Вибір ріжучого і вимірювального інструментів по операціям технологічного процесу.



 

До складу технологічного оснащення входить устаткування і технологічне оснащення - установочні пристосування, ріжучий, міряльний і допоміжний інструменти.
Під технологічним оснащенням мається на увазі:
1)Обладнання(верстат і т.д.);
2)Пристосування(патрон,центр, то що);
3)Ріжучий інструмент(різець,фреза і т.д.);
4)Вимірювальний інструмент (калібри,мікрометри і т.д.)
Враховуючи тип виробництва (дрібно серійне не автоматизоване), розміри і конфігурацію деталі, для оброблення поверхні Æ120k6 вибираємо:
1) Токарно-гвинторізний верстат
2) Трьох кулачковий патрон само центруються ГОСТ 2675-74 .
Ці пристосування є універсальними і складаються зі стандартних вузлів, забезпечують необхідну точність базування і надійність закріплення, прості в обслуговуванні, а також забезпечують мінімальний час установки і зняття заготовки.

3)Як ріжучий інструмент:
РізецьТ15К6, розміри по ГОСТ18868-73
технічні умови по ГОСТ10047-62
Фреза Р1851523-011, розміри за ГОСТ3755-59
технічні умови по ГОСТ1695-48
4)Як міряльного інструменту:
Штангенциркулем ШЦ-1-125-0, 1 ГОСТ 166-89
Прохідна різьбова пробка, технічні умови по ГОСТ 24939-81
Непрохідна різьбова пробка, технічні умови по ГОСТ 24939-81
Граничні гладкі пробки для перевірки внутрішнього діаметра гайки (ПР і НЕ). Технічні умови по ГОСТ 24939-81. Допуски по ГОСТ1623-61
К.скоба(8102-0094h14ГОСТ18866-78)
Спец. Шаблони(для шпонкових пазів)
Зразки шорсткості.

 

 

18.Методи нормування технологічних процесів механічної обробки деталей

 

Технічне нормування являє собою встановлення технічно обґрунтованих норм витрат виробничих ресурсів (ГОСТ 3.1109-82).

При проектуванні технологічних процесів особливо важливим завданням є технічне нормування технологічних процесів, тобто нормування праці.

Нормою часу називають регламентований час виконання деякого обсягу робіт у конкретних виробничих умовах одним, або декількома виконавцями, відповідної кваліфікації. Як правило, за одиницю обсягу робіт береться технологічна операція.

Норми часу можуть бути визначені різними методами.

Дослідно-статистичний метод

Він припускає встановлення норми часу на всю операцію шляхом порівняння з нормами виконання в минулому аналогічних робіт. Основою цього методу є кваліфікація й особистий досвід нормувальника. Область застосування - одиничне і дрібносерійне виробництва.

Розрахунково-аналітичний метод

Сутність цього методу полягає в тому, що нормується час виконання окремих елементів технологічної операції (технологічні і допоміжні переходи). Така норма часу називається технічно обґрунтованою.

Залежно від типу виробництва розраховують штучний Тшт або штучно-калькуляційний Тшт-к часи.

 

19.Нормування операцій технологічного процесу

 

Визначення норм часу ведуть розрахунково-аналітичним методом. При цьому враховують оптимальні режими різання, своєчасне постачання робочого місця всім необхідним.

Розрахунок технічних норм часу ведуть у наступній послідовності. Визначають машинний час обробки деталей (основний час, на основі обраних режимів різання для кожного переходу операції. Далі визначають час на установку, зняття деталі, переходи. Цей час називають допоміжним часом . Його беруть по нормативах для кожного установу, переустановлення, переходу. Від суми машинного і допоміжного часу (оперативного) у відсотках знаходять час на технічне й організаційне обслуговування робочого місця (зміну інструмента, регулювання пристосувань, налагодження устаткування, змащення, розкладання інструмента) і відпочинок робітників. Величину відсотка оперативного часу беруть по довіднику .

Шляхом підсумовування часу по всіх зазначених елементах знаходять штучний час обробки деталей (Tшт):

Штучно-калькуляційний час (Тш.к.) на операцію визначають підсумовуванням штучного часу та підготовчо-заключного часу ( пз ) розподілом на кількість деталей у партії (nд) (для масового і багатосерійного виробництва не визначають).

Для серійного виробництва далі складають таблицю, куди заносять штучно-калькуляційний час, встановлений у проекті або отриманий на підприємстві.

20.Норма часу і ії структура

 

Норма часу — регламентована витрата часу, встановлена на виробництво одиниці продукції чи виконання одиниці роботи (виріб, операцію тощо), які виробляються одним чи групою працівників, відповідної чисельності та кваліфікації за певних організаційно-технічних умов. Н.ч. встановлюється в людино-хвилинах і людино-годинах. До складу норми часу для ручних, машинно-ручних і машинних робіт включають такі елементи витрат часу:

N1 = tо+ tд + tм + tпз + tв + tпер,

де tо, tд, tм, tпз, tв, tпер — час відповідно основний, допоміжний, обслуговування робочого місця, підготовчо-завершальний, відпочинку та особистих потреб, неусувних перерв, які передбачені технологією та організацією виробничого процесу.

Норма часу встановлюється для виконання певної продукції чи роботи в раціональних організаційно-технічних умовах, для раціонального використання обладнання з урахуванням прогресивної організації праці.

 

21. Технологічна документація.

- карта технологічного процесу — це технологічний документ, що містить операційний опис технологічного процесу виготовлення або ремонту виробу (його складових частин) в технологічній послідовності по усіх операціях одного виду робіт, з виказанням переходів, технологічних режимів і даних про засоби оснащення, матеріальні та трудові нормативи.

- карта технологічного процесу — це технологічний документ, що містить операційний опис технологічного процесу виготовлення або ремонту виробу (його складових частин) в технологічній послідовності по усіх операціях одного виду робіт, з виказанням переходів, технологічних режимів і даних про засоби оснащення, матеріальні та трудові нормативи.

- карта ескізів — графічний документ, що містить ескізи, схеми та таблиці, призначені для пояснення проведення технологічного процесу, операцій або переходу виготовлення (ремонту виробу), включаючи контроль і переміщення. Для обробки різанням ці карти виконують у вигляді ескізів налагоджування (схеми установи заготовок з виказанням отримуваних розмірів з допусками та шорсткості поверхонь обробки). Таблиці й схеми розміщують на вільному полі карти ескізу, праворуч від зображення або під ним;

- операційна карта — це технологічний документ, що містить опис технологічної операції з сказанням послідовного виконання переходів, даних про засоби технологічного оснащення, режими та трудові затрати. Карти розробляють по усіх операціях в умовах серійного та масового виробництва і доповнюють маршрутною картою;

- технологічна інструкція — це технологічний документ, що містить опис технологічних процесів, методів і прийомів, що повторюються під час виготовлення або ремонту виробу, правил експлуатації засобів технічного оснащення;

 


Дата добавления: 2019-01-14; просмотров: 172; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!