Малюнок 49. Зріз яєчника корови (гіпогонадизм).



Забарвлення гематоксиліном та еозином. ×75.

Малюнок 50. Зріз яєчника корови після комплексної терапії.

Забарвлення гематоксиліном та еозином. ×75.

     
 


Малюнок 51. Матки кролиць.

Справа після введення естрогенів.


52

53

54

Малюнки 52, 53, 54. Ендометрій корови.

Верхні два – зміни в ендометрії корів з гіпогонадизмом.

Нижній малюнок – ендометрій після введення естрогенів.

Малюнок 55. Ендометрій корови з гіпогонадизмом.

Забарвлення гематоксиліном та еозином. ×75.

Малюнок 56. Реабілітація ендометрію після комплексної терапії корови..

Забарвлення гематоксиліном та еозином. ×75.

Малюнок 57. Ендоцервікс корови з гіпогонадизмом.

Забарвлення за методикою Моурі. ×75.

Малюнок 57. Ендоцервікс корови після комплексної терапії.

Забарвлення за методикою Моурі. ×75.

Програма комплексної терапії корів з післяродовим гіпогонадизмом дво - блокова: в першому застосовується препарат та вібромасаж для реабілітації структури та функції яєчників, а уже після досягнення результату призначається препарат (блок другий) для нормалізації та повноцінності перебігу овуляції та стимуляції розвитку жовтого тіла. Препарати вводяться інтраабдомінально для цього використовуються ін`єктори. Паралельно застосовується антибактеріальний препарат для звільнення матки від мікроорганізмів, створення в ній асептичного середовища. Для введення в порожнину матки препарату користуються катетером – тампона тором – Б.

Профілактика. Оскільки передумови виникнення гіпогонадизму у корів та телиць описані в попередніх розділах профілактичні заходи спрямовані на уникнення дій причинних факторів, а якщо це неможливо, необхідне проведення фармакологічної корекції. Застосування препаратів для корекції також описані в попередніх розділах.

 

Післяродовий гіполютеоліз у корів

 

 

Діагностика. Проводяться: клінічне, вагінальне, ректальне, ультразвукове дослідження. Увагу необхідно загострити на диференційній діагностиці. В разі помилки неминучі негативні наслідки (енуклеація жовтого тіла ранньої вагітності викличе аборт).

Клінічне дослідження: враховують – загальний стан та поведінку корови, вгодованість, продуктивність, якість молока, рівень функціонування систем організму, характер проявів репродуктивної функції, показники гомеостазу.

Вагінальне дослідження: стан слизової оболонки каудальної частини шийки матки, вагіни, передвер`я вагіни, канал шийки матки (закритий, розкритий, його вміст), проводять колпоцітоскопію (мал. 59, 60).

 

 


Дата добавления: 2018-11-24; просмотров: 422; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!