Поняття про гіпертонію, гіпотонію, шок, колапс.



Судинна недостатністькровообігу виникає внаслідок порушення еластичності, скоротливості, тонусу, проникнення стінки судин. Функціональні розлади артерій проявляються порушенням їх напруження (тонусу) і кров’яного тиску. Порушення кров’яного тискупроявляється у вигляді:

ü гіпертонії– підвищення кров’яного тиску (спостерігається при отруєннях, гіперфункції надниркових залоз і гіпофізу, при враженнях нирок);

ü гіпотоніїпониження кров’яного тиску (виникає при запаленні і пухлинах мозку, інфекційних хворобах).

Шок– це важкий стан організму, що характеризується пригніченням нервової і других систем організму внаслідок дії надзвичайно сильного подразника. За причиною виникнення шок поділяють на травматичний, опіковий, електричний, гемотрансфузний (при переливанні крові), анафілактичний, адреналіновий, гістамінний. Травматичний шок виникає через декілька хвилин після дії причини і проходить в три стадії.

v Перша стадія – збудження(еректильна): тварина буйна, намагається звільнитися від фіксації, очі широко розкриті, зіниці розширені, дихання і серцебиття прискорене. Периферичні судини звужені, а судини мозку і серця розширені.

v Друга стадія – пригнічення(торпідна): характеризується пригніченням, в’ялістю м’язів, дихання поверхневе, рідке, слизові бліді, пульс слабий, частий, кров’яний тиск і температура тіла знижуються.

v Третя стадія – кінцева(термінальна): різко падає кров’яний тиск, параліч і смерть наступає від зупинки серця.

Колапс– гостра судинна недостатність, що характеризується в першу чергу падінням судинного тонусу, пригніченням центральної нервової системи, а також різким зменшенням об’єму циркулюючої крові. Причини: розрив шлунку, кишечника, матки, кормові отруєння. Ознаки: зниження артеріального і венозного тиску, зменшення маси крові, порушення обміну речовин, блідість слизових оболонок з синюшним відтінком, частий і слабкий пульс, часте і поверхневе дихання. Тварини ні на що не реагують.

 

Запалення селезінки.

Спленіт– запалення селезінки. Вона є органом кровотворення та імунного захисту і завжди відчутно реагує на чужорідні речовини, мікроорганізми, що циркулюють у крові. Тому при гострих і хронічних інфекційних та деяких незаразних хворобах у селезінці, поряд із запальними процесами, відбуваються імуно-морфологічні зміни. За перебігом розрізняють: гострий, хронічний.

Гострий дифузний спленіт(септична селезінка) спостерігають при гострих септичних захворюваннях (сепсис, сибірка, сальмонельоз). Макроскопічно: селезінка сильно збільшена, краї заокруглені, капсула напружена, легко рветься, пульпа вишнево-червона або темно-червона, розм’якшена, кашкоподібної консистенції і дає багатий зіскріб, інколи з поверхні розрізу стікає густа дьогте-подібна маса.

При затяжному перебігу ексудативні процеси дещо затухають, а яскравіше виражена гіперплазія клітин пульпи, тому селезінка помірно збільшена, щільної консистенції.

Проліферативний (продуктивний) спленіт характеризується розростанням сполучної тканини, буває вогнищевим і дифузним, при якому розростання проходить у капсулі і трабекулах. Запалення протікає з вираженою гіперплазією паренхіми і може бути вогнищевим і дифузним. Ексудативний компонент запальної реакції виражений слабо. Гіперплазія може бути червоної пульпи, лімфатичних вузликів або ретикулярних тканин. При гіперплазії селезінки вона збільшена, еластичної, пружної консистенції, іноді гумоподібної. Поверхня розрізу червоно-коричнева, зіскріб незначний. При Гіперплазії білої пульпи на коричнево-червоному забарвлення виявляються множинні не великі сіруваті осередки – збільшені лімфатичні вузли.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 353; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!