перпендикулярно до вала паперу. Вісь приводиться у рух кроковим двигуном. Позаду диска знаходиться ударний механізм. Кроковий двигун обертає типовий диск до тип пір, поки необхідний знак не з’явиться точно під ударником. В цей момент спрацьовує ударник і кінець спиці пресується на красячу стрічку, яка знаходиться між спицею та папером.

Переваги:

- Чисте зображення букв (якщо є нова стрічка).

- Різні типові диски взаємозамінні. Змінивши диск можна змінити шрифт.

Недоліки:

- Низька швидкість друку (30-40 знаків у секунду).

- Недостатня універсальність. Друкуючи на такому принтері ви завжди маєте у розпорядженні тільки один шрифт.

- Неможливо друкувати графічне зображення.

Область використання : використовують у машинописних бюро.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 216; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!