Що таке регенерація, її види та характеристика?



Особливості регенерації тканин.

Як регенерують судини і шкіра?

Які види тканин не регенерують?

Як регенерують органи?

Смерть

1.Поняття про смерть.

2.Причини смерті, її види: природна (фізіологічна) і патологічна.

3.Процес смерті (танатогенез): агонія, клінічна і біологічна смерть.

4.Трупні ознаки і посмертні зміни.

5.Відмінність трупних змін від подібних патологічних процесів.

6.Значення ознак смерті під час патолого-анатомічної діагностики і в судово-ветеринарній експертизі.

Поняття про смерть.

Смерть– це неповоротне та остаточне припинення всіх життєвих функцій організму і в першу чергу обміну речовин. Наука, що вивчає причини й умови, що призводять до смерті динаміку вмирання (танатогенез), називається танатологією.

Смерть на землі з'явилась одночасно з виникненням життя. Все живе уже у своєму зародку містить смерть. З біологічної точки зору життя кожного організму можна умовно розділити на три періоди:

1. Ембріональний (формування тканин, органів, систем);

2. Від народження до найвищого розвитку (період росту, розвитку, вдосконалення функцій, репродукцій тощо);

3. Старіння (зношування, атрофія тканин, згасання функцій). Логічним завершенням цього періоду є природна (фізіологічна) смерть.

Тривалість кожного періоду, як і тривалість всього життя, у різних видів тварин різна, що залежить від філогенетичних особливосте спадковості та умов існування. Серед тваринного світу природним довголіттям володіють птахи. Серед свійських тварин найдовше живуть коні, свині, корови, собаки і коти. Наука, що вивчає процеси старіння живих організмів в тому числі і людини називається геронтологією.

 

Причини смерті, її види: природна (фізіологічна) і патологічна.

Причини смерті: розрізняють основні (визначальні), безпосередні.

Визначальні - це всяка дія чинників зовнішнього середовища: фізичні, механічні, хімічні, біологічні, при дії яких неможливе продовження життя організму. Інколи до смерті призводять не одна, а кілька визначальних причин (конкуруючі причини смерті). Наприклад, виснаження й замерзання.

Безпосередньою причиною– завжди є припинення функції життєво важливих органів, а саме: параліч серця внаслідок ураження серця або центрів регуляції роботи серця в головному мозку, припинення дихання в результаті паралічу дихальних центрів і припинення діяльності головного мозку. Проте останнім часом мертвим вважається організм, якщо настала «смерть мозку», тобто неповоротне припинення діяльності мозку (відсутність рефлексів) навіть при функціонуванні серця, легень та інших органів.

Евтаназіяприскорення смерті безнадійно хворій тварині з дозволу чи на прохання її власника.

Смерть поділяють на: природну і патологічну.

ü Природна (фізіологічна)– внаслідок закономірного завершення життєвого циклу без сторонньої дії смертоносних причин.

ü Патологічна– настає в любому віці під дією шкідливих чинників і поділяється на:

v Насильницьку – загибель життєздатного організму, викликаного грубою дією зовнішніх причин (забій тварин, травми, нещасні випадки тощо);

v Ненасильницька – найчастіше пов’язана з хворобою. Вона може бути раптовою (нагла) при ураженні життєво важливих органів, але без попередньо виражених клінічних проявів (розрив аорти, судин серця, крововиливи в мозок);

v

122
Повільна (звичайна) – від хвороби коли життя несумісне із змінами, що виникли в організмі.

 

3. Процес смерті (танатогенез): агонія, клінічна і біологічна смерть.

Танатогенез – розвиток процесу смерті, поділяють на три періоди:

ü Агонія– це початок вмирання до останнього скорочення серця. Ознаки: втрата свідомості, порушення серцево-судинної і дихальної систем (посилення або послаблення), проявляється судорогами, аритмією, послабленням пульсу, прискореним і переривчастим диханням тривалість від декількох секунд до декількох годин і навіть доби.

ü Клінічна смерть– момент останнього скорочення серця. Ознаки: відсутність серцевих поштовхів і пульсу, дихальних рухів, втрачається смак, нюх, зір, тривалість 6-8 хв., в цей проміжок часу можна провести реанімацію, тому що клітини головного мозку чутливі до кисневого голодування.

ü Біологічні смерть– припинення обмінних процесів у всіх клітинах організму, настає через добу після клінічної, швидкість настання залежить від умов і причин смерті, низька і висока температура прискорюють її.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 419; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!