Тема 5. Організація і методика внутрішньогосподарського контролю витрат виробництва і виходу продукції



Завдання, об’єкти, джерела, методичні прийоми і напрями проведення контролю витрат виробництва і виходу продукції. Організація контролю витрат і виходу продукції рослинництва. Організація контролю витрат і виходу продукції тваринництва. Організація контролю витрат і виходу продукції підсобних промислових виробництв. Організація контролю витрат і виконаних робіт (виходу продукції) допоміжних виробництв. Організація контролю витрат обслуговуючих виробництв. Організація контролю загальновиробничих витрат. Організація контролю адміністративних витрат. Особливості контролю витрат майбутніх періодів.

Тема 6. Організація і методика внутрішньогосподарського контролю капіталу та зобов’язань підприємств

 

Контроль формування власного капіталу підприємства. Контроль нерозподілених прибутків, резервів, фондів та непокритих збитків. Організація контролю зобов’язань (завдання, об’єкти, джерела, методичні прийоми та напрямки проведення контролю розрахунків з банками, кредиторами, постачальниками, підрядниками, бюджетом та позабюджетними фондами, персоналом підприємства). Методика інвентаризації фінансових зобов’язань. Особливості проведення інвентаризації за окремими видами фінансових зобов’язань. Документування результатів інвентаризації фінансових зобов’язань. Урегулювання наслідків інвентаризації фінансових зобов’язань.

Тема 7. Організація і методика внутрішньогосподарського контролю фінансових результатів діяльності підприємства та його структурних підрозділів

Завдання, об’єкти, джерела, методичні прийоми та напрямки внутрішньогосподарського контролю витрат і доходів підприємства та формування фінансових результатів від операційної, інвестиційної, фінансової та іншої діяльності. Внутрішньогосподарський контроль витрат та доходів від надзвичайних подій. Контроль процесів заготівель, виробництва продукції (робіт, послуг) та реалізації продукції. Контроль транспортних витрат на підприємстві. Особливості контролю витрат палива, паливно-мастильних матеріалів, енергії та запасних частин. Особливості внутрішньогосподарського контролю витрат та результатів діяльності допоміжних і обслуговуючих виробництв та підрозділів підприємств. Внутрішньогосподарський контроль загальновиробничих та адміністративних витрат і витрат на збут продукції. Контроль витрат на впровадження нових технологій та нових видів продукції, робіт, послуг.

 

Тема 8. Організація контролю бухгалтерського обліку, звітності та фінансового стану підприємства та шляхи його вдосконалення

Критерії оцінки стану внутрішньогосподарського контролю на підприємстві. Напрямки розвитку внутрішньогосподарського контролю на підприємствах, в організаціях та установах України. Міжнародний досвід діяльності внутрішньогосподарського контролю та його використання в Україні. Внутрішньогосподарський контроль на підприємствах в умовах сучасних інформаційних технологій.

Порушення у бухгалтерському обліку. Оцінка впливу результатів контролю на господарську діяльність. Заходи регулювання на результати контролю. діагностування наслідків управлінського реагування на результати внутрішнього господарського контролю.


ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ

Модуль 1. Внутрішньогосподарський контроль, його предмет та метод

Заняття №1

Форма самостійної роботи студента Попередня підготовка з визначених питань
Вид заняття Семінар-розгорнута бесіда, міні-кейс.  
Тема заняття Сутність, завдання та класифікація фінансово-господарського внутрішньогосподарського контролю (2 год.)
Завдання та план заняття Опрацювання матеріалу за темою №1 робочої програми дисципліни ВГК; написання тестового завдання; усне опитування студентів в контексті «семінар-розгорнута бесіда».   Обговорення ролі контролю в системі управління, його функцій та класифікації; знати правові засади організації та проведення внутрішньогосподарського контролю; ознайомитись з попереджувальним контролем, поточним контролем, підсумковим контролем фінансово-господарської діяльності.
Знання та навички (компетентності, набуті студентами під час підготовки та проведення заняття) Знання сутності, завдання та класифікації внутрішньогосподарського контролю; засвоєння функцій, що реалізує систему управління; ознайомлення з попереджувальним, поточним та наступним контролем; здатність працювати самостійно; набуття навиків роботи з літературою під час підготовки до семінарського заняття; розвиток критичного та аналітичного мислення внаслідок проведеного семінару-розгорнутої бесіди
Перелік питань, попереднє вивчення яких необхідне для виконання завдання 1. Бухгалтерський облік та його контрольні функції. 2. Контроль та економічний аналіз господарської діяльності. 3. Правові засади організації та проведення внутрішньогосподарського контролю. 4. Попереджувальний контроль фінансово-господарської діяльності. 5. Поточний контроль фінансово-господарської діяльності. 6. Підсумковий контроль фінансово-господарської діяльності.  
Зміст практичних занять  Обговорення теоретичних питань теми: 1.1. Управління підприємством та його функції. 1.2. Завдання контролю в умовах ринку. 1.3. Передумови та принципи контролю. 1.4. Види і форми фінансово-господарського контролю. 1.5. Функції, що реалізує система управління.  
Порядок і форма оцінювання та контроль знань Максимальна кількість балів – 3 (2 бали за письмове виконання індивідуального завдання, 1 бал за усну та письмову відповідь)

Кросворд

П О ГОРИЗОНТАЛІ

1. Перевірка діяльності когось або чогось, з його допомогою виявляються негативні тенденції під час виконання запланованих завдань, запобігають збоям у виробництві.

2. Завдання, які поширюються лише на якусь одну зі сторін діяльності об’єкта.

3. Який контроль виступає системою органів державного й господарського управління, що здійснюють контроль за економічним і соціальним розвитком країни?

4. Які функції бухгалтерського обліку спрямовані на те, щоб контролювати законність і доцільність здійснюваних операцій, правильність ведення обліку й тим самим забезпечувати його достовірність?

5. Які методи фінансово-господарського контролю містять такі складові: аналіз; синтез; індукція та дедукція; моделювання та аналогія; системний аналіз.

6. Періодична перевірка наявності ТМЦ, що перебувають на балансі підприємства, їх стану та умов зберігання.

7. Прийом фактичного контролю, який використовується під час виконання будівельно-монтажних робіт.

8. Контроль, що займає місце у здійсненні контрольних функцій обліку, оскільки він охоплює різноманітні процеси і явища.

10. На якому етапі контрольної діяльності здійснюють пошук і збирання інформації про підконтрольний об’єкт, зіставляють фактичне виконання з накресленими цілями, прийнятими рішеннями.

11. Форма проведення контролю, під час якої здійснюються перевірки і спостереження контролюючих органів, бухгалтерії, інших структурних підрозділів підприємства та окремих посадових осіб, що проводяться до моменту завершення операції.

12. Форма проведення контролю, яка найоб’єктивніше характеризує виконання заходів щодо раціонального використання ресурсів, підвищення ефективності виробництва.

14. Основний різновид фінансово-господарського контролю за ознакою підходу до об’єкта.

15. Поведінка у вигляді дії чи бездіяльності, яка має протиправний характер, спрямована на порушення заборон, невиконання обов’язків, передбачених нормою права.

16. Досягнення належної якості інформації означає, що вона має бути правдива і … .

П О ВЕРТИКАЛІ

9. Вид фінансового контролю, який здійснюють фінансові служби міністерств, підприємств, організацій та установ державної форми власності.

13. Один з принципів внутрішньогосподарського контролю.

Тестов і завдання:

1.1 Під час наступного контролю використовуються такі складові методу бухгалтерського обліку:

а) оцінка та калькуляція;

б) звітність та інвентаризація;

в) документування, рахунки, подвійний запис;

г) усі відповіді правильні.

 

1.2. У внутрішньогосподарському контролі як функція соціального управління найяскравіше виявляється:

а) інформаційна сутність;

б) управлінська сутність;

в) мотиваційна сутність;

г) усі відповіді правильні.

 

1.3. Сутність контролю полягає в:

а) збиранні, передачі та обробці інформації;

б) свідомому та планомірному впливі управлінської системи на підзвітні та підконтрольні ланки;

в) виборі, обробці, перевірці інформації;

г) визначені фактичного стану об’єкта.

1.4. Завдання внутрішньогосподарського контролю бувають:

а) конкретними та універсальними;

б) загальними та універсальними;

в) загальними та конкретними;

г) тільки загальними.

1.5. За допомогою внутрішньогосподарського контролю держава:

а) захищає інтереси споживачів, перевіряє якість продукції, забезпечує доступність і

надійність інформації про кількість, якість, асортимент;

б) захищає інтереси виробників;

в) перевіряє асортимент, його якість, наявні недоліки;

г) здійснює перевірки виробництва.

1.6. Основними завданнями фінансово-господарського контролю є:

а) забезпечення процесу розширеного відтворення;

б) виявлення та профілактика порушень у технології виробництва;

в) управління фінансовими ресурсами;

г) зміцнення фінансової дисципліни.

1.7. Метою організації внутрішньогосподарського контролю відносять:

а) забезпечення збереження майна підприємства;

б) контроль роботи працівників;

в) забезпечення прибутковості;

г) зменшення витрат виробництва.

1.8. Метою фінансового контролю є:

а) зміцнення фінансової дисципліни, забезпечення економії матеріальних, трудових і

грошових ресурсів, а також повного, своєчасного та доцільного використання грошових

коштів у суспільстві для досягнення ефективного результату;

б) нагляд за фінансами підприємства та його ресурсами, використання коштів у відповідних ланках підприємства з метою отримання та захисту фінансової інформації;

в) регулювання фінансових витрат і надходжень на підприємстві;

г) немає правильної відповіді.

1.9. Контрольні функції бухгалтерського обліку спрямовані на:

а) контроль за майном підконтрольного об’єкта;

б) контроль за своєчасним надходження грошових коштів до об’єкта;

в) контроль за дотриманням нормативних актів з обліку;

г) контроль за законністю та доцільністю здійснюваних операцій.

1.10. Сутність поточного контролю діяльності підприємства полягає в:

а) постійності;

б) тимчасовості;

в) ефективності;

г) законності.

1.11. До загальнонаукових методів фінансового контролю належать:

а) експеримент;

б) економічний аналіз;

в) аналіз, синтез;

г) економіко-математичне моделювання.

 

1.12. Фінансово-господарський контроль як єдине ціле, крім матеріального виробництва, охоплює:

а) фінансові ресурси;

б) сферу державного управління;

в) невиробничу сферу;

г) організаційну сферу.

1.13. Попередній контроль - це:

а) перевірка й спостереження контролюючих органів, бухгалтерії, окремих посадових

осіб, що здійснюються до моменту завершення операцій;

б) перевірка обліку, фінансової звітності до моменту видачі документа про результати

перевірки;

в) перевірка стану господарського підприємства з метою визначення обґрунтованості

управлінських рішень;

г) перевірка органів управління окремих посадових осіб для прийняття управлінського

рішення.

1.14. Наступний контроль відрізняється від попереднього та поточного:

а) точністю та аргументованістю результатів;

б) обсягом і глибиною охоплення різних сторін діяльності підприємства;

в) масштабом дій;

г) витраченим часом і ступенем відповідності.


Дата добавления: 2019-01-14; просмотров: 290; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!