За якою ознакою фінансово-господарський контроль буває повним або частковим?



а) періодичність здійснення;

б) охоплення об’єктів;

в) суб’єкти;

г) підхід до контрольованих об’єктів.

Практичні завдання

1.1. На підприємстві «ПАВЛ» 23 квітня 2015 року в комп’ютер (бухгалтерську програму) було введено дані бухгалтерського обліку щодо фактичної наявності товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, стану розрахунків тощо. Однак директор підприємства вирішив перевірити, чи відповідають дані на 23 квітня 2015 року реальному стану речей. Тому він вирішив, що слід перелічити всю кількість даних і зіставити їх з тими, що введені в комп’ютер на цю дату.

Необхідно:

1. Указати, який метод фактичного контролю було застосовано та роз’яснити його значення.

2. Навести нормативні документи, норми яких були порушені.

3. Пояснити, які, на Вашу думку, подальші дії контролера.

1.2. В акціонерному товаристві «ВАЛЕН» 26 березня 2015 року було проведено засідання ради директорів щодо зміни облікової політики підприємства, але в звітному періоді АТ «ВАЛЕН» мало великі затрати. Однак директори вирішили, що не можуть прийняти раціональне рішення щодо того, як зменшити витрати, перш, ніж на підприємстві не буде проведено контроль.

Необхідно:

1. Вказати, який саме вид контролю за періодичністю буде здійснено і чому.

2. Навести нормативні документи, норми яких були порушені.

3. Пояснити, які, на Вашу думку, подальші дії контролера.

1.3. Під час аналізу фінансового стану підприємства було виявлено кошти, джерело походження яких не можливо встановити через відсутність первинного документу, який би підтверджував надходження цих коштів.

Необхідно:

1. З’ясувати, у процесі здійснення якого виду фінансового контролю було допущено помилку, що призвела до викривлених результатів?

2. Навести нормативні документи, норми яких були порушені.

3. Пояснити які, на Вашу думку, подальші дії контролера?

 

1.8.4. Установа подала позов до суду в зв’язку з виявленим фактом присвоєння матеріальних цінностей і зловживання працівником службовим положенням.

Необхідно:

1. Указати форму фінансового контролю, доречну в цьому випадку?

2. Охарактеризувати особливості його проведення.

1.5. На підприємстві «Рудь», яке займається виготовленням морозива, безпосереднє виробництво відбувається на конвеєрі. За конвеєрною стрічкою стоїть три працівники, між якими розподілено відповідальність за конкретні операції: працівник № 1 слідкує за станом апарату, якістю замороженої маси, що буде подаватись у конвеєр; працівник № 2 заливає морозиво в стаканчики та фасує упаковку; працівник № 3 складає морозиво в ящики й контролює правильність та якість готового розфасованого продукту.

Необхідно:

1. Указати, який вид контролю за періодичністю здійснення виробництва на конвеєрі виконує кожен працівник?

2. Пояснити, у чому полягають їх особливості.

1.6. На підприємстві «Тактум» у результаті проведеної інвентаризації виявлено нестачу коштів у сумі 550 грн.

Необхідно:

1. Указати форму фінансового контролю, який має бути проведений з метою виявлення винної в нестачі посадової особи?

2. Пояснити, хто повинен організовувати контроль і відповідати за його проведення?

1.7. Під час перевірки служба внутрішньогосподарського контролю виявила порушення та зловживання в роботі головного бухгалтера.

Необхідно:

1. Указати, чи мають право внутрішні контролери в акті писати таке: «головний бухгалтер сфальсифікував», «привласнив», «шахрай».

2. Обґрунтувати свою відповідь і скласти документ.

1.8. Під час інвентаризації на підприємстві «Сузір’я» виявили 10 одиниць товару, які не відображені в бухгалтерському обліку. Згідно з поясненням матеріально відповідальної особи, до бухгалтерії не потрапили первинні документи й не було відображено оприбуткування товару від постачальника. Необхідно: Указати первинні документи, які супроводжують цю операцію, й зазначити, що повинен зробити бухгалтер у цьому випадку.

1.9. На підприємстві молочної промисловості за технологічними нормами використання сировини випускається продукція. При цьому технологічний відділ (лабораторія) постійно веде нагляд за використанням сировини для виготовлення продукції. Необхідно: Вказати вид контролю, що характеризує наведена ситуація (попередній, поточний, наступний).

1.10. Для з’ясування достовірності відображення в документах господарських операцій підприємству «А», що займається постачанням сировини для виготовлення взуття, документи було складено в двох примірниках, один з яких передали клієнту підприємства «А» - підприємству «Б». При порівнянні даних різних примірників одного й того самого ж документа виявлено факти порушень і встановлено, що документи підприємства «А» - підставні (сфальсифіковані).

Необхідно:

1. Вказати, про який саме методичний прийом контролю йдеться.

2. Пояснити, у чому полягають їх особливості документів господарських операцій.

1.11. Визначте, чи правильними є нижченаведені твердження, та обґрунтуйте відповідь:

1. Внутрішній аудит організаційно призначений обслуговувати інтереси власників підприємства.

2. Функції внутрішнього аудиту змінюються незалежно від вимог керівництва підприємства.

3. Система внутрішнього контролю призначена обслуговувати інтереси інших користувачів – керівництва підприємства.

4. Внутрішній аудит є різновидом підприємницької діяльності.

5. Кваліфікація внутрішнього аудитора визначається керівництвом підприємства.

6. Вимоги норм чинного законодавства стосовно внутрішнього аудиту економічних суб’єктів мають обов’язковий характер і підлягають неухильному дотриманню.

7. Внутрішній аудит може досягнути такого самого рівня незалежності, як зовнішній аудит, при висловленні незалежної думки щодо фінансової звітності підприємства.

8. Внутрішній контроль має ініціативний характер: на розсуд керівництва економічного суб’єкта він може проводитися в поточному (постійному), періодичному чи одноразовому режимі.

9. У ході внутрішнього аудиту товарно-матеріальних цінностей аудитор зобов’язаний відобразити в аудиторському звіті всі виявлені ним порушення та зробити висновки з приводу того, хто саме здійснив крадіжку за умови її виявлення.

10. Проведення внутрішнього аудиту акціонерних товариств, товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю в установлених законодавством випадках є обов’язковим.

11. Внутрішній аудит в інтересах власників має в установлених законодавством випадках проводитися ревізійною комісією (ревізором) або незалежним аудитором.

12. Внутрішній аудит є одним зі способів контролю за правомірністю та ефективністю діяльності всіх підрозділів підприємства.

13. При проведенні внутрішнього аудиту обов’язковим є планування роботи фахівців.

14. Внутрішній аудит здійснюється спеціально створеним на підприємстві підрозділом, який, як правило, підпорядковується у функціональному аспекті Раді директорів, аудиторському комітету або загальним зборам власників підприємства.

15. Внутрішній аудит може досягнути такого ж ступеня незалежності, як і зовнішній.

16. Внутрішній аудит може повністю замінити зовнішній.

 


Дата добавления: 2019-01-14; просмотров: 206; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!